Connect with us

Криминал

Можливий зрив виборів: Голова КВУ вважає, що немає причин для занепокоєння

Published

on

Було дуже багато розмов про зрив виборів, але закон не передбачає механізмів, коли б вибори могли б бути, наприклад, визнані недійсними. Про це в коментарі InfoResist розповів голова Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель.

«Тобто вибори можуть бути визнані недійсними по окремих виборчих дільницях. Щодо спостерігачів. Незалежно від того, чи будуть спостерігачі чи не буде спостерігачів, буде там 1 або 25, це ніяким чином не вплине на легітимність виборчого процесу. Але є проблема з дільничним виборчим комісіям. Та насправді це не секрет, це було і в першому турі, це проблема і другого туру те, що штаби кандидатів просто не мають достатніх ресурсів, тобто структур, людей, активістів, які могли б заповнити ці вакансії. І якщо БПП з цим може бути простіше, бо партія, незважаючи на все, має досить розгалужену мережу, і фактично БПП і партія «Батьківщина» це дві партії, які мають найбільш розгалужену мережу, про що свідчить їх активність у місцевих виборах. То Зеленський може розраховувати лише на дуже невелику кількість активістів і дуже важко уявити, як він зможе забезпечити своє представництво у виборчих комісіях», – сказав він.

За словами Кошеля, «зараз є інформація по кількох регіонах, що насправді від БПП робиться подання не за 7 кандидатів для того, щоб заповнити половину квот, а лише по 2 кандидати».

«Так, це може бути технічна проблема, але в будь-якому випадку вона не призведе до зриву виборів, тому що кожна виборча комісія (ОЗК) буде самостійно формувати дільничні виборчі комісії. Очевидно не по представництву Порошенко, а буде самостійно формувати окружні комісії», – додав голова КВУ.

На його думку, пояснень, чому БПП віддає свої квоти, може бути багато.

«Наприклад, це може бути як публічна дія, враховуючи ті звинувачення, які лунали щодо можливих маніпуляцій, фальсифікацій, зриву виборів і т. д. Це може бути просто публічна дія, що ми готові віддати свої квоти, будь ласка, нехай штаб Зеленського зараз активно заповнює ці квоти. Це може бути з цим пов’язано. Може бути кілька причин, але я схильний вважати це більше публічною дією. І тим більше ми прекрасно знаємо, що є проблема і з формуванням дільничних виборчих комісій у всіх кандидатів. Тобто мені важко повірити, що штаб будь-якого кандидата міг навіть в першому турі знайти без грошей величезна кількість людей», – зазначив він.

«І ми бачимо, що ті заяви з боку силових структур, були заяви щодо підкупу виборців, принаймні, я можу говорити про тієї частини матеріалу, яку я бачив публічно в ЗМІ, коли вони оприлюднили частину матеріалів. У мене створюється враження, що там йде мова не про підкуп, тобто технологію гроші в обмін на голоси, а йдеться про технології доплат членам дільничних виборчих комісій. На жаль, ми всі прекрасно розуміємо, що ця практика існує вже десятиліття. Тобто, можливо, БПП, таким чином, просто розуміючи, що контроль над виборчими комісіями не дає такого відчутного результату, то вони просто публічно відмовилися, враховуючи звинувачення у фальсифікації, враховуючи реакцію МВС. Тобто може бути багато причин. Але загрози я не бачу», – резюмує глава КВУ.

«>

15.04.2019
16:44
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей