Регіон
Де можна пірнати на Водохреща: перелік місць в Одеській області

Водохреща святкують 19 січня і зазвичай цей день супроводжується масовим пірнанням у крижану воду. Зануритись в Одесі у Чорне море цього року заборонено через мінну небезпеку, повідомила речниця Сил оборони “Південь” Наталія Гуменюк.
В області виділено 21 місце для пірнання, на якому чергуватимуть рятувальники. У ДСНС України в Одеській області опублікували перелік місць у Ізмаїльському, Подільському, Одеському та Болградському районах.

“Шановні громадяни! Закликаємо вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил поведінки на водоймах під час свята Водохреща і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку, за номером: 101!”, – зазначили у ДСНС.

Кримінал
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд

Чоловік принижував, бив та забирав особисті речі своєї дружини. Поліціянти затримали його, повідомили про підозру у вчинені психологічного, фізичного та економічного насильства. Чоловіку загрожує два роки у в’язниці, повідомляє ГУНП в Одеській області.
“Треба віддати належне 21-річній дівчині, яка не стала замовчувати свавілля свого чоловіка, а звернулася в поліцію. Громадянин, старший за заявницю на 13 років, принижував її лайливими словами, жбурляв у неї предметами вжитку, відбирав телефон та інші особисті речі. Дійшло до того, що чоловік побив дружину так, що вона потрапила в лікарню з черепно-мозковою травмою”, – йдеться у повідомленні.
Свою поведінку кривдник пояснював невдоволенням тим, як дружина виховує їхнього сина.
Поліцейські декілька разів складали відносно правопорушника адміністративні матеріали за домашнє насильство, передбачене ст. 173-2 КУпАП, відсторонили його від потерпілої терміновим заборонним приписом та попередили про кримінальну відповідальність. Громадянин був покараний штрафом, однак належних висновків для себе не зробив і почав телефонувати дружині з погрозами, і навіть прийшов до неї у лікарню, де публічно принизив. Тому правоохоронці розпочали провадження за статтею 126-1 Кримінального кодексу України.
«Зібравши достатньо доказів, поліцейські територіального відділу поліції під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської прокуратури висунули фігуранту обвинувачення у домашньому насильстві, тобто умисному систематичному вчиненні фізичного, психологічного, економічного насильства відносно дружини, що призвело до психологічних страждань, емоційної залежності та погіршення якості життя потерпілої. Обвинувальний акт правоохоронці вже скерували до суду.
Тепер, згідно з діючим законодавством, чоловіку загрожує покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років», – повідомив начальник Білгород-Дністровського районного відділу поліції Павло Бобчинський.
Нагадаємо, що у червні Україна стала 36-країною, яка ратифікувала Стамбульську конвенцію. І цей документ, який близько десяти років збирав пил на полицях Верховної Ради, вносить значні зміни до українського законодавства і надає більшого захисту жертвам усіх видів насильства. Це міжнародний договір, який визнає насильство щодо жінок, чоловіків, дітей та порушення прав людини — і юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби із жорстокою поведінкою стосовно інших людей.
Війна
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні

Без відновлення контролю за островом Зміїний було неможливе будь-яке судноплавство з портів України. Без цього росіяни просто економічно би нас знищили, – розповів у фільмі «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
“Ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня 2022 року флагмана Чорноморського флоту ВМС РФ крейсера «Москва» ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ Нептун: «Затоплення ракетного крейсера «Москва», знищення декількох десантних кораблів, катерів противника, загалом порушення логістики острова Зміїний — все це у подальшому вплинуло на вивільнення цього острова від загарбників. Це стосується морського компонента. Що стосується повітряного компонента — це славнозвісні наші Байрактари морської авіації, які працювали з перших днів війни, починаючи з Херсонської області і вперше їх Україна застосовувала по бойовому по морським цілям» — говорить у фільмі командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа”, – йдеться у повідомленні Міноборони.
Про відчайдушний спротив, який чинили російські окупанти на острові українським бійцям, у фільмі розповів командир однієї зі штурмових груп спецпризначення ГУР МО України із позивним «Скін»: «Споруд було багато. Їм було де ховатися, вони дуже швидко рухалися, вони не сиділи на одному місці, вони постійно міняли позиції, вони готувалися до оборони. Це був їхній острів, на якому вони були не один раз. Я вам скажу, це достатньо епічна битва була…Островом оволодіти можна, якщо у вас є перевага у вогневій силі, що потім і показало. Так? Його просто стерли з лиця землі, вони ж потім нагнали туди купу людей, вертушок, всього решта – їх там просто помножили на нуль і все. І вони зробили жест доброї волі, скажімо так».
Також у фільмі документальної трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» вперше продемонстрували ексклюзивні кадри польоту, десантування з вертольотів і бойових дій на острові, які провели 8 травня групи спецпризначення ГУР МОУ і «Альфа» СБУ.
Регіон
Порт Ізмаїл перевиконав план майже на 300%

Наразі порт Ізмаїл перевищує виконання плану на 274 %, повідомляє Адміністрація морських портів України.
За підсумками вкрай важкого 2022 року, порт Ізмаїл перевиконав показники 2021 року на 218%. Обсяг вантажопереробки у 2021 році складав 3,84 млн тонн, а вже у 2022 році – 8,89 млн тонн.
Загальний обсяг вантажопереробки Ізмаїльського морського порту у минулому місяці склав 1 млн 345 тис тонн – це на 24 % більше, ніж у січні 2023 року. Наразі порт Ізмаїл перевищує виконання плану на 274 %.
В адміністрації додали, першу позицію у номенклатурі вантажів вже протягом багатьох місяців утримують зернові, другу – інша агропродукція (олія, соняшник, шрот, соя). Кількість операторів, які спеціалізуються на переробці зернових вантажів та агропродукції зросла з трьох до одинадцяти.
Зазначимо, що «Зернова ініціатива» становить до 20% суб’єктів господарювання ділової активності в Одеській області. Більше про економічні переваги для регіони – в інтерв’ю заступника начальника ОВА Дмитра Радулова
-
Війна5 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Топ-тема7 днів ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Регіон6 днів ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса3 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика5 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал3 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна3 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна3 дні ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні