Політика
Майже година суперечок: сесія одеської міськради мало не зірвалась. Фото

Сьогодні, 8 лютого, з 10 ранку триває XVII сесія Одеської міської ради. Депутати не могли проголосувати навіть за порядок денний.
Майже всю першу годину зайняла урочиста частина, присвячена привітанням стосовно Одеси у ЮНЕСКО. Запросили дітей із прапорами, почесних громадян Одеси, Миколу Вікнянського та Івана Ліптугу. Останній є виконувачем обов’язків директора новоствореного Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції. Всю годину плескали у долоні, дивлячись привітання від інших країн, слухали промови мера міста Геннадія Труханова та Сергія Гриневецького — колишнього голову Одеської обласної державної адміністрації. Настав час перейти до роботи, але депутати все не могли прийняти порядок денний.
Заплановано було сім блоків питань. Фракція «Європейська солідарність» не згодна щодо ряду питань з земельного та ЖКГ блоків. Пропозиція депутата від ЄС Олексія Потапського полягала у перерві та доопрацюванні, з причини, що уся фракція не отримала пояснення до частини проєктів рішень. А депутатка-однопартієць Жанна Мадриченко нагадала, що Олега Бриндака потрібно виключити із земельної комісії через порушення законодавства, оскільки він займає декілька посад.





Сперечались, але переголосували: 38 депутатів підтримали порядок денний в цілому. Музика недовго грала і нові суперечки викликало питання про затвердження нових заступників мера. За проєктом, новим віцемером на місце Михайла Кучука стає Сергій Тетюхін, а Олександр Філатов — “справжнім” заступником, а не виконувачем обов’язків. Підтримали питання 30 депутатів, четверо утримались, а п’ятеро — не голосували. Для прийняття рішення цих голосів недостатньо.
Як тільки почали приймати бюджетні питання розпочалась повітряна тривога і всі пішли на вимушену перерву. По завершенню сесії розповімо про найцікавіші рішення.
Одеса
Україна готова провести Всесвітню виставку EXPO 2030 в Одесі – Мінекономіки

Навіть попри війну, Україна готова розпочати підготовку та провести Всесвітню виставки EXPO 2030 у місті Одесса. Про це розповіла Перший віцепрем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко під час онлайн -презентації українського проєкта перед Міжнародним бюро виставок, яка проходить в Парижі.
«Україна сьогодні – це не лише війна та революція. Йдеться про майбутнє. Це можливість представити синергію українських технологій та мультикультуралізму. Це шанс зробити нашу країну одним із провідних виставкових майданчиків Східної Європи», – запевнила Юлія Свириденко.
За її словами, EXPO – це подія, яка надзвичайно позитивно впливає на імідж країни-господаря та дає потужний економічний ефект. Наразі всі гілки влади та законодавчої влади докладають усіх зусиль, щоб забезпечити повне представництво та перемогу України на виборах.
«Україна – країна можливостей і величезного потенціалу, яка стала відкриттям для світу як сильна нація та держава. Навіть під час війни українська держава та інституції продемонстрували здатність підтримувати ефективні роботу та управління, не тільки узгоджувати суспільні потреби, а й а й розвиватися. Тому Україна може гарантувати високий рівень ЕХРО 2030», – наголосила Юлія Свириденко.
Проведення EXPO 2030 в Одесі, вже підтримала Прем’єр-міністр Італії Джорджіа Мелоні, яка зазначила, що це дасть надзвичайний сигнал для Європи, а саме віру в те, що в Україні все буде добре.
«Україна має досвід проведення глобальних заходів. Під час підготовки до EXPO 2030 ми обов’язково використаємо досвід ЄВРО 2012. Навіть попри війну сьогодні Одеса залишається активним діловим центром міжнародної торгівлі. Торговельне життя тут не припиняється навіть у найтемніші хвилини морської блокади. Запевняю вас – Україна гарантує дотримання найвищих стандартів організації EXPO 2030», – підкреслила Юлія Свириденко.
Нагадаємо про можливості та переваги проведення міжнародної виставки в Одесі.
Політика
Рада ухвалила законопроєкт: заборона надавати географічним обʼєктам назви, повʼязані з росією

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект про внесення змін до Закону України Про географічні назви щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України.
Як повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram, документ підтримали 248 парламентаріїв.
Законопроєктом №7253 забороняється присвоювати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічнюють, пропагують або символізують росію або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику радянського режиму.
У пояснювальній записці до документа йдеться, що він допоможе «створити нову ідентичність», «подолати імперські колоніальні міфи» та «стати українцям повноцінними господарями на своїй землі».
Зазначимо, що в Одесі ухвалено рішення демонтувати пам’ятну дошку Горькому, розташовану за адресою Ланжероновський узвіз, 2. Крім того, Одеська міськрада розгляне питання щодо демонтажу пам’ятника юному Леніну на вулиці Костанді, 4.
Про це повідомляє ресурс «Деколонізація. Україна”.
Війна
“Зернову угоду” продовжили лише на 60 днів. Росія знову висуває свої умови

У російському МЗС стверджують, що термін дії “зернової угоди” спливає 18 травня. Окупанти переконують, що жодна зі сторін — тобто Україна, ООН та Туреччина, не заперечували, що угода триватиме лише 60 днів.
«Формальних заперечень не було. Таким чином домовленість продовжує діяти протягом наступних двох місяців», — йдеться у заяві росіяни.
Проте за два дні до цього повідомлення віцепрем’єр-міністр інфраструктури та розвитку громад і територій Олександр Кубраков повідомив, що дія пролонгована не на 60 днів, як того хотіла сторона рф, а на 120.
Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію.
Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, як передає власний кореспондент Укрінформу, говорить, що і 60 днів — це добре.
«Ми, звісно, вітаємо це продовження», — зауважив представник адміністрації США. Він зазначив, що міжнародні зусилля докладалися, щоби розширити цей термін на 120 днів, однак продовження на 60 днів – це теж добре.
Серед вимог росіян — знову підключити до міжнародної системи СВІФТ “россєльхозбанк”, зняти заборону на постачання до росії сільгосптехніки та запчастин до неї, і відновити її сервісне обслуговування, зняти обмеження на страхування та заборону на доступ до портів; відновити роботу аміакопроводу “Тольяті-Одеса”. А ще — розблокувати активи і рахунки російських компаній, що займаються виробництвом чи транспортуванням продовольства і добрив.
-
Війна4 дні ago
Хелп-пакети: базова допомога для соціально незахищених. Фото
-
Одеса1 тиждень ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Війна6 днів ago
Безкоштовне протезування військових та цивільних в Одесі
-
Кримінал1 тиждень ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Кримінал7 днів ago
Оформила документи на опіку дитини ухилянту: викрили очільницю служби у справах дітей
-
Україна1 тиждень ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна1 тиждень ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні
-
Війна7 днів ago
МКС проситиме додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів в Україні