Connect with us

Війна

Як і навіщо фіксувати видачу гуманітарки: в Одесі працює єдина база Петра Обухова

Published

on

У волонтерів вистачає головного болю з ввезенням та оформленням гуманітарної допомоги, вони звітують про те, що взяли й що віддали. І ця звітність хоча б частково оберігає нас від розкрадання. Є інша сторона — випадки безглуздих хвастощів щодо повних шаф гуманітарки. Ніби на суботній базар на Привозі, людина крокує від одного штабу до іншого, збираючи пакуночки від донорів. І це випадки всієї країни. 

Здебільшого, зареєструвавшись, людина отримує продуктовий набір раз на два тижні. Вони відрізняються своїм наповненням, позиціями та організаціями, які надали допомогу. Видачу, як ввезення та оформлення теж треба ставити на рейки та фіксувати. Це допоможе уникнути такого собі “гуманітарного туризму” та дасть об’єктивну прозору звітність для донорів. Вони надають допомогу вже протягом 8 місяців, ми потребуватимемо її ще навіть після перемоги та завершення воєнних дій. Отже, це питання поваги. 

З кінця квітня в Одесі працює база «Ігрек», яку волонтери між собою називають базою Обухова, бо він її створив. Волонтерські організації під’єднались до цієї бази та бачать хто, де, коли та яку отримав допомогу навіть у інших штабах. А ще мають змогу обмінюватись необхідним між собою. Виходить, єдиний прозорий центр зі спільною метою. За ідеєю так і має бути. 

Фото: Знай.юа

«Дайджест Одеси» запитав у депутата Одеської міської ради Петра Обухова, як працює база і яку звітність ми бачимо на сьогодні: “Ідея полягала у тому, аби всі організації, які надають допомогу, її фіксували. Таким чином уникаємо дублювання та маємо повну статистику по місту. Потім її показують донорам та організаціям, щоб вони бачили прозорість процесів. Є окремі люди, їх невелика кількість, але вони є, які систематично ходять по всіх підряд волонтерських центрах і намагаються накопичити у себе вдома тони цієї продукції. Деякі з них навіть показують фото забитих шаф. Це негативно впливає на наших донорів, адже вони не розуміють, чому повинні це фінансувати. Наразі до системи під’єднано близько 25 різних волонтерських центрів, у тому числі створених Одеською міською радою.

Я розробляв базу сам. Ми співпрацюємо з мерією, Департаментом праці та соціальної політики. Департамент сконтактовує усі організації міста зі мною, я їм пояснюю як працювати з системою і навіщо це потрібно. Є центри, які відмовились під’єднуватись. Їм важко, або вони не бачать потреби. Зокрема, це «Карітас Одеса УГКЦ» та «Корпорація Монстрів», яка має свою систему”, – розповів Петро Обухов.

Зареєстровано на сьогодні близько 130 тисяч людей. Це 66 тисяч одеситів, та понад 64 тисячі ВПО. Всі ці люди отримали 368 тисяч продуктових наборів. 

«Ігрек» — свого роду волонтерська допомога від депутата для міста. Він створив її безкоштовно. Наразі система об’єднує лише Одеський регіон, але немає проблем у підключенні всієї країни, адже реєстрація відбувається за індивідуальним податковим номером. 

Схожа система працює в Миколаєві. У кінці червня ряд волонтерських організацій заговорили про створення CRM-системи для єдиної реєстрації отримувачів пакунків у цій області. Розмови були у Львові та інших областях, що свідчить про потреби у звітності, чесності та розумному використанню наданих ресурсів. 

Нагадаємо про роботу волонтерів в Одесі, до яких “Дайджест Одеси” вже завітав:

Координаційний гуманітарний штаб Одеської області.

– Центр “ЯМаріуполь”.

– Одеський осередок ВО “Автомайдан”.

– Одеський осередок “Демократичної Сокири”. 

– Громадська організація “Спільна мета”.

Війна

Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк

Published

on

Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.

«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів  географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.

За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.

Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.

«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.

Continue Reading

Війна

В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних

Published

on

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.

«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.

Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.

Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.

Continue Reading

Війна

ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства

Published

on

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».

Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.

Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.

Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.

Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.