Connect with us

Криминал

«Капкан для Ради»: у Зеленського є план дострокового розпуску парламенту

Published

on

Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради можуть прийняти за допомогою суду, при чому не Конституційного (як хтось може подумати), а київського Окружного адміністративного.

Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» пише Сергій Рахманін.

За його словами, 6 березня ц. р. даний орган офіційно зажадав від Верховної Ради підтвердити інформацію про наявність коаліції. Як випливає з офіційної заяви прес-служби Окружного адміністративного суду міста Києва, — «Суд постановив витребувати у Верховній Раді, Апарату Верховної Ради, коаліції депутатських фракцій у парламенті відомості, станом на 28 лютого 2019 р., із зазначенням прізвищ, імен, по батькові народних депутатів, що входять до складу коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді».

«На якій підставі? В рамках розгляду позову депутата Андрія Деркача.

Зазначений нардеп звернувся до ОАС столиці з приводу бездіяльності координаторів коаліції, не забезпечили внесення кандидатури міністра охорони здоров’я. Перш ніж встановити ступінь відповідальності кураторів більшості, суд побажав необхідне встановити сам факт існування коаліції.

Як випливає з наведеного вище заяви прес-служби київського ОАС, суд зобов’язав подати необхідні документи (або письмові пояснення неможливості надання суду витребуваних доказів) до 12 березня. Тобто ще місяць тому. За нашою інформацією, документи надані не були, пояснення — теж», зазначає автор.

Він підкреслює, що якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 р. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися в кінці березня.

Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обопрется на рішення ОАС, з’являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.

Конструктором оригінального «капкана для Ради» джерела називають Андрія Богдана, який здійснює юридичний супровід кандидата Зеленського і, одночасно, особистого адвоката Коломойського.

Стверджують, що Богдан (один з можливих кандидатів на роль глави АП, у випадку перемоги Зеленського) має міцні зв’язки з київським ОАС.

За тими ж відомостями, позов Деркача не був частиною схеми спочатку, просто в суді (думаю, за рекомендацією ззовні) вирішили використовувати відповідне існуюче справа для «підкоп» під парламент.

За словами Рахманіна, це не означає, що у випадку можливої перемоги Зеленського схема буде задіяна, як не є поки фактом і сама його перемога.

«Більше того — сам факт використання цієї схеми абсолютно не обов’язково означає розпуск ВР.

Норми статті 90 — дискреція, а не імператив. Глава держави не зобов’язаний, а може достроково припинити повноваження Ради у разі невиконання нею певних конституційних приписів», — підкреслює оглядач видання.

Як зазначається в публікації, в лютому 2016-го, після відходу фракцій «Батьківщина», «Самопоміч» і РПЛ, припинила своє існування парламентська коаліція «Європейська Україна». Дві найбільші партійні осередки Ради — БПП і НФ нібито заручилися підтримкою позафракційних депутатів і запевнили, що коаліція продовжила своє існування.

Нібито — оскільки поіменного списку членів ніхто не бачив. Спікер Парубій спочатку обіцяв оприлюднити персональний склад коаліції, потім (у лютому 2017-го) оголосив, що це не входить в його компетенцію.

Тобто про те, що коаліція дійсно існує, відомо зі слів спікера та її координаторів Герасимова і Бурбака. Юридичних підтверджень досі надано не було.

«>

13.04.2019
10:04
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей