Війна
Гуманітарна допомога жителям одеської Чорноморки до Дня людей похилого віку

В Одесі зареєстровано понад 21 тисячу внутрішньо переміщених осіб. Ці люди, як і категорія соціально незахищеного населення потребують хоча б базової допомоги. Сьогодні “Дайджест Одеси” побував на проспекті Свободи, де потрапив на видачу гуманітарної допомоги, яка присвячена Міжнародному Дню літніх людей..
На трамвайній зупинці, біля супермаркету Точки, близько до 12:00 зібралась група людей. Як ми дізнались у них, щобудня у цей час їм привозять хліб. Допомогу проводить громадська організація “Центр ініціатив Чорноморки” разом з Церквою Адвентистів сьомого дня. Процес передачі хліба виглядає механізовано налагодженим. Як ми дізнались, ця допомога проходить вже давно і роздано близько 5 тисяч батонів.
Тут ми познайомились з Валентином з міста Попасна, що в Луганській області. “Ми зареєстровані у пансіонаті, там і живемо. Нам допомогу дає ще сьома школа. А тут беремо хліб. Ми вдвох, тому я приходжу раз у два-три дні та нам вистачає”, — розповів чоловік.
В цьому ж пансіонаті проживає близько 70 людей, серед них є молодь і діти. За хлібом прийшов ще один чоловік. В Одесі він з березня, адже домівку біля Миколаєва розбомбили і вертатись йому немає куди.
Місцеві жителі, здебільшого пенсіонери, теж приходять по хліб. Для найініціативніших від “Центру ініціатив Чорноморки” сьогодні також були приготовлені “подарунки” від магазину Точка. Нам розповіли, що ці жителі разом з волонтерами займаються доброустрієм району. Безпосередньо ці пакунки давали тим, хто допомагав прибирати на клумбі. Її називають маленькою, але гордістю. Така ініціатива спонукає місцевих жителів брати участь у житті району та зробити його кращим. Для них важливі аспекти як покращення, так і заохочення.

У жителів Чорноморки немає комунальників, на яких можна скинути прибирання. Мешканці вважають, що без ініціативи та співпраці з волонтерами, район би загубився. Вони вже зробили великий крок, але не бажають зупинятись.

Нещодавно, тут виникли транспортні проблеми, пов’язані із закриттям маршруту №3. Щоб дібратись до центра міста або у зворотному напрямку, залишився доступним лише трамвай №27, який рухався з інтервалом в 30 хвилин. Волонтери звернулись із запитом до Одеської міської ради. Близько двох тижнів питання вирішували і 28 вересня кількість вагонів збільшили. “Дайджест Одеси” перевірив, інтервал між вагонами тепер становить 15 хвилин.






Війна
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні

Без відновлення контролю за островом Зміїний було неможливе будь-яке судноплавство з портів України. Без цього росіяни просто економічно би нас знищили, – розповів у фільмі «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
“Ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня 2022 року флагмана Чорноморського флоту ВМС РФ крейсера «Москва» ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ Нептун: «Затоплення ракетного крейсера «Москва», знищення декількох десантних кораблів, катерів противника, загалом порушення логістики острова Зміїний — все це у подальшому вплинуло на вивільнення цього острова від загарбників. Це стосується морського компонента. Що стосується повітряного компонента — це славнозвісні наші Байрактари морської авіації, які працювали з перших днів війни, починаючи з Херсонської області і вперше їх Україна застосовувала по бойовому по морським цілям» — говорить у фільмі командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа”, – йдеться у повідомленні Міноборони.
Про відчайдушний спротив, який чинили російські окупанти на острові українським бійцям, у фільмі розповів командир однієї зі штурмових груп спецпризначення ГУР МО України із позивним «Скін»: «Споруд було багато. Їм було де ховатися, вони дуже швидко рухалися, вони не сиділи на одному місці, вони постійно міняли позиції, вони готувалися до оборони. Це був їхній острів, на якому вони були не один раз. Я вам скажу, це достатньо епічна битва була…Островом оволодіти можна, якщо у вас є перевага у вогневій силі, що потім і показало. Так? Його просто стерли з лиця землі, вони ж потім нагнали туди купу людей, вертушок, всього решта – їх там просто помножили на нуль і все. І вони зробили жест доброї волі, скажімо так».
Також у фільмі документальної трилогії «Воєнна розвідка України: на морі, у небі, на землі» вперше продемонстрували ексклюзивні кадри польоту, десантування з вертольотів і бойових дій на острові, які провели 8 травня групи спецпризначення ГУР МОУ і «Альфа» СБУ.
Війна
Вісім американських сенаторів вимагають від Пентагону передати Україні літаки F-16

Вісім сенаторів від обох партій написали міністру оборони США Ллойду Остіну листа з вимогою надіслати винищувачі F-16 до України. Про це повідомляє видання Politico.
У листі сенатори вимагають детально викласти всі необхідні умови для якнайшвидшої передачі літаків Україні до кінця тижня. Серед питань законодавців було, наскільки високо українські чиновники оцінюють винищувачі при подачі заявок на озброєння і як можуть бути отримані F-16 у разі схвалення – або нових, або з поточних запасів. Вони також зробили запит у військових оцінки того, який вплив F-16 матимуть на конфлікт і як швидко українські пілоти зможуть навчитися літати на цих літаках.
«Після розмови з американськими, українськими та іноземними лідерами, які працюють на підтримку України, на Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця, ми вважаємо, що США необхідно уважно поставитися до надання Україні літаків F-16. Це буде значна можливість, яка може змінити правила гри на полі бою», – йдеться у листі.
Про цей лист стало відомо після російської атаки на американський безпілотник MQ-9 Reaper в Чорному морі.
Війна
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти

Трьох громадян України затримали прикордонники Ізмаїльського на державному кордоні о 3 годині ночі, поблизу села Виноградівка Болградського району. Про це повідомляє Ізмаїльський прикордонний загін.
Отримавши інформацію про появу невідомих у населеному пункті прикордоння, охоронці державного кордону перекрили ймовірні напрямки руху порушників. Один з нарядів побачив за допомогою тепловізора рух групи осіб в бік Молдови. Порушники проігнорували неодноразову вимогу зупинитися і намагалися втекти, затримати їх вдалося після попереджувальних пострілів вгору.
Затримані виявилися чоловіками призовного віку з Донецької, Дніпропетровської та Львівської областей. Правоохоронцям вони пояснили, що транзитом через Молдову намагались потрапити до європейських країн.
На всіх трьох затриманих складені протоколи про адміністративні правопорушення за злісну непокору прикордонникам (ст. 185-10) та спробу незаконного перетинання кордону (ст. 204-1). Міру їхньої відповідальності за ці правопорушення визначає суд.
-
Війна5 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Топ-тема7 днів ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Регіон6 днів ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса3 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика5 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал3 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна3 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Кримінал1 тиждень ago
В Одеській області чоловік виманював гроші у сім’ї загиблого