Connect with us

Війна

Україна модернізує війну: прагнення одеського осередку «Демократичної Сокири»

Published

on

Знайти розумний баланс та обрати вірний напрямок своєї діяльності під час війни в Україні — задача не з простих. У волонтерів набагато більше задач ніж знайти гроші та необхідне. Потрібно враховувати потреби, доцільність, ефективність, якість і ще купу нюансів. В Одесі, як і в багатьох інших містах, волонтерять, починаючи від дітей і до великих системних організацій. “Дайджест Одеси” поспілкувався із заступником голови осередку «Демократичної Сокири Одеса» — Євгеном Добріяном. Зараз представники руху праволіберальних поглядів трохи посунули питання політики й підняли питання військових.


Зараз не до політики


Наразі ми не ведемо сильну політичну діяльність, а більше волонтерську. Тому що значна частина нашого керівного органу, політради, знаходиться на фронті і є військовослужбовцями. Ми не думали зникати чи робити якісь незрозумілі речі, як багато політичних партій і сконцентрувались на тому, що дійсно можемо зробити.

Фото: Демократична Сокира

У лютому ми кілька днів просто приходили до тями і знаходили таке тонке місце, в якому знадобиться наша допомога. Коли думаєш, що потрібно на війні, то це одразу автомати, броніки чи каски. З досвіду війни 2014-2015 року було зрозуміло що, знайдуться волонтери, які привезуть там умовно кровоспинне. Але є і такі неочевидні речі, які розумієш лише ставши дотичним до цієї справи.

Якщо говорити конкретно про Одесу, то ми, як і вся партія, займаємось волонтерською діяльністю, почали і продовжуємо. Крім того по запитам військових і без запитів робимо додаткові речі. Наприклад, ноші.

Евакуаційні ноші — річ порятунку

М’які евакуаційні ноші. Чому це так цінно? Коли ми тільки почали, про них ніхто не знав і навіть не думав. Нам дуже допомогли друзі такмеди, які зробили перелік того, чого точно немає у військових і не буде завтра. Ми список скоротили, і дійшли до того, що ось воно — ноші.

Прототипом взяли американські ноші для спецпідрозділів, і якщо чесно, ми їх трошки вдосконалили. Виробили перший прототип — віддали протестувати на підготовці такмедів. Там їх просто розірвали. Ми робили другі, треті, отримували рекомендації та покращували виробництво. Сопартійці розповідали, щось типу є версія 2.7.8. Зараз вже користуємось однією версією. І підходимо до круглої цифри — тисячі, яку ми передали.

Фото: Демократична Сокира

Річ у тому, що цей виріб не є індивідуальним. Бажано, щоб на 10-15 бійців були одні ноші, по математичній похибці. По-друге: вони не є одноразовими. Це не так, що витягли одного пораненого і їх викинули. Вони якраз зроблені з такого матеріалу, що дозволяє збільшити їхню експлуатацію.

Запуск школи БпЛА

Навчання у школі стартує в жовтні. Ціль — навчити сотні військових професійно керувати безпілотниками, ремонтувати їх, проводити розвідку і точно наводити артилерію. Інструкторами будуть військові, які до початку повномасштабного вторгнення працювали конструкторами, розробляли українські безпілотники та випробовували їх.

Все доволі просто — такого ніколи не буде в достатній кількості. Україна модернізує війну, і завдяки діям українських військових, з’являються нові методи введення постійної війни. Ми ж не москалі, нам треба своїх хлопців берегти. Тому перед тим як піти в атаку, наші роблять рекогностування місцевості, дивляться які там умови, використовують дрони у бойових умовах. Парк дронів росте і росте. Їх купили, але не факт, що волонтер зможе навчити ним користуватись. Тому ми прийшли до висновку, що школа не завадить і зараз це активно майструється. Починатиметься в Києві.

