Connect with us

Війна

Одна валіза та велика сила: історія військовослужбовиці за позивним Джейн

Published

on

Мільйони історій, тисячі трагедій та сотні складнощів не заважають бажанню, силі чи сміливості. 233 день повномасштабної війни Україна стоїть завдяки кожному з її захисників, серед них і дівчина за позивним “Джейн”. До Дня захисника та захисниці України військовослужбовиця поділилась своєю історією для “Дайджесту Одеси”. Це розповідь про підтримку, про те як страх можна перетворити у силу, як вірити у майбутнє і це частина нашої історії.

Життя до війни: яким воно було? 

Моє життя до війни було дуже класним, я багато подорожувала. Ми з хлопцем відкрили свою туристичну компанію і останній рік цим займались, планували надалі. Також поміж цього я викладаю онлайн англійську мову для дорослих та дітей і в мене були власні ідеї, які я хотіла втілювати. 

Пам’ятаю, як 14 лютого ми приїхали до Карпат, тоді якраз говорили про можливий напад і в мене була така міні істерика, адже дуже важко розуміти цей факт. Але тоді нічого не сталось. Ніхто не вірив. До речі, коли ми 13 лютого виїжджали, то наш друг сказав: “ну якщо буде війна, то збираємо речі і йдемо у військкомат”. Він такий, що я вірила в його слова. Я не вірила у сам факт, що можлива війна. Ось так все ж сталось, ми жили всі вчотирьох у Гостомелі, зараз знаходимось на службі.

Якою війна з’явилась у вас? Про що тоді думали, які перші дії?

Війна застала мене у Житомирі, за день до вторгнення ми виїхали туди з Гостомелю, де був будинок в якому ми прожили п’ять місяців. Планували провести там один день у справах. До будинку ми так і не повернулись. 

Це було дуже страшно, тому що все сказане до тепер стало реальністю. Ти не знаєш, що буде з тобою, твоїми батьками. Вони знаходились за 800 кілометрів від мене, тому я дуже хвилювалась. Перший день минув швидко, адже ніхто не розумів, що відбувалось. Відчуття були дивні. Як і всі не виходили з телефону. 

Ми виїхали без документів, без грошей, без речей. Все залишилось у будинку. З нами жили друзі, які 24 лютого були там. Нас розбудив від них дзвінок десь о п’ятій ранку. Вони сказали, що почалось і літаки вже летіти на Гостомель, на аеропорт Антонов, а ми жили недалеко від нього. Я була проти повернення до Києва, адже не знали чи зможемо виїхати, чи знайдемо пальне. Була паніка. 

Фото: Економічна правда

Наш друг зібрав трохи речей, документи й вмістив в одну валізу, яку привіз нам. Ось у нас залишилась одна валіза. Але якась була віра у те, що ми туди повернемось. 

У Гостомель ми не можемо повернутись. Це була перша лінія, всі будинки знищені і ремонту не підлягають. Наш друг пішов служити і відбивав Ірпінь, то бачив наш будинок через річку. Коли місто звільнили, лише військові могли там пересуватись, то він приїхав до будинку та забрав деякі цінні для мене речі з першого поверху. Другий та третій поверхи просто згоріли.

Він розповідав, що на дивані були бинти та кров, напевно, окупанти там переховувались та намагались перебинтувати пораненого. Що мене дуже вразило, то вони пили наш алкоголь, але із келихів. Дістали наші круті келихи і пили з них: кляті аристократи. 

Рішення піти на службу: як це відбувалось?

Я не була військовозобов’язаною, це було моє рішення. Моя родина пов’язана з військовою сферою все життя, тому для мене це було адекватне рішення: піти на службу, а не поїхати з країни. 

Ми пішли удвох із хлопцем. Мені хотілось щось довести собі, бути корисною, опанувати нові навички, навчитись військової справи, поводженню зі зброю і ще багато причин. Я не хотіла виїжджати за кордон, була не в тому стані, щоб це робити. Мені не хотілось викладати, спілкуватись в навчанні, вести блог. Як це продовжувати, яке навчання англійської, коли у нас людей вбивають? Не могла ні про що думати.

Ми знаходились в Житомирі, там теж вдарило вночі, але ми не чули. Кілька тижнів ми були у батьків Влада і залишались там, але він мені сказав, що хоче піти служити. Ми розуміли, що це буде важко, тому що строковиків, які не служили — не беруть. Я питала у своїх батьків, чи є у нас варіанти, якщо поїхати на мою батьківщину до Одеської області, то може там будуть місця. У нас є вища освіта, може буде посада чи якесь місце. Це війна і люди потрібні. Мені відмовили. Потім коли бомбили зі сторони Білорусії, ракета прилетіла у сусіднє смт у Житомирі. Тоді я сказала, що ми поїдемо на південь. Хоч там також було не ясно чи буде стабільно. Ми поїхали. Побули кілька днів у моїх батьків і потім знайомі сказали, що є місця в ТРО і ми можемо потрапити, якщо підійдемо. Ось я і потрапила у свій відділ, Влад — у свій.

Фото: з архіву Джейн

Обговорювали, що готові йти на рік, розуміли, що менше точно не буде. Але ми прийняли це з розумінням, тому що ми патріоти і в складні часи для країни, готові тут бути. Попри втому, а втомились усі. Коли я думаю про те, що втомлена або мені морально складно, що все задовбало, то я згадую про хлопців, які зараз знаходяться у дуже поганих умовах, не мають що їсти, у бліндажах, окопах. Наші друзі знаходяться на Сході у дуже небезпечних умовах. Тому нам наразі набагато краще ніж іншим. 

Як бути жінкою військовослужбовцем? 

Як слабшу звичайно будуть сприймати. Якісь упередження щодо того, що військовослужбовці, які працюють особливо в діловодстві та управлінні, менш підготовлені — це не так. Ми виконуємо свої посадові зобов’язання. Ми як солдати і маємо додаткове навантаження. В будь-який час повинні взяти зброю і йти захищати Україну і неважливо жінка ти чи ні, на якій ти посаді та інше. 

Фото: з архіву Джейн

З моїм хлопцем Владом у нас гарні стосунки. Те як ми бачимось залежить від того де ми живемо, це щодня або через день. Я впевнена, що цю війну ми переживемо разом і все буде добре.

Ми разом взяли участь у програмі UNITED 24 за ініціативою Президента. До нашої частини надійшов наказ: визначити військовослужбовця, який може взяти участь, вільно володіє англійською мовою. Визначили 4 людини і серед них ми з Владом. Розповіли нашу історію, ще будуть виходити додаткові відео. Ми завжди в такому беремо участь. 

UNITED24 — ініціатива Президента України Володимира Зеленського. Завдання фандрейзингової платформи — стати головним вікном для збору пожертв на підтримку України. Кошти надходять на рахунки Національного банку України та спрямовуються профільними міністерствами на найголовніші потреби за трьома напрямами: оборона та розмінування, медична допомога, відбудова України.

Після війни я піду у запас і сподіваюсь, що мені більше ніколи не доведеться сюди повернутись. Поки я потрібна, я буду виконувати свої посадові обов’язки. Але багато хто хоче, і я також, повернутись до буденного життя. Хочеться миру і щоб було добре. Хочеться, щоб молоді хлопці та дівчата не помирали, не жертвували своїм здоров’ям.

Фото: з архіву Джейн

 

Війна

у ГУР показали нові деталі масштабної операції у Криму

Published

on

Дрон спецпідрозділу Prymarу Головного управління розвідки Міністерства оборони України зафіксував кадр уникнення ракетного удару з російського комплексу “Панцирь-С1” під час спецоперації у тимчасово окупованому Криму.

Як передає Укрінформ, про це повідомило ГУР та оприлюднило відповідне відео.

Дрон воїнів спецпідрозділу ГУР МО України Prymarу, які брали участь у нещодавній операції на території тимчасово окупованого Криму, зафіксував епічний кадр уникнення ракетного удару з російського комплексу “Панцирь-С1”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, у Криму за кілька днів безпілотними системами Головного управління розвідки Міноборони України було завдано ударів по російських радіолокаціних станціях, комплексах протиповітряної оборони, морських суднах і навіть вертольоту. 

Читайте також: На Запорізькому напрямку воїни ГУР знищили російські «Град» і ЗРК «Стріла-10»

Були уражені дванадцять російських радіолокаційних станцій (РЛС). Серед них: 48Я6-К1 «Подльот» (2 шт.), 1Л125 «Ніобій-СВ» (2 шт.), 39Н6 «Каста 2Е2» (3 шт.), 9С19 «Імбир», «Небо-СВ», «Небо-М», 59Н6-Е «Противник-ГЕ», БРЛС «Мис».



Джерело

Continue Reading

Війна

Росіяни накопичують у підвалах Вовчанська особовий склад

Published

on

Вовчанськ – це доволі велике місто, велика агломерація, і там є і підприємства, і чимало житлових будинків. Кожне підприємство, як і житлові будинки, мають значні підвальні приміщення. Росіяни їх там намагаються дообладнувати і використовувати в своїх цілях. В першу чергу для накопичення особового складу та логістичного забезпечення”, – повідомив Шамшин.

Речник запевнив, що Сили оборони вживають чимало заходів із протидії окупантам.

“Зупинятися на цьому, що саме ми робимо, не став би, бо не потрібно ворогу знати, яким чином ми його знищуємо, але скажу одне: в цих підвалах, в цих підземних комунікаціях росіяни часто знаходять свою смерть”, – підкреслив він.

Також, за словами Шамшина, тепла погода дозволяє окупантам більше часу утримувати свій особовий склад на передньому краю.

Читайте також: Сили оборони відбили 10 атак росіян поблизу Вовчанська та Малої Шапківки – військові

“Тобто якщо раніше вони (росіяни – ред.), пересуваючись до лінії бойового зіткнення, несли на собі чимало засобів для обігріву, то зараз вони можуть замінити це, наприклад, на озброєння, додаткові боєприпаси, воду, їжу, медикаменти і так далі”, – додав речник.

Водночас він поінформував, що потепління також вносить корективи і в пересування техніки.

“Ми всі бачимо, що ґрунти розмокли. В таких умовах не те що їздити, а навіть ходити важко. Можна собі уявити, якщо багнюка налипає на взуття, то пересуватися надзвичайно складно, а ви врахуйте ще ту обставину, що будь-який піхотинець екіпірований. Це все дуже не просто, і це все треба враховувати при таких погодних умовах”, – розповів речник.

Як повідомляв Укрінформ, на фронті за минулу добу, 19 березня, зафіксовані 155 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими військами, на Покровському напрямку українські захисники зупинили 47 штурмових дій ворога.

Фото: Костянтин Ліберов, ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Війна

Бої на Харківщині – ЗСУ дроном з шоколадкою взяли в полон вояку РФ

Published

on

Окупанту скинули записку з написом, куди йти, він добрався до потрібної точки засніженими полями, де його забрали українські захисники.

На Харківщині бійці 3-ї штурмової бригади Збройних сил України полонили російського окупанта. Замість смерті, він отримав життя і шоколадку. Про це розповіли у пресслужбі бригади.

Зазначається, що росіянин став свідком того, як від скидів гинуть його товариші, тож, не довго думаючи, він вирішив здатися в полон. Він дав знак українському дрону, зробивши з бинта “білий прапор”.

“Окупант побачив, як від скидів летять голови його соратників, і почав просити помилування. Замість боєприпасу отримав шоколадку, інструкцію і рушив за “пташкою”, — йдеться в повідомленнях.

На відео видно, як окупанту скинули записку з написом, куди йти, він добрався до потрібної точки засніженими полями, де його забрали українські захисники.

У Третій штурмовій бригаді ЗСУ закликали росіян здаватися і пообіцяли за це життя і шоколадку.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що боєць ЗСУ, якого вважали зниклим безвісти півтори доби сам тримав позицію, маючи поранення.

18 березня повідомлялося, що ЗСУ вибили росіян із села Фиголівка Дворічанської громади Харківської області. Зараз вони намагаються їх повернути, але безуспішно.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.