Connect with us

Кримінал

НАБУ домоглося ліквідації схеми розподілу корабельних зборів у порту “Південний”

Published

on

Наказ Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, що набрав чинності відучора, 26 квітня, скасував норми, що дозволяють приватним компаніям отримувати половину корабельних зборів у морському порту “Південний”. Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Внаслідок дії схеми держкомпанія Адміністрація морських портів України (АМПУ) у період з 2015 року до 2021-го зазнала збитків на понад $43 млн, уточнюють у НАБУ.

Йдеться про скасування норм наказів Мінінфраструктури від 2013 та 2015 років, згідно з якими АМПУ отримувало лише половину корабельних зборів у порту “Південний”, хоча має отримувати всі 100% зборів як єдиний користувач портової акваторії та земель водного фонду під нею.

У лютому 2023 року НАБУ та САП повідомили колишньому міністру інфраструктури України та його колишньому першому заступнику про підозру у створенні та лобіюванні схеми розподілу портових зборів у “Південному”.

Слідство встановило, що відповідний наказ було ухвалено без належного економічного обґрунтування та всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та АМПУ. Водночас одним із бенефіціарних власників приватних компаній виявився підозрюваний у корупції в Державній зерновій корпорації, який перебуває у розшуку та під санкціями РНБО.

Розслідування зловживань у Мінінфраструктурі детективи НАБУ розпочали восени 2019 року, для чого витребували матеріали із СБУ та Нацполіції, де намагалися закрити відповідні провадження.

З того часу НАБУ неодноразово зверталося до Кабміну, Мін’юсту, Мінінфраструктури та АМПУ, щоб вони припинили дію незаконної схеми.

Проте довгий час відомства не прислухалися до аргументів НАБУ, не скасували протиправного наказу та не подали позови про повернення приватними компаніями безпідставно отриманих сум корабельного збору.

Кримінал

У Чорноморську виявили 28 тис. банок неякісної тушонки для роздачі населенню під час війни

Published

on

У місті Чорноморськ підприємиця поставила Чорноморській міськраді Одеської області продовольчі товари тривалого зберігання неналежної якості на 1,3 млн грн, які закупила у невідомого виробника. 28 тис. банок тушонки мали сформувати продовольчий резерв для роздачі населенню під час війни у разі надзвичайної ситуації, повідомили в Одеській обласній прокуратурі, передає Культометр.

Технічні характеристики тушкованої консерви не відповідали вимогам ДСТУ та іншим вимогам у сфері обігу харчових продуктів, зокрема товар не мав відповідного маркування та інформації про «дату виробництва», «дату придатності» та «вміст». У зв’язку з чим продати консерви на внутрішньому ринку України неможливо і вони підлягають утилізації.

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури повідомлено про підозру підприємниці з Чорноморська у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Continue Reading

Кримінал

На блокпості Одеської області знайшли наркотики

Published

on

Під час несення служби на одному з блокпостів в Одеській області, гвардійці 11 бригади імені Михайла Грушевського Південного ОТО НГУ зупинили автівку марки “Toyota Prius” для перевірки документів. При огляді транспортного засобу виявлено невідому речовину схожу на наркотики, повідомляє МВС України.

Водночас в одному з районів міста, гвардійці помітили громадянина, який поводив себе нервово. Під час поверхневої перевірки, правоохоронці виявили згорток з невідомою порошкоподібною речовиною. За словами даного громадянина, це була наркотична речовина “Солі”.

В обох випадках на місце подій було викликано слідчо-оперативну групу, яким передали затриманих для подальшого з’ясування обставин за підозрою у порушенні статті 309 ККУ, а речовину направлено на дослідження.

Continue Reading

Війна

СБУ заарештувала активи Оксани Марченко в Одеській області: 740 млн гривень

Published

on

На акції Оксани Марченко в 7 підприємствах припортової інфраструктури на Одещині накладено арешт, повідомляє СБУ.

Мова йде про корпоративні права в АТ «Ексімнафтопродукт», ПрАТ «Синтез Ойл», ПрАТ «Синтез Транзит», ТОВ «Укрлоудсистем», АТ «Одеснафтопродукт», ПрАТ «Чорноморський паливний термінал» та ТОВ «Альбіон Коммодітіз».

Дружина Медведчука володіла частками у цих компаніях через низку офшорних структур.

Загальна вартість заблокованих активів становить майже 740 млн грн.

Арешт відповідного майна убезпечить його від перереєстрації на підставних осіб і в подальшому дозволить передати на користь нашої держави.

Ці компанії мають стратегічно важливе значення у транспортуванні пального та інших критичних вантажів через акваторію Чорного моря.

Нагадаємо, що Оксана Марченко є фігуранткою у справі про фінансування російських окупаційних угруповань. Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.