Connect with us

Криминал

Це удар по армії: Порошенко висловився з приводу розслідування розкрадань в «Укроборонпромі»

Published

on

Президент України Петро Порошенко зазначив, що якщо кому-небудь в країні стає відомо про злочинні дії тих чи інших осіб, посадових осіб, то про ці факти варто повідомляти в першу чергу правоохоронні органи відразу, а не чекати слушного часу або шукати вигідних майданчиків для повідомлення.

“Якщо людина винна, то бігти треба не на телевізійні шоу. І чекати треба не дати виборів. А треба йти в будь-який правоохоронний орган, у тому числі в тих, що абсолютно ніяк не залежать від Президента – НАБУ, САП, ДБР, Міністерство внутрішніх справ…», – підкреслив глава держави під час прямого ефіру на радіо НВ. У той же час він висловив здивування, що розслідування, які ведуться щодо діяльності концерну «Укроборонпром» з 2016 року, з’явилися тільки зараз.

“Що ви чекали три роки? Що вам ще потрібно було і чому річ не в суді? Це питання до НАБУ, до САПОК, до всіх правоохоронних органів. Якщо ми говоримо про справу, яка зараз презентується з енергетичного сектору – це справа 2015 року. Чотири роки ви шукали? Чому навмисно і свідомо відбувається витік з правоохоронних органів. І ця витік відбувається прямо за тиждень до виборів. Безумовно, якщо б цей витік не відбулася, або за два тижня, або за два роки, я вимагаю, щоб у нас було абсолютно неупереджене прозоре розслідування. І результати розслідування повинні бути надані суспільству», – зазначив Порошенко.

Він також висловив переконання, що будь-яке розслідування, в тому числі з «Укроборонпрому» – це удар по армії: «Підкреслюю це. Це удар по сектору оборони і безпеки. Це удар по сотням тисяч людей, які працюють в оборонній промисловості країни, працюють вдень і вночі. І саме завдяки їх праці у нас з’явилися дрони, з’явилися ракети, у нас з’явилися засоби радіоелектронної боротьби, у нас з’явилася високоточна зброя і багато інших речей “. Порошенко також нагадав про презумпцію невинності, яка діє до тих пір, поки вина людини не доведена в суді. “Я твердо підкреслюю, що відповідно до Конституції України обвинувачення повинні звучати не тільки і не стільки з екранів телебачення – це тільки для того, щоб привернути увагу. Тому я твердо наполягаю, що якщо у нас є будь-які підстави, доведені правоохоронними органами – справа повинна негайно потрапити в суд», – сказав президент.

«На суді повинно бути якомога більше журналістів, активістів для того, щоб представлені докази були проаналізовані, суд прийме рішення і незалежно від того, яку посаду займає, як би близько до будь-якого керівника в державі він перебував – ця людина повинна обов’язково опинитися у в’язниці», – підкреслив глава держави і зазначив, що у разі відсутності доказів про це повинно бути поінформоване суспільство і прозвучати вибачення. “І ось на сьогоднішній день я підкреслюю, що наша армія знаходиться під потужною інформаційною атакою. Я жодним чином не буду намагатися виправдати будь-кого. І більше того, моя реакція буде в тому, що залежить від президентських повноважень – вони будуть звільнені», – також додав Порошенко. У той же час він підкреслив важливість відновлення довіри до армії і оборонпрому.

“Що я зробив з цього приводу? Перше. Був призначений справжній герой, перший заступник командування Сил спеціальних операцій, полковник Сергій Кривонос (на посаду заступника Секретаря РНБОУ – ред.), Який отримав всі повноваження від мене. Це було моє прохання і його умова, щоб прозорість в оборонному секторі була відновлена», – сказав глава держави. Також урядом, в тому числі і на прохання президента, було прийнято рішення про проходження керівництвом «Укроборонпрому» перевірки на детекторі брехні й розпочата процедура аудиту системи оборонпрому.

“Все ж з’ясується. Це робиться спільно з нашими міжнародними партнерами по НАТО. На сьогоднішній день уряд також ухвалив рішення про фінансування цього аудиту. Йде повна перевірка з Рахунковою палатою та Державною аудиторською службою, залучені громадські організації. Хто, якщо бажає, прохання – приймайте в цьому участь. Безпрецедентний рівень прозорості», – підкреслив глава держави. Президент також зазначив незалежність правоохоронних органів у забезпеченні ефективного і прозорого розслідування.

“Немає більш зацікавленої людини, ніж Петро Порошенко, щоб якомога швидше завершити розслідування. Хто винен – відправити у в’язницю, хто не винен – зняти позиції. І тут повинні бути люди, які користуються найбільшою довірою», – резюмував президент.

«>

11.04.2019
08:07
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей