Connect with us

Криминал

Марка Цукерберга звинуватили в продажу особистих даних користувачів Facebook

Published

on

Глава соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг використав особисті дані користувачів соціальної мережі для збагачення і лідерства на ринку. З таким твердженням виступив у вівторок телеканал NBC, якому вдалося отримати доступ до 4 тис. сторінок документів.

За даними журналістів, глава соціальної мережі допускав вчинення взаємовигідних угод з іншими компаніями, одним з пунктів яких могло бути надання доступу до особистих даних користувачів Facebook. Телеканал наголошує, що такі операції здійснювалися на тлі неодноразових заяв Цукерберга про те, що одна з головних задач, що стоять перед компанією, полягає «забезпечення схоронності інформації про особисте життя користувачів».

Документи, що опинилися в розпорядженні телеканалу, датовані 2011 — 2015 роками.

Зокрема, у NBC стверджують, що Facebook у свій час пішов на угоду з Amazon, в рамках якої надав компанії підприємця Джеффа Безоса «розширений доступ до даних користувачів» за те, що вона вкладала кошти в рекламу в соціальній мережі, а також пішла з нею на співпрацю при запуску свого смартфона Fire. У той же час Facebook повністю закрив доступ до даних своїх користувачів неназваному сервісу обміну миттєвими повідомленнями з-за того, що той розглядався в якості конкурента.

На думку телеканалу, керівництво соціальної мережі застосовувало «кілька способів вимагати від сторонніх компаній компенсації» за доступ до даних своїх користувачів. Мова йде як про прямих грошових виплат, так і про рекламних вкладеннях та обмін даними».

У NBC нагадують, що раніше міжнародна компанія UpGuard, що спеціалізується на захисті інформації, виявила у відкритому доступі відомості, що стосуються користувачів Facebook, які неналежним чином зберігали в хмарному сервісі компанії Amazon дві фірми, які розробляли програми для Facebook. Мова йшла про мексиканської компанії Cultura Colectiva і американської At the Pool. В обох випадках інформація не була захищена паролями, ознайомитися з нею міг кожен охочий.

База At the Pool була видалена дуже швидко. При цьому дані, розміщені Cultura Colectiva, залишалися у відкритому доступі не менше декількох місяців, незважаючи на неодноразові звернення UpGuard в цю компанію, а також до операторів сервісу Amazon.

Як відомо, в США в останні місяці приділяють особливу увагу питанням, що стосуються збору та зберігання особистих даних працюючими в інтернеті компаніями. Одним із приводів для цього став скандал, в центрі якого опинилася Facebook. Він вибухнув після того, як в березні 2018 року газета The New York Times повідомила, що британській компанії Cambridge Analytica вдалося зібрати особисті відомості десятків мільйонів людей, щоб розробити алгоритм аналізу політичних уподобань виборців. Як розповіли виданню колишні співробітники організації, створений алгоритм полегшував розсилку користувачам політичної реклами з метою впливу на їх вибір. Після цього Цукербергу довелося давати роз’яснення на слуханнях в Конгресі США. Підприємець запевнив американських законодавців у тому, що надалі в соціальній мережі будуть обережніше поводитися з персональною інформацією.

«>

16.04.2019
21:20
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей