Connect with us

Регіон

На трасі Одеса-Рені побудують багаторівневий пішохідний перехід за 51 млн грн: як він виглядатиме

Published

on

18 липня, Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області оголосила тендер на будівництво пішохідного переходу в різних рівнях на трасі Одеса-Рені, км 40+300 загальною вартістю 51 млн 18 тис. 902 грн. Даний дорожній об’єкт побудують в селі Маяки Одеського району.

Про це журналісту інформаційної агенції «Юг.Today» розповів начальник Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській Області Андрій Донченко.

Нагадаємо, що щільний потік транспорту на трасі Одеса-Рені, який виник через збільшення вантажних перевезень в сторону портів, значно ускладнив життя жителів сіл, розташованих обабіч неї. Загроза під час переходу дороги тут була завжди, але зараз вона збільшилась у десятки разів.

Тож мешканці та керівництво громад почали звертатися до влади з проханням вирішити нагальну проблему. Але, як виявилось, питання розглядалось і раніше.

Так, «першою ластівкою» стане альтернативний наземному пішохідний перехід в селі Маяки. Проєкт підземного пішохідного переходу в цьому населеному пункті розробляється з 2020 року. Але сьогодні виникла нагальна необхідність його будівництва.

Згідно тендерної документації, підрядник повинен буде розібрати старі дорожні споруди, влаштувати дорожній одяг, фундаменти, плити та стіни. Також переможець тендеру зобов’язаний зайнятися облаштуванням шва бетонування (в зоні об’єднання лівої та правої частин переходу відносно осі дороги), що передбачає встановлення конструкції навісу, огорожі, оздоблення підземного переходу. Тут мають вимостити тротуари, нанести дорожню розмітку та відповідні знаки, озеленити навколишню територію та встановити зовнішнє освітлення.

Початок аукціону запланований на 27 липня.

Як повідомив нам голова Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіон Абашев, також підземні пішохідні переходи мають намір побудувати в селі Кирнички Суворовської громади та селі Орлівка Ренійської ТГ. Але наразі на ці об’єкти ще не розроблена проєктно-кошторисна документація.

Continue Reading
Click to comment

Регіон

За пів року експорт з Одещини склав понад один мільярд доларів

Published

on

За перше півріччя цього року Одеська область експортувала товарів на суму 1 187,9 млн дол. США.

«У січні – липні 2023 р. зовнішньоторговельні операції товарами підприємства Одещини здійснювали з партнерами із 166 країн світу.

Експорт товарів за цей період становив 1187,9 млн.дол. США, імпорт – 1237,1 млн дол.

Порівняно з січнем – липнем 2022 р. експорт збільшився на19,5%, імпорт – на 7,9%. Негативне сальдо склало 49,2 млн дол. США», – повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.

За показником загального обсягу експорту товарів Одещина займає 4 місце серед регіонів України. За показником загального обсягу імпорту регіон знаходиться на 6 місці в Україні.

Найбільшу питому вагу експорту становили зернові культури (52,1%); жири та олії тваринного або рослинного походження (15,5%); насіння і плоди олійних рослин (11,6%).

Імпортували в основному палива мінеральні, нафту і продукти її перегонки (23,7%); електротехнічні машини (9,7%); їстівні плоди та горіхи (7,2%).

Відзначимо, що минулого року, попри широкомасштабне вторгнення росії в Україну, Одеська область стала лідером експорту товарів. “За січень-липень 2022 року темп росту експорту зріс на 59,3% порівняно з аналогічним проміжком попереднього року. Обсяг експорту товарів склав 1082,2 млн доларів”, –  повідомляли в ОДА.

Continue Reading

Регіон

В Одеській області встановили понад 1500 вікон

Published

on

З початку повномасштабного вторгнення, Одеса та околиці перебувають між постійними ракетними атаками. Обстріли призводить до серйозних руйнувань не лише інфраструктури та культурних об’єктів, а й багатьох житлових будинків. 

Про це повідомляє Одеська обласна державна адміністрація.

З липня на Одещині почав діяти “Проєкт по заміні пошкоджених вікон” від Global Empowerment Mission в партнерстві з Howard G BUFFETT Foundation (HGBF). За останній місяць GEM HGBF встановили близько 1500 нових вікон жителям міста та області. В рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва Одеської області GEM постійно координує свою діяльність з Одеською ОДА та представниками громад. 

Під час візиту в Одеську область операційний директор фонду GEM в Україні Андрій Негрич, директор з міжнародних зв’язків GEM Аліна Курська, координатор проєкту з віконної програми GEM Олександр Бабенко разом з представниками ОДА проінспектували, як наразі відбуваються роботи з встановлення вікон та склопакетів на деяких об’єктах. Зокрема, обговорили подальшу співпрацю та можливі спільні проєкти.

Continue Reading

Регіон

Голова Одеської ОВА розповів про готовність до опалювального сезону

Published

on

До 1 жовтня Одещина має бути на 100% готовою до опалювального сезону. Про це повідомив голова ОВА Олег Кіпер. 

Наразі котельні готові на 90%, теплові мережі – на 94%, водопровідне господарство – на 93%, багатоквартирні будинки – на 90%, садочки – на 96%, навчальні заклади – на 96%, заклади охорони здоров’я – на 93%. «Критична інфраструктура забезпечена генераторами на 75-95% залежно від об’єктів. Маємо вийти на 100%. 

Зиму обіцяють нелегку, але ми ретельно готуємося», – додав Олег Кіпер.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.