Ілюстрація: Андрій Данкович

Підтримка, охоплення, допомога

Загальна охопленість щодо Демократичної Сокири росте постійно. У цьому якраз полягає ріст підтримки: якщо не стояти на місці, то колись люди це побачать. В Одесі, здається, ми вже охопили всіх, хто нас шукав — залишились, ті хто нас не знає.

Людей працює — безліч. Ми залучаємо донати наших друзів та людей, які нас підтримують. Вже більше як півроку виробляємо ноші і кількість підтримки тільки зростає. Звичайно, одна людина не може постійно відправляти якісь великі кошти. Ноші — це не дрібнота, яка коштує мало, їх собівартість — доволі великі гроші. Звісно, що геть не кожен донат — цілі ноші. Це може бути 5-7 донатів на один виріб. Але впізнаваність, залученість росте. Щоправда, ми максималісти, тому хочемо більшого.

Війна

На фронті від початку доби сталося 69 боєзіткнень, найбільше атак

Published

on

На лінії фронту від початку доби відбулося 69 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими військами.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Сили оборони України стримують наступ російських окупантів та вживають заходів для недопущення просування противника вглиб української території. На цей час відбулося 69 бойових зіткнень”, — йдеться у зведенні станом на 16 годину.

За даними Генштабу, сьогодні від вогню ворожої артилерії та мінометів постраждали громади населених пунктів Архипівка, Клюси Чернігівської області та Проходи, Олександрівка, Старикове, Братениця, Марчихина Буда, Славгород Сумської області. Авіаудару зазнали Бояро-Лежачі Сумської області.

Одну атаку ворога відбивають українські захисники поблизу Вовчанська на Харківському напрямку.

На Куп’янському напрямку російська армія здійснила дві атаки на українські позиції – у напрямках Піщаного та Новоосинового.

На Лиманському напрямку ворог сім разів атакував позиції наших захисників у районах населених пунктів Зелений Гай, Греківка, Рідкодуб, Торське, Колодязі, Зелена Долина та в напрямку Ольгівки, два боєзіткнення тривають.

На Сіверському напрямку окупанти проводили п’ять наступальних дій у районах Білогорівки та Григорівки, одне боєзіткнення триває.

На Краматорському напрямку українські захисники відбивають дві штурмові дії російських загарбників. Ворог намагається прорватися в районах Васюківки та Часового Яру.

На Торецькому напрямку наші захисники відбили одну атаку окупантів поблизу Диліївки.

На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 29 спроб потіснити наших воїнів з позицій у районах населених пунктів Нова Полтавка, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Мирноград, Удачне, Новосергіївка, Новоолександрівка, Котлярівка, Троїцьке, Андріївка та в напрямках Зорі і Попового Яру. Сили оборони стримують натиск та вже відбили 23 атаки противника. Авіаударів зазнали Полтавка та Покровськ.

На Новопавлівському напрямку ворог 11 разів намагався прорвати оборону наших захисників у районах Костянтинополя, Багатиря, Роздольного, Зеленого Поля, Новосілок, три зіткнення тривають дотепер.

На Гуляйпільському напрямку окупанти наступальних дій не проводили, проте завдали авіаційних ударів у районах Гуляйполя та Високого.

На Оріхівському напрямку українські воїни відбили три штурмові дії загарбників у районах Малої Токмачки та Малих Щербаків.

На Придніпровському напрямку армія РФ двічі атакувала у бік позицій наших захисників, успіху не мала.

На Курському напрямку від початку доби відбулося шість боєзіткнень, два з яких тривають дотепер. Крім того, ворог завдав п’ять авіаційних ударів, скинувши 10 КАБів, та здійснив 161 артилерійський обстріл, зокрема сім – із реактивних систем залпового вогню.

Читайте також: На Краматорському напрямку Сили оборони знищили піхоту, гармати й укріплення росіян

На решті напрямків — без особливих змін, зауважили в Генштабі.

Як повідомляв Укрінформ, на Новопавлівському напрямку минулої доби, 11 травня, армія РФ намагалася прорвати оборону українських військ у районі населених пунктів Костянтинополь та Багатир.

Фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Continue Reading

Війна

Нацгвардія показала модернізовану систему залпового вогню БМ-21 «Град»

Published

on


Національна гвардія України модернізує системи залпового вогню БМ-21 «Град», зокрема удосконалює платформи й бойові системи, покращує ергономіку та безпеку екіпажу.

Про це командувач НГУ бригадний генерал Олександр Півненко повідомив у Телеграмі.

«За останні кілька місяців особливу увагу приділено оновленню реактивних систем залпового вогню, зокрема БМ-21 «Град». З метою вдосконалення цього зразка озброєння в НГУ було розроблено технічне завдання, що передбачало глибоку модернізацію платформи та бойових систем. Зокрема базове шасі на основі радянського автомобіля «Урал» замінено на сучасну платформу MAN (6х6), яка забезпечує кращу мобільність, прохідність та надійність у складних умовах бойових дій», – зазначив Півненко.

За його словами, покращення торкнулися й ергономіки та безпеки екіпажу.

«Нова машина має більш комфортні умови для роботи особового складу, зокрема за рахунок оновленої кабіни та оптимізованого внутрішнього простору. Встановлені засоби РЕБ та інші рішення, які допоможуть ефективніше застосовувати таку техніку в умовах бойових дій», – підкреслив Півненко.

Читайте також: Близько 60% озброєння та військової техніки в Україні виробляє приватний сектор

Також передбачена можливість транспортування додаткового боєкомплекту, що збільшує автономність бойової машини.

За словами Півненка, ключовим елементом модернізації стала інтеграція сучасних систем управління вогнем і наведення. Нові цифрові комплекси дозволяють значно точніше та оперативніше здійснювати виявлення цілей, розрахунок координат і відкриття вогню.

«Системи вертикального та горизонтального наведення отримали електричні приводи з дистанційним керуванням, що підвищує швидкість реакції та точність бойової роботи. Таким чином, артилерійська частина РСЗВ БМ-21 була інтегрована на нову автомобільну платформу з повністю оновленими бойовими системами — і тепер відповідає вимогам сучасного поля бою в контексті застосування РСЗВ», – наголосив Півненко.

Він зауважив, що це дозволяє підрозділам НГУ ефективніше виконувати завдання вогневої підтримки в умовах маневреної війни.

«Національна гвардія України й надалі послідовно працює над переозброєнням та модернізацією своїх бойових підрозділів — задля зміцнення обороноздатності держави та збереження життя українських воїнів», – підкреслив командувач НГУ.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони від початку 2025 року кодифікувало і допустило до експлуатації для потреб Сил оборони України понад 50 нових зразків автомобільної техніки.

Фото: НГУ



Джерело

Continue Reading

Війна

Росія під час «перемир’я» хоч і зменшила інтенсивність обстрілів, але повністю їх не припиняла

Published

on

Ворог обстрілював українські території під час ним же оголошеного триденного перемир’я і не припиняє робити це зараз, попри вимоги західної коаліції.

Про це в телеефірі сказав речник ДПСУ Андрій Демченко, передає кореспондент Укрінформу.

«І зараз, і те начебто триденне перемир’я чи припинення вогню ніяк не позначалося, щоб ворог повністю припинив обстрілювати українську територію. Можливо, десь інтенсивність дещо зменшилася для того, щоб зробити картинку, що вони чогось дотримуються, про що самі ж і заявили. Але фактично щодня ворог продовжував обстрілювати територію України, застосовуючи все наявне озброєння, зокрема авіацію, для того, щоб скидати керовані авіаційні бомби», – сказав Демченко.

Читайте також: Поки не замовкне зброя, переговори неможливі – Мерц

Як повідомляв Укрінформ, лідери Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за підсумками зустрічі в Києві 10 травня ухвалили спільну заяву, в якій, зокрема, вимагають від Росії повного й безумовного припинення вогню щонайменше на 30 діб, починаючи з 12 травня.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.