Війна
Як і навіщо фіксувати видачу гуманітарки: в Одесі працює єдина база Петра Обухова

У волонтерів вистачає головного болю з ввезенням та оформленням гуманітарної допомоги, вони звітують про те, що взяли й що віддали. І ця звітність хоча б частково оберігає нас від розкрадання. Є інша сторона — випадки безглуздих хвастощів щодо повних шаф гуманітарки. Ніби на суботній базар на Привозі, людина крокує від одного штабу до іншого, збираючи пакуночки від донорів. І це випадки всієї країни.
Здебільшого, зареєструвавшись, людина отримує продуктовий набір раз на два тижні. Вони відрізняються своїм наповненням, позиціями та організаціями, які надали допомогу. Видачу, як ввезення та оформлення теж треба ставити на рейки та фіксувати. Це допоможе уникнути такого собі “гуманітарного туризму” та дасть об’єктивну прозору звітність для донорів. Вони надають допомогу вже протягом 8 місяців, ми потребуватимемо її ще навіть після перемоги та завершення воєнних дій. Отже, це питання поваги.
З кінця квітня в Одесі працює база «Ігрек», яку волонтери між собою називають базою Обухова, бо він її створив. Волонтерські організації під’єднались до цієї бази та бачать хто, де, коли та яку отримав допомогу навіть у інших штабах. А ще мають змогу обмінюватись необхідним між собою. Виходить, єдиний прозорий центр зі спільною метою. За ідеєю так і має бути.
«Дайджест Одеси» запитав у депутата Одеської міської ради Петра Обухова, як працює база і яку звітність ми бачимо на сьогодні: “Ідея полягала у тому, аби всі організації, які надають допомогу, її фіксували. Таким чином уникаємо дублювання та маємо повну статистику по місту. Потім її показують донорам та організаціям, щоб вони бачили прозорість процесів. Є окремі люди, їх невелика кількість, але вони є, які систематично ходять по всіх підряд волонтерських центрах і намагаються накопичити у себе вдома тони цієї продукції. Деякі з них навіть показують фото забитих шаф. Це негативно впливає на наших донорів, адже вони не розуміють, чому повинні це фінансувати. Наразі до системи під’єднано близько 25 різних волонтерських центрів, у тому числі створених Одеською міською радою.

Я розробляв базу сам. Ми співпрацюємо з мерією, Департаментом праці та соціальної політики. Департамент сконтактовує усі організації міста зі мною, я їм пояснюю як працювати з системою і навіщо це потрібно. Є центри, які відмовились під’єднуватись. Їм важко, або вони не бачать потреби. Зокрема, це «Карітас Одеса УГКЦ» та «Корпорація Монстрів», яка має свою систему”, – розповів Петро Обухов.

Зареєстровано на сьогодні близько 130 тисяч людей. Це 66 тисяч одеситів, та понад 64 тисячі ВПО. Всі ці люди отримали 368 тисяч продуктових наборів.
«Ігрек» — свого роду волонтерська допомога від депутата для міста. Він створив її безкоштовно. Наразі система об’єднує лише Одеський регіон, але немає проблем у підключенні всієї країни, адже реєстрація відбувається за індивідуальним податковим номером.

Схожа система працює в Миколаєві. У кінці червня ряд волонтерських організацій заговорили про створення CRM-системи для єдиної реєстрації отримувачів пакунків у цій області. Розмови були у Львові та інших областях, що свідчить про потреби у звітності, чесності та розумному використанню наданих ресурсів.
Нагадаємо про роботу волонтерів в Одесі, до яких “Дайджест Одеси” вже завітав:
– Координаційний гуманітарний штаб Одеської області.
– Центр “ЯМаріуполь”.
– Одеський осередок ВО “Автомайдан”.
– Одеський осередок “Демократичної Сокири”.
– Громадська організація “Спільна мета”.

