Connect with us

Політика

Карла Маркса на Одещині відправлять до музею

Published

on

В Одеській області, 16 вересня, демонтували пам’ятник Карлу Марксу, повідомили Суспільне.

“Золотий” монумент ідеолога пролетарської революції, Карла Маркса, який був розташований попереду міської ради в Арцизі, демонтували. У планах залишити кам’яного філософа в музеї. На Маркса, який знаходиться у селі Холмське, що відноситься до цієї ж територіальної громади, чекає така ж участь.

Це рішення прийняли на сесії міської ради, 12 серпня. Крім того, до храмового комплексу перенесуть пам’ятники Дмитру Донському та монахам: Ослябя та Пєрєсвету. Підправлять і монумент Загиблим воїнам, там змінять дату з 1941-1945 рр на 1939-1945 роки, а також радянський лозунг “Никто не забыт, ничто не забыто” перекриють написом: “Ніколи знову”.

Нагадаємо, що в Одесі досі немає рішення щодо долі пам’ятника «Засновникам Одеси», що розташований на Катерининській площі. В понеділок, 19 вересня о 12:00 відбудеться онлайн-обговорення з громадськістю.

Бізнес

Експортне фінансування: можливості та перспективи для Одещини

Published

on

Сьогодні, 29 березня, в Одесі пройшов воркшоп “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку”. На зустрічі були представники Одеської обласної ради, Одеської обласної державної адміністрації, Агенції регіонального розвитку, ПрАТ “Експортно-кредитного агентства”, банків-партнерів та експортного бізнесу. 

Зазначимо, що українським експортерам під час війни не вистачає фінансових ресурсів, тому необхідна кредитна підтримка. Для банків кредити під час дії воєнного стану ризиковані. Держава через інструмент Експортно-кредитного агентства (ЕКА) вирішує цю проблему, адже виступає гарантом повернення виданих позик на виконання зовнішньоекономічних договорів, що робить банківські кредити доступнішими для українських експортерів. Крім цього ЕКА допомагає українським експортерам бути конкурентними на світовому ринку.

Як відзначив Олег Радковський, перший заступник голови Одеської обласної ради: “Кредитування дозволяє розвивати наш аграрний сектор, піднімати конкурентоспроможність продукції і допомагає нашим аграріям завжди бути представленими на світовому ринку”. 

Одеська область суттєво залежить від роботи портів, які після вторгнення не працювали, а з серпня 2022 року функціонують тільки в рамках “Зернової ініціативи”. До цього додалась відсутність туристів та блекаути, які підірвали промислове виробництво. Тому область сильно постраждала економічно. Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Роман Григоришин розповів, що команда обласної адміністрації за підтримки міжнародних донорів та програми USAID, перші  в Україні створили робочу групу по напрацюванню плану відновлення. “ Наша задача – не сформувати чергову стратегію чи документ, який буде красиво звучати. Ми працюємо над реальним планом дій, спрямованим на відновлення економіки. Ця робоча група вже почала працювати”, – додав Григоришин.

Радник з доступу до фінансування Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”, яка протягом цього часу підтримувала комунікаційну кампанію ЕКА в регіонах, Олексій Кушнір нагадав, що Програма діє з 2018 року і має на меті зробити український малий та середній бізнес більш конкурентоспроможним, в тому числі – на світовому ринку. 

“З моменту заснування Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» надає вагому підтримку малому та середньому бізнесу, щоб зробити його більш конкурентоспроможним, а українську економіку міцнішою, – сказав він. – З початком повномасштабної війни зросла потреба у підтримці українського експорту, тому співпраця з ЕКА є актуальною як ніколи. Завдяки цій співпраці компанії-експортери та бізнеси, які могли б ними стати, отримують не просто інформацію про інструменти фінансової підтримки, але й можливість обмінятися реальним досвідом”.

Радник Експортно-кредитного агентства Руслан Рохов презентував аудиторії продукти ЕКА, спрямовані на стимулювання експорту українських товарів, робіт та послуг на світові ринки в умовах воєнного часу, та розповів про нові рішення, ухвалені правлінням ЕКА, для розширення списку потенційних учасників програми. Зокрема, на початку березня ухвалено рішення про зміни в продуктах ЕКА, якими спрощено вимоги до експортерів, які потребують передекспортного фінансування в українських банках.

Зазначимо, що заступник Начальника Одеської ОВА Дмитро Радулов, розповів для “Дайджесту Одеси” про економічну ситуацію області, воєнні обмеження та програми підтримки для підприємців. 

Continue Reading

Одеса

Україна готова провести Всесвітню виставку EXPO 2030 в Одесі – Мінекономіки

Published

on

Навіть попри війну, Україна готова розпочати підготовку  та провести Всесвітню виставки EXPO 2030 у місті Одесса. Про це розповіла Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко під час онлайн -презентації українського проєкта перед Міжнародним бюро виставок, яка проходить в Парижі.

«Україна сьогодні – це не лише війна та революція. Йдеться про майбутнє. Це можливість представити синергію українських технологій та мультикультуралізму. Це шанс зробити нашу країну одним із провідних виставкових майданчиків Східної Європи», – запевнила Юлія Свириденко.

За її словами, EXPO – це подія, яка надзвичайно позитивно впливає на імідж країни-господаря та дає потужний економічний ефект. Наразі всі гілки влади та законодавчої влади докладають усіх зусиль, щоб забезпечити повне представництво та перемогу України на виборах.

«Україна – країна можливостей і величезного потенціалу, яка стала відкриттям для світу як сильна нація та держава. Навіть під час війни українська держава та інституції продемонстрували здатність підтримувати ефективні роботу та управління, не тільки узгоджувати суспільні потреби, а й а й розвиватися. Тому Україна може гарантувати високий рівень ЕХРО 2030», – наголосила Юлія Свириденко.

Проведення EXPO 2030 в Одесі, вже підтримала Прем’єр-міністр Італії Джорджіа Мелоні, яка зазначила, що це дасть надзвичайний сигнал для Європи, а саме віру в те, що в Україні все буде добре.

«Україна має досвід проведення глобальних заходів. Під час підготовки до EXPO 2030 ми обов’язково використаємо досвід ЄВРО 2012. Навіть попри війну сьогодні Одеса залишається активним діловим центром міжнародної торгівлі. Торговельне життя тут не припиняється навіть у найтемніші хвилини морської блокади. Запевняю вас – Україна гарантує дотримання найвищих стандартів організації EXPO 2030», – підкреслила Юлія Свириденко.

Нагадаємо про можливості та переваги проведення міжнародної виставки в Одесі.

Continue Reading

Політика

Рада ухвалила законопроєкт: заборона надавати географічним обʼєктам назви, повʼязані з росією

Published

on

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про внесення змін до Закону України Про географічні назви щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України. 

Як повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram, документ підтримали 248 парламентаріїв. 

Законопроєктом №7253 забороняється присвоювати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічнюють, пропагують або символізують росію або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику радянського режиму.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що він допоможе «створити нову ідентичність», «подолати імперські колоніальні міфи» та «стати українцям повноцінними господарями на своїй землі».

Зазначимо, що в Одесі ухвалено рішення демонтувати пам’ятну дошку Горькому, розташовану за адресою Ланжероновський узвіз, 2. Крім того, Одеська міськрада розгляне питання щодо демонтажу пам’ятника юному Леніну на вулиці Костанді, 4.

Про це повідомляє ресурс «Деколонізація. Україна”.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.