Топ-тема
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року

Європейська комісія переглянула Річну робочу програму Європейського Союзу з освіти, навчання, молоді та спорту «Erasmus+» на 2023 рік. Загальний бюджет програми збільшили до нової загальної суми 4,43 млрд євро, що є найвищим річним фінансовим пакетом, коли-небудь досягнутим Програмою «Erasmus+». Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.
«Програма «Erasmus+» завжди будувала міст між людьми, мовами та культурами. Після війни в Україні ми дуже швидко адаптували Програму, щоб інтегрувати нові дії для підтримки тих, хто тікає від війни. Солідарність є складовою європейського способу життя», – заявив Маргарітіс Схінас, віцепрезидент Європейської комісії з просування європейського стилю життя.
Додаткове фінансування дозволить підтримати організації-бенефіціари Програми «Erasmus+», які фокусують увагу на залученні вимушено переміщених громадян України до своїх активностей. Така діяльність може охоплювати як мовні та культурні інтеграційні курси, так і загальну фінансову підтримку у всіх секторах Erasmus+ для здобувачів освіти та викладачів.
«Ми посилюємо програму «Erasmus+ 2023» і, зокрема, її підтримку українцям, які покинули свою країну. Ми запрошуємо нашу спільноту Erasmus+ продовжувати висловлювати свою солідарність, яка була продемонстрована протягом минулого року, щодо учнів, студентів, вчителів та викладачів, які постраждали від війни в Україні. І ми заохочуємо організації, що працюють у сфері освіти та молоді, скористатися можливостями Erasmus+, подавши свої проєктні пропозиції до 22 березня 2023 року», – повідомила Марія Габріель, Єврокомісар з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді.
Війна
“Зернову угоду” продовжили лише на 60 днів. Росія знову висуває свої умови

У російському МЗС стверджують, що термін дії “зернової угоди” спливає 18 травня. Окупанти переконують, що жодна зі сторін — тобто Україна, ООН та Туреччина, не заперечували, що угода триватиме лише 60 днів.
«Формальних заперечень не було. Таким чином домовленість продовжує діяти протягом наступних двох місяців», — йдеться у заяві росіяни.
Проте за два дні до цього повідомлення віцепрем’єр-міністр інфраструктури та розвитку громад і територій Олександр Кубраков повідомив, що дія пролонгована не на 60 днів, як того хотіла сторона рф, а на 120.
Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію.
Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, як передає власний кореспондент Укрінформу, говорить, що і 60 днів — це добре.
«Ми, звісно, вітаємо це продовження», — зауважив представник адміністрації США. Він зазначив, що міжнародні зусилля докладалися, щоби розширити цей термін на 120 днів, однак продовження на 60 днів – це теж добре.
Серед вимог росіян — знову підключити до міжнародної системи СВІФТ “россєльхозбанк”, зняти заборону на постачання до росії сільгосптехніки та запчастин до неї, і відновити її сервісне обслуговування, зняти обмеження на страхування та заборону на доступ до портів; відновити роботу аміакопроводу “Тольяті-Одеса”. А ще — розблокувати активи і рахунки російських компаній, що займаються виробництвом чи транспортуванням продовольства і добрив.
Політика
Прем’єр-міністр Грузії закликав Зеленського не втручатися в справи його країни

13 березня прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі звинуватив президента України Володимира Зеленського у втручанні в політичну ситуацію в його країні, коментуючи протести там минулого тижня, що викликало гнівну відповідь Києва. Про це повідомляє Reuters.

Під час протестів проти закону про «іноземних агентів», який, на думку критиків, сигналізував про авторитарну зміну в Грузії, Зеленський подякував протестувальникам за розмахування українськими прапорами, сказавши, що це вияв поваги, і побажав грузинам «демократичного успіху».
Це прокоментував речник МЗС України Олег Ніколенко. “Майже дослівно повторюючи тези російської пропаганди, представники грузинської влади звинуватили Україну в підготовці державного перевороту в Грузії, втягуванні її у війну з Росією, надсиланні сил для розпалювання громадянської війни”, – зазначив він.
“Ми категорично відкидаємо подібні інсинуації, які не мають нічого спільного з реальністю. Не там шукає ворога грузинська влада”, – заявив Ніколенко.
Нагадаємо, що 7 березня парламент Грузії у прискореному режимі затвердив у першому читанні законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”. За це проголосували 76 депутатів, проти – 13. Проєкт закону внесли представники руху “Сила народу”, підтримали члени правлячої партії “Грузинська мрія”. Внаслідок цього розпочалась акція протесту, біля будівлі відбулися сутички між поліцією та учасниками. Протистояння почалося після того, як лідери закликали учасників акції переміститися до всіх трьох входів будівлі парламенту.
Зазначено, що грузинський парламент у п’ятницю, 10 березня, відхилив законопроект, який, за словами опонентів, був натхненний російським законом 2012 року, що широко використовувався для придушення інакомислення протягом останнього десятиліття і загрожував прагненню Грузії налагодити тісніші зв’язки з Європою.
Війна
На 26 повісткових дайджестів менше: СБУ заблокувала телеграм-канали на яких “зливали” місця вручення повісток. Фото

Українські чоловіки будували свій маршрут протягом дня, посилаючись на інформацію про місце перебування співробітників ТЦК у телеграм-каналах. А сьогодні, 8 березня, кіберфахівці СБУ повідомили про блокування 26 таких каналів, і одеські також. Про це розповіли в Управлінні СБ України в Одеській області.
На таких ресурсах розповідали хто і де видає повістки. Крім того, що адміністратори каналів публікували локації співробітників ТЦК, ще й закликали уникати мобілізації. Для збору відомостей про «локації» використовували власну мережу інформаторів серед місцевих жителів.
Така “цінна” інформація швидко приносила значну аудиторію – наростили понад 400 тисяч підписників. Тому адміністратори вирішили заробити на цьому грошей і запропонували свої платформи для розміщення комерційної реклами.







Заблоковані відтепер канали функціонували в Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецькій, Київській, Львівській та Одеській областях. Всіх організаторів викрили. Серед них – двоє власників SMM-компанії, яка займається просуванням інтернет-ресурсів з використанням так званих ботоферм.
Під час обшуків виявили техніку із доказами та банківська карти, на які платили за рекламу.
“Наразі шести адміністраторам деструктивних Телеграм-каналів планується повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) з подальшим обранням міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – йдеться у повідомленні.
А винахідникам загрожує до 10 років ув’язнення.
Нагадаємо, що мобілізація в Україні продовжується з 24 лютого 2022 року. Строк дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації подовжено з 19 лютого ще на 90 діб.
Одночасно триває і набір від ВМС добровольців до восьми штурмових бригад: «Рубіж», «Червона калина», «Азов», «Спартан», «Сталевий кордон», «Кара-даг», «Лють», «Буревій». Кампанія спрямована винятково на найм вмотивованих людей, які добровільно записуються до тих бригад, що найкраще пасують їм за ідеологією та цінностями.
-
Війна1 тиждень ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Регіон1 тиждень ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса5 днів ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика1 тиждень ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал5 днів ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна5 днів ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна5 днів ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні
-
Війна1 день ago
Безкоштовне протезування військових та цивільних в Одесі