Війна
Сирський на Донеччині нагородив морпіхів почесними відзнаками

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у рамках робочого візиту на Донеччину вручив найкращим воїнам-морпіхам почесні відзнаки.
Про це головнокомандувач ЗСУ повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«У День Військово-Морських сил Збройних сил України знову побував на Донеччині. Цього разу нагода приємна – нагородження військовослужбовців 36 та 38 окремих бригад морської піхоти ВМС ЗСУ», – зазначив Сирський.
Він наголосив, що воїни-морпіхи бригад імені контр-адмірала Михайла Білинського та гетьмана Петра Сагайдачного – серед найкращих підрозділів на своїх напрямках, адже упродовж тривалого часу вони стійко утримують оборонні рубежі, результативно контратакують та знищують ворога.
Сирський вручив морським піхотинцям почесні відзнаки Головнокомандувача ЗСУ – Хрест хоробрих, Сталевий, Золотий і Срібний хрести, хрест “Військова честь”.
«Матроси й солдати, сержанти, офіцери – від стрільців до начальників розвідки й артилерії. Ми пишаємося морською піхотою ВМС ЗС України, яка є справжньою елітою українського війська», – наголосив головнокомандувач ЗСУ.
За його словами, «Штормові берети» відбивають натиск противника на найскладніших ділянках фронту та є справжніми зразками сили духу і волі до перемоги.
Як повідомляв Укрінформ, у День Військово-Морських сил України Президент Володимир Зеленський зустрівся з військовослужбовцями ВМС та вручив державні нагороди найкращим із них. Також він подякував бойовим бригадам, які несуть службу на різних ділянках фронту, за сумлінну роботу.
6 липня в Україні відзначають День Військово-Морських сил ЗСУ. Його з 2015 року відзначають у першу неділю липня згідно з указом Президента України від 12 червня 2015 року.
Фото: Головнокомандувач ЗСУ
Війна
Росіяни перекидають живу силу із Запорізького напрямку в Ростовську область

Зафіксоване велике перекидання вантажівок з живою силою ворога з Запорізького напрямку через тимчасово захоплений Маріуполь в Ростовську область.
Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера Маріуполя Петро Андрющенко та опублікував відповідне відео і фото.
«Велике перекидання вантажівок з живою силою з Запорізького напряму через Маріуполь в Таганрог/Ростов. Понад 20 вантажівок в колоні з Росгвардією та автобусами (ГАЗелі)», – зазначив Андрющенко.
Він поінформував, що «наші довели до Таганрога, судячи з маршруту рухались на залізницю».
«З урахуванням покращенням нашого положення та погіршення ситуації на півночі для них – підкріплення на Суми?», – припустив Андрющенко.
За його словами, за складом – збірна солянка, включаючи підрозділ кавказців.
Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово захоплений армією РФ Маріуполь прибули понад 15 військових вантажівок з чеченцями, які мають переміститись у Запорізьку область.
Фото ілюстративне: RFE/RL
Війна
Атака Шахедів на Кременчук – ЗС РФ влучили в житловий будинок

Станом на цей момент звернень до екстрених служб щодо постраждалих або загиблих не надходило. Місцеві телеграм-канали пишуть про атаку на будівлю ТЦК в Кременчуці.
Російські окупанти зранку, 6 липня, запустили рій “Шахедів” в напрямку Кремменчука. В самому місті та районі пролунали вибухи. Зафіксована пожежа. Про це повідомив голова Полтавської обласної війської адміністрації Володимир Когут.
“Унаслідок ворожої атаки на Кременчуцький район виникла пожежа на території приватного домоволодіння. На місці події працюють усі відповідні служби. Станом на цей момент звернень до екстрених служб щодо постраждалих або загиблих не надходило”, — проінформував він.
Близько 9 ранку моніторингові канали повідомили про підліт до Кременчука щонайменше 6 ударних безпілотників.
Також телеграм-канали повідомляють, що один з БПЛА нібито влучив в будівлю ТЦК в Кременчуці, але офіційного підтвердження цієї інформації поки немає.
Нагадаємо, що уночі 6 липня ЗС РФ вчергове атакувала Україну ударними безпілотниками. Під ударом зокрема опинилася Київська область, де росіяни атакували звичайний мирний населений пункт.
Також повідомлялося, що під час нічної атаки “Шахедів” 6 липня росіяни також атакували Харків дронами. Внаслідок обстрілу у місті здійнялася пожежа, відомо про кілька “прильотів” та постраждалих, серед них — маленька дитина
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Війна1 тиждень ago
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС призначив ₴120 мільйонів застави Чернишову
-
Події5 днів ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Відбудова1 тиждень ago
за рік банки профінансували проєктів майже на 25 мільярдів
-
Відбудова1 тиждень ago
Для відновлення України впродовж наступних 10 років потрібно близько $524 мільярдів