Connect with us

Культура

Науковий архів Одеського художнього музею тепер у відкритому доступі

Published

on

Одеський національний художній музей повідомив про публікацію наукового архіву у цифровому вигляді на спеціальній мультимедійній онлайн-платформі українською та англійською мовами. Наразі науковий архів Художнього музею доступний дослідникам та науковцям з усього світу. 

Як повідомили у мерії, співробітники музею описали та оцифрували важливі документи з історії музею, фотографії, експозиційні плани та афіші, статті, матеріали про видатних працівників, мультимедійні матеріали про художників та мистецьке життя Одеси різних епох — загалом понад 5400 файлів з більш ніж 30 музейних фондів. 

«Традиційно наукові архіви українських музеїв мають закритий режим доступу, який складно подолати навіть вченим. Ми раді долучитися до небагатьох українських колег, що змінили цю практику, і стати відкритими не тільки для дослідників, але й для широкого загалу. Особливо важливо оцифровувати та публікувати архівні матеріали під час війни, коли фізичні носії інформації знаходяться під загрозою знищення. Це також важливий крок для відкритості та доступності історичних досліджень, зокрема в рамках деколонізаційного дискурсу», — пояснює Кирило Ліпатов, науковий керівник проєкту, голова наукового відділу музею.

Фінансування прийшло зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 року Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut  — ініціативи для підтримки культурних та освітніх організацій, що постраждали від війни проти України.Нагадаємо, що 29 грудня пам’ятник Катерині демонтували. Тепер “вона” з чотирма фаворитами та у компанії Олександра Суворова спочивають у Одеському художньому музеї.

Культура

Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна

Published

on

Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.

Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.

«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.

У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.

«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.

«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.

Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.

Continue Reading

Культура

На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»

Published

on

На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.

Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.

В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.

Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.

Continue Reading

Культура

В Україні вестимуть реєстр книг антиукраїнського змісту

Published

on

Державний комітет телебачення і радіомовлення України створить реєстр видань антиукраїнського змісту. За поширення цих книг штрафуватимуть. Про це пише «Читомо».

До реєстру внесуть книги, зміст яких пропагує насильство, розпалює міжетнічну та міжрасову ненависть, поширює наративи, спрямовані на знищення української незалежності, пропагує релігійну ненависть, тероризм та порушення прав людей.

Реєстр формуватимуть за порадами державних органів, СБУ, юристів та працівників Держкомтелерадіо. Книги, що потраплять до реєстру вилучатимуть з обігу, а їх розповсюджння каратиметься штрафами.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.