Connect with us

Криминал

Дебатів не буде. Ні офіційних, в студії. Ні неофіційних – на стадіоні. Завдання штабу Зеленського уникнути їх будь-якою ціною

Published

on

За ці дні я двічі посперечався на коньяк, що дебатів не буде.

Тому що ідея про стадіон народилася в штабі Володимира Зеленського не для того, щоб їх там провести. Вона народилася для того, щоб їх зірвати. Тому що дебати їм категорично не потрібні.

Саме тому народилася ідея про здачу аналізів. І про Юлію Тимошенко в ролі модератора дебатів. Команда Зеленського придумує все нові умови – в надії на те, що штаб Порошенка визнає їх нездійсненними, образиться і відмовиться. Замість цього президент раз за разом зі всіма виставленими умовами погоджується. Але це означає лише те, що умови і далі будуть висуватися. А точніше – прийменники.

У звичайних кампаніях саме претендент зацікавлений в дебатах. Особливо, якщо він «новачок», який бореться зі «старими елітами». Тому що у нього немає за спиною обозу невиправданих очікувань. Корупційні скандали і темні плями – доля діючих політиків. Їх можна докоряти кадровими призначеннями, помилками і прорахунками. «Нове обличчя» звільнився від всього цього – і приречене на тефлоновість.

Але нинішня президентська кампанія стала винятком. Володимиру Зеленському категорично не вигідно вступати в дискусію. Розповідати про майбутнє. Ділитися планами. І про причини цього вже доводилося писати.

Саме тому за тиждень до другого туру ми не знаємо його кадрових планів. Бажаного вектора інтеграції. Ставлення до мовної і культурної політики. Межі допустимих компромісів. Ми навіть не можемо оцінити його здатність вести дискусію. Про те самому майбутньому, контури якого він ніяк не хоче окреслити.

Всю комунікацію здійснює його штаб. А його прихильники в соцмережах раз за разом говорять про те, що на тлі чинного президента їхній кандидат стане меншим злом або більшим добром. Але якщо вони настільки впевнені у своєму кандидаті – то чому не хочуть, щоб він поговорив з виборцями? Якщо вони раз за разом говорять про безпідставність побоювань на його рахунок – чому не закликають його самостійно їх розвіяти?

Причому це не обов’язково повинні бути саме дебати. Досить прес-конференції. Або інтерв’ю. Або будь-який інший формат спілкування, який перевищує 30-секундний ролик в соцмережах. Будь-який спосіб розвіяти чутки і внести ясність. Будь-який формат, який дозволить поговорити про майбутнє. Тим більше що звітувати за минуле новачкові не доведеться – політична кар’єра Володимира Зеленського почалася кілька місяців тому.

Мені часто доводиться розповідати про дебати. Про те, що офіційна процедура не передбачає несподіванок. Вступні слова за п’ять хвилин кожне. Хвилина на запитання, три – на відповідь. В кінці – за п’ять хвилин на заключні слова. Роль ведучого схоже на підставці під мікрофон. Він не задає питання, не уточнює і не дочавлює. Він лише слідкує за таймінгом. Саме тому суперечки про те, хто саме буде їх вести, не мають ніякого сенсу – офіційні дебати настільки зарегульовані, що провести їх може будь-хто.

Але в тому і штука, що дебатів не буде. Ні офіційних, в студії. Ні неофіційних – на стадіоні. Тому що завдання штабу Володимира Зеленського не в тому, щоб провести їх за своїми правилами. Завдання – уникнути будь-яку ціну. Причому не тільки дебатів, але і будь-якого іншого предметної розмови про майбутнє. І навіть якщо в останній момент ЦВК змінить регламент і дозволить провести офіційні дебати на стадіоні – як того вимагає сьогодні команда Володимира Зеленського – мені здається, вони все одно не відбудуться. Наприклад, ми дізнаємося, що хтось подзвонив в поліцію і повідомив, що «Олімпійський» заміновано. Чим не варіант?

Тому не питайте мене більше про дебати. Їх не буде. Ніщо не завадить мені виграти всі ті пляшки коньяку, які необережно встигли пообіцяти мої колеги. Я був би радий публічно визнати власну неправоту і вибачитися за свої прогнози. Але, судячи з усього, мені цього робити не доведеться.

Павло Казарін

«>

15.04.2019
15:23
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей