Connect with us

Топ-тема

Кабмін затвердив терміни нового навчального року

Published

on

28 липня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про початок навчального року під час дії військового стану в Україні. Згідно з документом, наступний навчальний рік триватиме до 28 червня. Попередній навчальний рік, Уряд визначав у рамках від 1 вересня 2022 до 30 червня 2023 року, при цьому педагогічні ради закладів загальної середньої освіти могли самостійно приймати рішення про зміни в структурі навчального року.

Зараз у Міносвіти зазначають, що метою постанови є зменшення загроз життю та здоров’ю претендентів на освіту та працівників закладів освіти у період дії військового стану через врегулювання питання організованого початку 2023/2024 навчального року.

Як пояснили в департаменті освіти ВМР, тривалість нового навчального року встановлена з урахуванням видачі документів про освіту учням 9 та 11-х класів.

«Загалом під час навчального року, школи мають відпрацювати 175 робочих днів. Проте сама постанова Уряду про тривалість навчання до 28 червня діяла й минулого року. Втім, школам ВМТГ вдалося відпрацювати ці 175 робочих днів до 1 червня. Отож, якщо ситуація в країні буде стабільною – наскільки це можливо в умовах воєнного стану, – навчальний рік у закладах загальної середньої освіти може закінчитися раніше 28 червня. Все залежить від ситуації в країні, й в тому числі у нашому регіоні», – пояснила директорка департаменту освіти Оксана Яценко.

Continue Reading
Click to comment

Топ-тема

Кількість українських біженців завелика для Європи

Published

on

Кількість українських біженців, які прибули до Європи після початку повномасштабного вторгнення, досягла 10 мільйонів людей.

Про це заявив комісар Європейського союзу з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

Бретон заявив, що найактивніше приймають Польща, Угорщина та Чехія. Причому лише в останній (за словами Бретона) кількість мігрантів з України становить 440 тисяч осіб, тобто 4% від населення країни.

Серед усіх отримувачів тимчасового захисту у ЄС громадяни України становили понад 98%. З них жінки — 46,6%, діти — 34,2%, чоловіки — 19,2%. Тьєррі Бретон зазначає «нерівномірне співвідношення українських біженців до місцевого населення».

Це питання стосується всієї Європи, підкреслив єврокомісар: «Це проблема, яка торкається всіх нас, вона торкається нас на півдні Європи, вона торкається нас на сході».

Continue Reading

Топ-тема

В Угорщині відкрили українську школу імені Лесі Українки

Published

on

Нова українська школа імені Лесі Українки запрацювала в угорському місті Ньїредьгаза. Про це повідомили в Закарпатській обласній раді.

Навчальний заклад відкрили як філію української школи в Будапешті, де цього року також розпочався навчальний процес. Загалом відділи школи у двох містах відвідує близько сотні учнів, переважна більшість яких вимушено виїхала з України до Угорщини через російську збройну агресію.

За словами директорки школи Вікторії Бернард, у закладі є класи від 1-го до 12-го, однак, через недостатню кількість учнів, деякі з них будуть об’єднані в загальні групи. У школі вивчатимуть два предмети: українська мова і література та народознавство. Планують також заходи з відзначення державних українських та релігійних свят. 

Закінчивши школу, учні отримають атестат та матимуть змогу скласти іспит з іноземної мови, щоб вступити до вищого навчального закладу.

Continue Reading

Топ-тема

Американські фахівці допоможуть відновити Одеський порт

Published

on

Інфраструктуру Одеського морського порту найближчим часом планують відновлювати та розвивати, а допоможуть в цьому фахівці з американських портів Південної Луїзіани й Нового Орлеану.  Про це повідомили в Адміністрації морських портів України.

Між ДП «АМПУ»  та американськими портами Південної Луїзіани і Нового Орлеану  був підписаний меморандум «про взаєморозуміння». Від американських колег угоду підписав генеральний директор PortSL Пол Метьюз, з боку України – генеральний консул Віталій Тарасюк.

В рамках меморандуму українські й американські портовики планують спільно працювати у напрямках технічного проєктування, розвиту, будівництва, адміністрування, експлуатації та підтримці портової інфраструктури.

Згідно з угодою, передбачається й  встановлення тісного партнерського зв’язку з Одеським морським портом.

«Сполучені Штати та Україна, будучи двома провідними світовими експортерами зерна, пишаються своєю роллю у забезпеченні світу продовольством. Цей меморандум закріплює підтримку українського народу в захисті своєї свободи і створює альянс з нашими українськими партнерами, який зосереджується на нашій спільній місії – обслуговувати клієнтів по всьому світу і створювати економічне процвітання для наших громад», – зазначив Метьюз.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.