Connect with us

Війна

Компенсація 70% вартості генераторів: в Одесі планують програму співфінансування для ОСББ та ЖКС

Published

on

В Одесі на засіданні бюджетної комісії почали розробляти програму співфінансування закупівлі генераторів для ОСББ та ЖСК. В умовах аварійних та планових відключень електроенергії, генератори — найцінніший товар для цивільних українців на сьогодні. І за те, щоб отримати трошки світла та підтримувати хоча б життєдіяльність багатоповерхівок, потрібно віддавати великі кошти. 

Вчора, 23 листопада, в Україні відбувся блекаут в енергосистемі через обстріли. Сьогодні зранку в Одесі відновлено електроживлення об’єктів критичної інфраструктури. Не функціонує громадський електротранспорт, без води залишаються споживачі мікрорайону “Застава”, Міжлимання. Енергетики працюють.

Інші міста набагато раніше зіштовхнулись із відключеннями світла і вже ввели у себе практику співфінансування. Наразі у Києві та Дніпрі компенсують 75%, у Львові — 50% (та не більше 30 тисяч гривень). В Одесі планують — 70%, але не більше 100 тисяч гривень на дім.

Депутат міськради та член бюджетної комісії Олег Звягін для “Дайджесту Одеси” розповів: “Ми опирались на те, щоб компенсування було реальним. Підрахували, що на дев’ятиповерхівку потрібна потужність біля 10-15 кВт, тобто це коштує близько 200-250 тисяч гривень. Менші будинки виходитимуть дешевше, близько 100 тисяч гривень. Ця сума буде нормальною для бюджету міста, і водночас 70% — значна компенсація. Звичайно, покрити вартість будинкам, які встановлять генератори за півмільйона чи мільйон, ми не зможемо, але і ці кошти будуть для них допомогою”. 

Поки ця програма має на увазі будинки в ОСББ. В Одесі іх 1600. Вони вже мають юридичні підстави для закупівлі генератора, постановлення на баланс, і вже після цього отримають гроші. Щодо домів, які обслуговуються управляючими компаніями ще йде дискусія, через законодавство. 

“Будинки, які обслуговуються ЖКС, не можуть бути в такій програмі, тому ще не є юридичними особами. Самі ж ЖКСи так не можна фінансувати через антимонопольне законодавство”, — написав депутат Петро Обухов.

Фото: Петро Обухов

Кожен дім має визначити для яких потреб їм потрібен генератор. Зазвичай, для життєзабезпечення будинку: помпові станції для води, ліфти та, можливо, мінімальне освітлення у коридорах. Підключати кожну квартиру — неможливо, для цього потрібні дуже великі потужності. 

Як будуть використовувати компенсацію — задача самих ОСББ. Наприклад, можна покрити оплату палива.

Війна

На фронті від початку доби

Published

on

На лінії фронту від початку доби відбулося 98 боєзіткнень між Силами оборони України та російськими військами, на дев’яти напрямках бої тривають.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“На цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 98. Сили оборони вживають необхідних заходів для недопущення просування противника вглиб української території”, – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, сьогодні від вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади населених пунктів Хрінівка Чернігівської області та Олександрівка, Миропільське, Попівка, Біла Береза, Кружок, Петрушівка, Шалигіне, Уланове Сумської області.

На Харківському напрямку ворг тричі атакував позиції українських підрозділів у бік Кам’янки та Западного, два боєзіткнення тривають.

На Куп’янському напрямку російські окупанти здійснили п’ять атак поблизу Петропавлівки, Кругляківки та Богуславки. Три боєзіткнення ще продовжуються.

На Лиманському напрямку російська армія здійснила шість атак на позиції українців у напрямках Новомихайлівки, Нового, Ольгівки, Зарічного та Ямполівки. Наразі тривають три боєзіткнення.

На Краматорському напрямку ворог намагається просунутись у районах Часового Яру, Оріхово-Василівки, Ступочок та Курдюмівки. Дві з п’яти атак підрозділи Сил оборони відбили, бої тривають.

На Торецькому напрямку ворог намагається вклинитися в оборону ЗСУ в районах Торецька, Дачного, Дружби, Озарянівки, Диліївки та Леонідівки. Відбито 13 штурмів окупантів, чотири атаки тривають.

На Покровському напрямку від початку доби російські загарбники здійснили 31 спробу витіснити українських воїнів з позицій у районах населених пунктів Водяне Друге, Свиридонівка, Промінь, Новопавлівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Богданівка та Андріївка. Сили оборони стримують натиск та відбили 25 атак, шість боєзіткнень ще тривають. Російська авіація завдала ударів керованими авіабомбами по Покровську, Новопавлівці, Леонтовичах, Звіровому, Новосергіївці, Горіховому, Надіївці та Олексіївці.

На Новопавлівському напрямку українські захисники відбили вісім штурмових дій військ РФ, ще одне боєзіткнення триває. Ворог намагається просуватися в районах Привільного, Веселого та Костянтинополя.

На Гуляйпільському напрямку Сили оборони відбили вісім ворожих атак у районах населених пунктів Новосілка та Новопіль. Авіаційних ударів двома керованими бомбами зазнав населений пункт Шевченко.

На Оріхівському напрямку українські захисники відбивають п’ять атак у напрямках Степового та Лобкового.

Генштаб зазначає, що триває операція в Курській області. Українські воїни за сьогодні відбили чотири ворожі атаки, ще п’ять боєзіткнень тривають. Авіація РФ завдала 7 ударів, скинувши при цьому дев’ять КАБ. Крім того, ворог здійснив 165 артилерійських обстрілів позицій наших військ та населених пунктів.

Читайте також: Ворог активізував спроби перекидання техніки на західний берег річки Оскіл – Сили оборони

На Сіверському та Придніпровському напрямках сьогодні боєзіткнень не відбулося.

На інших напрямках суттєвих змін не зафіксовано, додали у Генштабі ЗСУ.

Як повідомляв Укрінформ, на Покровському напрямку фронту відзначається зменшення важкої техніки з боку армії РФ.



Джерело

Continue Reading

Війна

Німеччина передала Україні новий пакет допомоги

Published

on

Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, який містить ракети для систем ППО, артбоєприпаси, броньована техніка, БПЛА, автівки тощо.

Перелік оновлено на сайті Федерального уряду, повідомляє Укрінформ.

Фото: bundesregierung.de

Оновлюється…



Джерело

Continue Reading

Війна

у Британії розкрили терміни розгортання

Published

on

У британському уряді розповіли, що готові розгорнути свої війська на “стільки, скільки буде потрібно”. Водночас у Росії вдаються до погроз і виступають проти навіть спостерігачів ОБСЄ.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер готовий розмістити на роки в Україні тисячі солдатів, щоб підтримувати режим припинення вогню й стримувати чергове вторгнення ЗС РФ. В межах довгострокової угоди загалом можуть розміщені до 30 тисяч миротворців з кількох країн. Про це 16 березня повідомили у The Times.

Зазначається, що плани відправити в Україну миротворчі сили численністю до 30 тисяч осіб обговорюють Велика Британія, Франція, Туреччина, Канада й Австралія. Інші країни готові допомогти зі зброєю та матеріально-технічним забезпеченням.

Британський прем’єр відмовився відповідати, чи зможуть миротворці відкривати вогонь по ЗС РФ у разі атаки. За припущенням ЗМІ, “правила взаємодії” обговорюватимуть найближчими днями.

Очікується, що цього тижня президент США Дональд Трамп проведе переговори з лідером РФ Володимиром Путіним щодо 30-денного перемир’я. План передбачає припинення вогню в повітрі й морі, щоб можна було легко відстежити будь-які порушення з боку Росії, а потім — і на землі. Миротворців направлять в Україну вже після того, як буде укладена мирна угода.

Росія неодноразово висловлювала незгоду з розміщенням миротворців в Україні. Однак президент Франції Емманюель Макрон наголошував, що країна-агресорка не матиме права голосу у цьому питанні.

Неназване високопоставлене джерело у британському уряді розповіло, що розгортання миротворців буде безстроковим. З його слів, йдеться “про роки”.

“Стільки, скільки потрібно для збереження мирної угоди та стримування Росії”, — уточнив співрозмовник.

Однак, як заявляв Стармер, Велика Британія не введе війська в Україну без гарантій з боку США. Водночас Трамп неодноразово відмовлявся від надання безпекових гарантій, адже в його розумінні достатньо економічних зобов’язань як-от угода щодо корисних копалин. Британський прем’єр натомість вважає, що Путіну не можна довіряти.

Що думають у РФ про миротворців

Заступник голови російського МЗС Олександр Грушко в інтерв’ю медіа “Известия” наголосив, що Кремлю байдуже, будуть контингенти НАТО розгорнуті в Україні в межах місії альянсу чи ЄС або за двосторонніми домовленостями з окремими країнами.

“У будь-якому випадку, якщо вони з’являються там, це означає, що вони розміщуються в зоні конфлікту з усіма наслідками для цих контингентів як сторін конфлікту”, — попередив він.

Дипломат назвав розмови щодо миротворчих сил “спробою поставити віз попереду коня”. З його слів, що цього питання можна підійти лише після того, як буде готова сама угода. Тоді сторони зможуть дійти до розуміння, чи потрібен міжнародний супровід, і обговорити це.

“Може йтися і про неозброєних спостерігачів, громадянську місію, яка б стежила за виконанням окремих аспектів цієї угоди або про гарантійні механізми. А поки що — це струс повітря”, — запевнив Грушко.

Він розповів, що Росія проти й ОБСЄ, адже попередня спеціальна моніторингова місія “не впоралась”. Заступник міністра уточнив, що деякі працівники нібито працювали на користь України, а жителі Донбасу очікували після приїзду спостерігачів на обстріли, тому Москва ставиться до залучення ОБСЄ “вкрай скептично” навіть у теорії.

“Не можна не бачити, що мета цих вкидань про розгортання західних контингентів країн на території України — підготовка громадської думки саме до найрадикальніших сценаріїв, частина кампанії з нагнітання військового психозу та демонізації Росії”, — додав чиновник.

Нагадаємо, заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що розміщення миротворців в Україні з країн НАТО означатиме війну Росії проти альянсу. З його слів, Захід хоче “надати військову допомогу неонацистам у Києві”.

Президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що кілька європейських і неєвропейських країн висловили бажання доєднатись до коаліції розгортання миротворців в Україні. За даними ЗМІ, війська можуть бути розміщені у Києві, Одесі і Львові.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.