Війна
79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар

Держпрапор України, встановлений у Меморіальному комплексі Національного музею історії України у Другій світовій війні, було приспущено сьогодні, 18 травня, на знак солідарності з кримськими татарами.
Про це повідомив заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп, передає Матриця Свободи.
18 травня виповнюється 79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Депортація була насильницьким переселенням кримських татар із їхньої батьківщини – Криму, яке проводила радянська влада.
Згідно з постановою Верховної Ради України від 2015 року, день 18 травня оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
“Ще 8 років тому в Україні визнали геноцидом депортацію кримських татар із Криму 1944 року. Сьогодні, майже через 80 років, ми як ніколи гостро відчуваємо біль кримськотатарського народу, змушений нині жити під гнітом окупанта на нашій спільній землі.. Тому місто на знак солідарності приспустило прапор у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу”, – розповів чиновник.
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що у планах Москви – чергова спроба знищити цілий народ: “Безкарне зло має властивість повертатися ще страшнішими злочинами. Ця аксіома підтверджується жахливими злочинами російської військової агресії, яка почалася військовим захопленням та окупацією Криму в лютому-березні 2014 року і триває повномасштабним вторгненням російських військ на материкову частину України, що здійснюється з 24 лютого 2022 року”.
Зловісні плани Москви мають на меті знищити незалежну Українську державу, стерти з землі український та кримськотатарський народи.
“Наша пам’ять і повага жертв геноциду кримськотатарського народу, наша підтримка Збройних Сил України, наша рішучість завершити російсько-українську війну, що триває десятий рік, перемогою України і покаранням росії, яка є державою — терористом, повинні стати гарантіями неповторення злочинів, що були скоєні і виконані. проти українського та кримськотатарського народів”, – підсумував глава Меджлісу.

Війна
ЗС РФ накопичились і активізувались

Російські окупанти вирушають у бої на самокатах і велосипедах. Вони кидають у штурми дійсно навчених військовослужбовців, на Лиманському напрямку не вщухають цілодобові атаки.
Про ситуацію на фронті 31 березня повідомили в оперативно-стратегічному угрупованні військ “Хортиця”.
ЗС РФ активізувались на Лиманському напрямку, де час від часу проводять серію атак. Найгарячіше — у смузі відповідальності 66 окремої механізованої бригади імені князя Мстислава Хороброго.
“Тут противник активізував наступальні дії здебільшого піхотними групами, але зміг накопичити суттєву чисельну перевагу. Ворожі підрозділи укомплектовані переважно добре підготовленими контрактниками”, — передала пресслужба.
Ворожі штурмові групи ліквідують ще на підступах до позицій.
“Цілодобові атаки на Лиманському напрямку не вщухають! (…) Після чергових невдалих спроб і шалених втрат вони не полишають цих спроб, а накопичують нові сили й атакують знову і знову. Ми ж палимо все, що бачимо: техніку, озброєння, росіян і нищимо укриття противника”, — розповіли у самій бригаді.
Загалом за тиждень, за даними ОСУВ “Хортиця”, найбільшу активність Росія проявляла на чотирьох напрямках: Покровському, Торецькому, Лиманському та Новопавлівському.
Військовослужбовець з позивним “Осман” Станіслав Бунятов розповів, що в районі Покровська фіксують від 50 російських штурмів на день. Здебільшого ЗС РФ використовують легкоброньований автотранспорт, мотоцикли, квадроцикли, самокати й велосипеди.
“Хоч це лише “30%” потенціалу, успіху противник практично не має”, — запевнив Бунятов.
У ранковому звіті Генштабу ЗСУ йдеться, що за добу на Лиманському напрямку зафіксували 16 російських атак. Ворог намагався просунутись в районі Надії, Ямполівки та Колодязів, а також в бік Богуславки, Нового і Новомихайлівки.
Напрямки атак ЗС РФ на карті бойових дій
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
На Покровському напрямку Сили оборони зупинили 73 наступальні операції ЗС РФ. Бої точилися поблизу населених пунктів Олександропіль, Калинове, Водяне Друге, Єлизаветівка, Промінь, Лисівка, Зелене, Котлине, Удачне, Андріївка. Також окупанти намагались просунутись у бік Малинівки, Котлярівки, Богданівки та Олексіївки.
Напрямки атак ЗС РФ на карті бойових дій
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Нагадаємо, українські артилеристи розповіли про переваги буксированої версії САУ 2С22 “Богдана” у порівнянні з західними аналогами.
У Forbes повідомили, що українські роботи бережуть життя бійців ЗСУ на фронті, виконуючи особливо небезпечні завдання. Один з таких помічників — наземний дрон, здатний відновлювати інженерні загородження.
Війна
Розвідка і ЦПД опублікували дані про ще 11 роспропагандистів

