Війна
79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар

Держпрапор України, встановлений у Меморіальному комплексі Національного музею історії України у Другій світовій війні, було приспущено сьогодні, 18 травня, на знак солідарності з кримськими татарами.
Про це повідомив заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп, передає Матриця Свободи.
18 травня виповнюється 79 років від початку депортації радянським режимом кримських татар із Криму. Депортація була насильницьким переселенням кримських татар із їхньої батьківщини – Криму, яке проводила радянська влада.
Згідно з постановою Верховної Ради України від 2015 року, день 18 травня оголошено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
“Ще 8 років тому в Україні визнали геноцидом депортацію кримських татар із Криму 1944 року. Сьогодні, майже через 80 років, ми як ніколи гостро відчуваємо біль кримськотатарського народу, змушений нині жити під гнітом окупанта на нашій спільній землі.. Тому місто на знак солідарності приспустило прапор у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу”, – розповів чиновник.
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що у планах Москви – чергова спроба знищити цілий народ: “Безкарне зло має властивість повертатися ще страшнішими злочинами. Ця аксіома підтверджується жахливими злочинами російської військової агресії, яка почалася військовим захопленням та окупацією Криму в лютому-березні 2014 року і триває повномасштабним вторгненням російських військ на материкову частину України, що здійснюється з 24 лютого 2022 року”.
Зловісні плани Москви мають на меті знищити незалежну Українську державу, стерти з землі український та кримськотатарський народи.
“Наша пам’ять і повага жертв геноциду кримськотатарського народу, наша підтримка Збройних Сил України, наша рішучість завершити російсько-українську війну, що триває десятий рік, перемогою України і покаранням росії, яка є державою — терористом, повинні стати гарантіями неповторення злочинів, що були скоєні і виконані. проти українського та кримськотатарського народів”, – підсумував глава Меджлісу.

Війна
про Сумський напрямок: Сили оборони виконали всі завдання, визначені тиждень тому

Президент Володимир Зеленський провів нараду з військовими та міністром оборони Рустемом Умєровим щодо ситуації на фронті, зокрема на Покровському та Сумському напрямках.
Як передає Укрінформ, про це Зеленський повідомив у Фейсбуці.
Щодо Покровського напрямку, глава держави висловив вдячність за стійкість усім підрозділам Сил оборони, кожному воїну, який виконує завдання на цій ділянці фронту. Там, як зауважив Президент, сконцентроване значне угруповання російських військ, ворог здійснює багато штурмів.
«Сумщина – цей напрямок обговорили сьогодні окремо. Тиждень тому визначили для наших військ спеціальні завдання, конкретні рубежі. Станом на сьогодні визначені завдання повністю реалізовані. Це важливо», – зазначив Зеленський.
Він констатував, що російський задум наступу в Сумській області не реалізовується, і це результат кожного українського підрозділу, який діє на напрямку.
Активні дії Сил оборони в межах Курської операції теж тривають. Мета операції, акцентував Президент, забезпечується впродовж уже майже десяти місяців.

Також під час наради детально обговорили фінансування, виконання контрактів, виробництво та постачання українських дронів, зокрема дипстрайків і перехоплювачів.
«Темп виробництва нарощуємо. Найближчим часом говоритиму з керівниками Євросоюзу щодо додаткового фінансування для виробництва дронів і спільних виробництв», – зазначив Президент.

Українське лідерство в технологіях війни, за його словами, має бути й надалі забезпечене.
Як повідомляв Укрінформ, у Сумській області Сили оборони звільнили Андріївку та просунулися в районі Олексіївки, відтіснивши російські війська далі від Сум.
Фото: Зеленський/Фейсбук
Війна
В Україні створили новий дрон на оптоволокні Ронні-13

Дрон, який має оптоволоконне управління, створений українським підприємством з урахуванням бойового досвіду наших захисників.
Вже найближчим часом Сили оборони отримають в користування нові дрони на оптоволокні “РОННІ-13”. Міністерство оборони України кодифікувало та допустило їх до експлуатації. Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.
Дрон на оптоволокні створило одне з українських підприємств з урахуванням бойового досвіду українських захисників.
Ці “бойові пташки” мають міцну легку раму, акумулятори великої ємності та потужні безколекторні двигуни, які дозволяють нести бойовий заряд для ураження живої сили та техніки противника на значні відстані.
Крім цього “РОННІ-13” можуть бути оснащені різними видами камер в залежності від поставленими перед ними завданнями. Вони можуть використовуватися у різний час доби.
Нагадаємо, що українські розробники за стандартами НАТО створили нові набої для Сил оборони. Вони допомагатимуть боротися з ворожими дронами.
Також повідомлялося, що Міжнародний легіон Головного управління розвідки Міноборони України розпочав виробництво власного наземного роботизованого комплексу під назвою “Легіт”. Він може виконувати як логістичні, так і ударні завдання. Для транспортування боєприпасів, продовольства та іншого вантажу до наземної платформи під’єднується причіп.
Війна
На Київщині та ще в низці областей оголошували повітряну тривогу
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика7 днів ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Усі новини6 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Політика6 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини5 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня