Connect with us

Криминал

«Капкан для Ради»: у Зеленського є план дострокового розпуску парламенту

Published

on

Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради можуть прийняти за допомогою суду, при чому не Конституційного (як хтось може подумати), а київського Окружного адміністративного.

Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» пише Сергій Рахманін.

За його словами, 6 березня ц. р. даний орган офіційно зажадав від Верховної Ради підтвердити інформацію про наявність коаліції. Як випливає з офіційної заяви прес-служби Окружного адміністративного суду міста Києва, — «Суд постановив витребувати у Верховній Раді, Апарату Верховної Ради, коаліції депутатських фракцій у парламенті відомості, станом на 28 лютого 2019 р., із зазначенням прізвищ, імен, по батькові народних депутатів, що входять до складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді».

«На якій підставі? В рамках розгляду позову депутата Андрія Деркача.

Зазначений нардеп звернувся до ОАС столиці з приводу бездіяльності координаторів коаліції, не забезпечили внесення кандидатури міністра охорони здоров’я. Перш ніж встановити ступінь відповідальності кураторів більшості, суд побажав необхідне встановити сам факт існування коаліції.

Як випливає з наведеного вище заяви прес-служби київського ОАС, суд зобов’язав подати необхідні документи (або письмові пояснення неможливості надання суду витребуваних доказів) до 12 березня. Тобто ще місяць тому. За нашою інформацією, документи надані не були, пояснення — теж», зазначає автор.

Він підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 р. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися в кінці березня.

Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з’являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.

Конструктором оригінального «капкана для Ради» джерела називають Андрія Богдана, який здійснює юридичний супровід кандидата Зеленського і, одночасно, особистого адвоката Коломойського.

Стверджують, що Богдан (один з можливих кандидатів на роль глави АП, у випадку перемоги Зеленського) має міцні зв’язки з київським ОАС.

За тими ж відомостями, позов Деркача не був частиною схеми спочатку, просто в суді (думаю, за рекомендацією ззовні) вирішили використовувати відповідне існуюче справа для «підкоп» під парламент.

За словами Рахманіна, це не означає, що у випадку можливої перемоги Зеленського схема буде задіяна, як не є поки фактом і сама його перемога.

«Більше того — сам факт використання цієї схеми абсолютно не обов’язково означає розпуск ВР.

Норми статті 90 — дискреція, а не імператив. Глава держави не зобов’язаний, а може достроково припинити повноваження Ради у разі невиконання нею певних конституційних приписів», — підкреслює оглядач видання.

Як зазначається в публікації, в лютому 2016-го, після відходу фракцій «Батьківщина», «Самопоміч» і РПЛ, припинила своє існування парламентська коаліція «Європейська Україна». Дві найбільші партійні осередки Ради — БПП і НФ нібито заручилися підтримкою позафракційних депутатів і запевнили, що коаліція продовжила своє існування.

Нібито — оскільки поіменного списку членів ніхто не бачив. Спікер Парубій спочатку обіцяв оприлюднити персональний склад коаліції, потім (у лютому 2017-го) оголосив, що це не входить в його компетенцію.

Тобто про те, що коаліція дійсно існує, відомо зі слів спікера та її координаторів Герасимова і Бурбака. Юридичних підтверджень досі надано не було.

«>

13.04.2019
10:04
Источник

Continue Reading
Click to comment

Культура

Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания

Published

on

В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.

Continue Reading

Регион

В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера

Published

on

В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.

Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.

Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.

«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую ​​важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.

В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.

Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.

Continue Reading

Культура

На одесской дискотеке благотворительно повеселились

Published

on

В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.

Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.

Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.