Головне управління розвідки Міністерства оборони України і Центр протидії дезінформації при РНБО опублікували на порталі War&Sanctions дані щодо 11 російських пропагандистів, серед яких – Віталій Авер’янов і Юрій Котьонок.
Про це у Телеграмі повідомила пресслужба ГУР, передає Укрінформ.
“ГУР МО України та Центр протидії дезінформації при РНБО оприлюднили дані щодо 11 російських пропагандистів, які поширюють кремлівські наративи та виправдовують війну проти України. До переліку увійшли представники пропагандистських медіа, воєнні кореспонденти та наближені до влади РФ особи, зокрема засновник “Ізборського клубу” Віталій Авєр’янов, воєнкори Юрій Котьонок і Дєніс Кулага, ведуча “пєрвого канала” Єкатеріна Андрєєва та керівники російських пропагандистських телеканалів “Спас” і “Звєзда”, – поінформували у пресслужбі.


Зазначається, що ці особи відіграють ключову роль в інформаційній війні РФ, поширюючи дезінформацію серед міжнародної аудиторії та виправдовуючи агресивні дії Кремля проти України.
“Загалом у розділі “Рупори Кремля” на порталі War&Sanctions міститься інформація про 94 представників російської пропагандистської машини”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, ГУР МОУ опублікувало на порталі War & Sanctions нові дані про іноземні компоненти в російській зброї, зокрема в ударних безпілотниках.
Війна
Операція зі знищення «Москви» спланована виключно ВМС ЗСУ

Операція щодо знищення крейсера «Москва» спланована виключно ВМС ЗСУ і не мала бути ні з ким погоджена, окрім українського керівництва.
Про це в телеефірі сказав речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає Укрінформ.
«Ми не отримували ніяких координат щодо місця знаходження крейсера «Москва». І операція щодо знищення цього корабля, флагмана Чорноморського флоту, була повністю спланована і виконана виключно Військово-Морськими силами. Ми, звісно, погоджували нанесення вогневого ураження з вищим керівництвом, згідно зі структурою підпорядкування. Отримавши відповідний дозвіл, і це, звісно, керівництво українське, нанесли цей удар. Тому інформація щодо координації і надання точної інформації місця знаходження (крейсера «Москва» – ред.) не відповідає дійсності, так само як і інформація щодо того, що це необхідно було погоджувати», – сказав Плетенчук.
Він додав, що наразі ситуація в Чорному та Азовському морях залишається стабільною.
«І це, до речі, теж наслідки в тому числі цієї операції, яка свого часу стала просто черговим поворотним моментом», – сказав Плетенчук.
За його словами, в акваторії Чорного моря залишається два підводних човни, які є носіями крилатих ракет. Кожен з них може мати до чотирьох споряджених Калібрів. В Азовському морі ворожі кораблі відсутні вже більше, ніж півроку.
Раніше видання The New York Times оприлюднило розслідування щодо ролі Сполучених Штатів у плануванні та проведення українських військових операцій проти Росії. Зокрема, як йдеться у розслідуванні, чиновники США були незадоволені тим, що їх не попередили про атаку на російський крейсер «Москва».
Як повідомлялося, 13 квітня українські ракети «Нептун» вразили флагман чорноморського флоту ракетний крейсер “Москва” вартістю 750 млн дол. 14 квітня він потонув. Російське Міноборони публічно визнавало загибель на «Москві» п’яти моряків.
За даними тодішнього секретаря Ради Національної безпеки та оборони України Олексія Данилова, на момент удару на «Москві» перебували 510 осіб, з яких врятувалися 58.
-
Усі новини1 тиждень ago
Віктор Розовий поранення – актор розповів про реабілітацію
-
Усі новини1 тиждень ago
Жінка покоління Z не повірила своїм очам, коли прочитала записку від покоївки (фото)
-
Суспільство1 тиждень ago
Два канали для втечі чоловіків за кордон ліквідували правоохоронці на Одещині
-
Політика6 днів ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Суспільство1 тиждень ago
Кількість насильницьких зникнень в окупованому Криму зросла Анонси
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Війна1 тиждень ago
Указ Путіна про громадян України у Росії та на ТОТ є примусовим інструментом русифікації
-
Політика6 днів ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу