Connect with us

Криминал

А хто поверне українцям 5 млрд доларів за Приватбанк? — Пинзеник

Published

on

Пам’ятаю події десятирічної давності, коли в період розгортання фінансової кризи лопалися один за іншим десятки банків світу.

Деякі з них рятували уряду, проводячи їх примусову націоналізацію. Пам’ятаю і націоналізацію одного з європейських банків, за який власникам заплатили – аж 1 євро.

Про це написав сьогодні в ФБ народний депутат Віктор Пинзеник.

Бо банк не коштував більше. Хоча власники вклали коли-то в його капітал не мільярди, а десятки мільярдів євро. Але це було колись. Але більша частина непрацюючих активів (кредитів, які взяли і не повернули) відносяться в кінцевому рахунку на зменшення капіталу банку (після «проїдання» резервів та прибутку банку).

І це правильно. Тому що клієнти банку або громадяни країни повинні нести відповідальність за кризу банку, а в першу чергу – його власники.

Не згадував би таких фактів, якби це не стосувалося нашого часу.

В Україні, на відміну від інших країн, банківський криза затягнулася на десятиліття. Небажання вчасно і адекватно реагувати на проблему зумовили таку глибину і масштабність кризи. І в багатьох українських банках капітал не просто зник, а став від’ємним.

Простою мовою – кошти від наданих кредитів надходили в набагато менших обсягах, ніж потрібно для повернення боргів банку перед вкладниками та іншими власниками грошей. Цей розрив часто не покривав «останній бастіон» – власний капітал банків, реально набував мінусові значення.

Деякі банки в такій ситуації довелося рятувати шляхом націоналізації. В Україні таким банком став ПриватБанк. На його порятунок уряд витратив понад $ 5 млрд доларів.

Не приймаємо це до серця, і не сприймаємо як проблему, тому що банк не накрився разом з грошима своїх вкладників і підприємств? Тому що в такому випадку зрозуміли б краще, на відміну від варіанту націоналізації, коли витратив гроші бюджету.

Але заплатили з того ж кишені, тільки через бюджет. І не якимись папірцями, як заявляють, а зобов’язаннями, за якими і відсотки, і погашення ведеться цілком реальними гривнями. І продати ці папірці можна теж за реальні гривні.

І тепер нам не інакше, як довгоочікуване «щастя» треба сприймати повідомлення про спроби забрати назад банк або отримати компенсацію капіталу націоналізованого банку. По справедливості. А як же інакше?

А хто нам поверне $5 млрд, витрачених на порятунок цього банку? Бюджет якої країни? Або більшість з нас і надалі буде жити ілюзіями, що бюджет нас не стосується і нашої кишені не зачіпає?

«>

09.04.2019
20:02
Источник

Continue Reading
Click to comment

Видео

В Одесской области педофил полгода насиловал 13-летнего родственника

Published

on

В Одесской области в Беляевском районе дядя-педофил полгода заставлял племянника сексуально удовлетворять его. За это он обещал 13-летнему мальчику купить телефон и давать карманные деньги, а также выполнять другие его прихоти.

О преступных действиях педофила сообщила родственница мальчика. Полиция посетила гараж, где жил 43-летний подозреваемый в педофилии.

Во время обыска правоохранители изъяли личные вещи мужчины и ребенка, а также отобрали у обоих биологические образцы.

Педофилу грозит от 10 до 15 лет за решеткой.

Continue Reading

Видео

Одессит убил и расчленил случайную знакомую

Published

on

В Одессе полицейские раскрыли жестокое убийство с расчленением. Тело 51-летней местной жительницы нашли на свалке без головы и конечностей. Как сообщили в полиции, 44-летний мужчина познакомился с будущей жертвой на улице. Он пригласил женщину к себе домой, где они начали употреблять алкогольные напитки. В процессе между ними произошла ссора, в ходе которой мужчина нанес жертве несовместимые с жизнью телесные повреждения. Когда он понял, что женщина не дышит, отрубил ей голову и конечности, завернул тело в одеяло, спрятал в сумку и выбросил останки в ближайший мусорный бак.

В полицию обратилась мать потерпевшей с заявлением об исчезновении дочери. Вскоре полицейские вышли на след злоумышленника. В произошедшем убийца винит пьянство. Мужчине сообщили о подозрении в умышленном убийстве (ч. 1 ст. 115 Уголовного кодекса). Ему грозит наказание в виде лишения свободы сроком от семи до пятнадцати лет. Следствие продолжается.

Continue Reading

Война

Настоятель храма переправлял нелегалов за границу

Published

on

Настоятель храма в селе Васильевка Болградского района получил 5 лет лишения свободы с испытательным сроком в год за нелегальную переправку людей через границу. Священник, будучи жителем приграничного населенного пункта, пытался перевести через украинско-молдавскую границу трех мужчин.

По материалам дела, в начале июля священник вступил в сговор с неустановленным лицом по поводу организации незаконной переправки группы лиц через государственную границу Украины в Республику Молдова вне пограничного контроля, по корыстным мотивам. Ведь на период военного состояния пересечение государственной границы в направлении выезда за пределы страны запрещено гражданам Украины мужского пола в возрасте от 18 до 60 лет.
Сначала отец разместил в сельском доме одного мужчину, и тот жил там три дня. Еще двух клиентов он подобрал 26 июля. В тот же вечер всех троих повез на своей машине к границе. Настоятель предоставил беглецам инструкции относительно безопасного маршрута передвижения, но в 500 метрах от заветной цели они были разоблачены.
За свою помощь священнослужитель получил денежное вознаграждение: с одного мужчины 2500 американских долларов, со второго – 1900 долларов и 600 евро, с третьего – 1500 долларов и 500 евро.
В суд поступило соглашение о признании вины, которым стороны предусмотрели условное наказание. Священнослужитель заявил, что раскаивается, и просил передать средств из залога, внесенного им в качестве меры пресечения (197 600 грн.), на нужды ВСУ. Это стало смягчающим обстоятельством при назначении наказания.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.