Відбудова
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові

Про це поінформував президент Румунії Нікушор Дан на пресконференції з канцлером ФРН Фрідріхом Мерцом у п’ятницю в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Сторони, за словами президента, обговорили війну в Україні та спільні можливості допомогти Україні «шляхом економічного тиску та військової допомоги, щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів».
В аспекті військової допомоги одною з можливостей є розвиток співробітництва між Німеччиною та Румуніє в галузі ОПК. Дан повідомив, що наразі близькі до завершення переговори між компаніями ROMARM та Rheinmetall щодо виробництва боєприпасів у рамках спільного підприємства.
Дан загалом привітав програму переозброєння Європи.
«Щодо процесу ReARM у Європі, я вважаю це рішення правильним. Його було прийнято в потрібний час державами-членами, тому що, з одного боку, ми бачимо агресивну війну Росії в Україні, а з іншого боку, ми зараз стикаємося з гібридною війною, яку Росія веде проти європейських держав», – сказав президент.
Він зазначив, що з огляду на те, що Сполучені Штати перемикають свою увагу з Європою на Азію, Європа логічно повинна піклуватися про власну безпеку, не відкладаючи.
Дан і Мерц також обговорили можливості співпраці щодо відбудови України.
Відповідаючи на запитання щодо перспектив вступу України до Європейського Союзу, румунський президент зазначив: «Якщо держава бажає вступити до Європейського Союзу та відповідає всім вимогам, відповіддю Європейського Союзу для цієї держави має бути гучне «так».
Візит у Берлін став першим закордонним візитом Нікушора Дана після обрання главою держави.
Як передавав Укрінформ, Дан переміг на виборах у травні цього року.
Відбудова
Зеленський розповів про два важливі рішення, ухвалені на конференції з відновлення

Під час Міжнародної конференції з питань відновлення України у Римі було ухвалене рішення створити нову коаліцію з відбудови нашої держави та Європейський фонд реконструкції.
Про це Президент Володимир Зеленський заявив журналістам у Римі, передає кореспондент Укрінформу.
«Сьогодні ми ініціювали нову коаліцію на підтримку України – коаліцію відбудови. Ми домовились, що разом створимо максимально детальний та чіткий план відбудови. Це має бути міжнародно визнаний документ – те, як ми разом з партнерами бачимо всі ключові пріоритети відновлення. Саме такий документ може стати реальною дорожньою картою для інвестицій, для залучення бізнесів, для політичної та іншої підтримки конкретних кроків», – зазначив Зеленський.
Він також повідомив про створення Європейського фонду реконструкції.
«Це буде саме європейський фонд, що створений за участі Єврокомісії, Європейського інвестиційного банку і чотирьох країн: Італії, Німеччини, Франції та Польщі. Ми розраховуємо на приєднання й інших партнерів», – додав Президент.
Він акцентував, що у проєктах відбудови братимуть участь лише друзі України.
«Це проєкт тільки для друзів. Я ще раз це підкреслюю, проєкт відновлення тільки для друзів і для справжніх захисників життя», – наголосив Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, 10-11 липня у Римі відбувається IV Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2025), участь у роботі якої бере Президент України та глави європейських держав.
Форум продовжить серію політичних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій реконструкції України, що потерпає від зовнішньої агресії. Цього разу українська делегація зосередиться на представленні практичних проєктів, які вже втілюються навіть в умовах війни або ж мають високий ступінь підготовки до реалізації.
Відбудова
Світовий банк надасть $116 мільйонів на підтримку енергетичної стійкості семи міст України

Світовий банк надасть додаткові $116 млн для відновлення систем теплопостачання та підтримки енергетичної стійкості семи міст, критична інфраструктура яких зазнала серйозних пошкоджень через атаки РФ.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій України, передає Укрінформ.
«Мінрозвитку розширює співпрацю зі Світовим банком задля відновлення систем теплопостачання та забезпечення джерелами живлення міст, де критична інфраструктура зазнала серйозних пошкоджень від масових терористичних атак рф. Йдеться про Харків, Суми, Чернігів, Миколаїв, Кривий Ріг, Кременчук, Славуту», – йдеться в повідомленні.
Додаткове фінансування у розмірі $116 млн грантової допомоги буде спрямоване на реалізацію частини 2 інвестиційного проєкту «Відновлення енергозабезпечення у зимовий період та постачання енергетичних ресурсів». Кошти будуть спрямовані на закупівлю газових когенераційних установок, спецтехніки, спеціалізованого обладнання та матеріалів, необхідних для сектору теплопостачання.
Наголошується, що відповідна домовленість була досягнута зі Світовим банком у рамках URC 2025.
Першим кроком у взаємодії зі Світовим банком в рамках цього проєкту стало виділення $47 млн на забезпечення мешканців Харкова послугами з теплопостачання та запобігання подальшому руйнуванню критичної інфраструктури. Основна частина енергетичного обладнання вже поставлена в місто та допоможе більш стабільно пройти наступні опалювальні сезони.
Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад та територій на конференції з питань відновлення України в Римі підписало угод, меморандумів та спільних заяв про залучення коштів на 3,55 мільярдів євро.
Фото: Мінагро
Відбудова
Закачування води у Миколаївський водогін може розпочатися після 25 липня

В Агентстві відновлення розраховують розпочати заповнювати водою Миколаївський водогін після 25 липня.
Про це у Фейсбуці повідомив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин, передає Укрінформ.
«Ми бачимо, скільки ще треба зробити. Але після 25 липня очікуємо початку закачки води на першу станцію підйому», – зазначив Сухомлин.
Він підкреслив, що Миколїавський водогін – найбільш масштабний проєкт, який Агентство відновлення реалізовує цьогоріч. Процес пусконалагоджування – тривалий, але очільник установи запевнив, що термін подачі людям залишається незмінним: у серпні миколаївці отримають воду.
Як повідомлялося, питна вода у кранах жителів Миколаєва зникла 12 квітня 2022 року через перебитий загарбниками водогін Дніпро-Миколаїв. Відтоді там тече лише технічна вода.
Нині триває будівництво водогону з Нової Одеси, що має завершитися у серпні.
Фото: ТОВ “ГК “Автострада”
-
Одеса1 тиждень ago
Температура моря в Одесі 7 липня: скільки градусів – прогноз погоди на Одещині
-
Усі новини4 дні ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Політика5 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини5 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Одеса1 тиждень ago
Спека в Одесі у липні 2025 — як рятуються містяни, погода в Одесі
-
Війна6 днів ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії