Connect with us

Цікаво

Нова система дипломування моряків

Published

on

Нова Державна кваліфікаційна комісія моряків вже розпочала свою роботу, про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Це повністю оновлена і за складом, і за функціоналом Державна кваліфікаційна комісія моряків при Адміністрація судноплавства. Змінено підхід до процедури проходження іспитів і отримання кваліфікаційних документів моряків. А інспекція з підготовки і дипломування моряків до якої виникало багато запитань на завершальній стадії ліквідації.

“Відтепер моряк подає документи на розгляд безпосередньо до Адміністраціі судноплавства або до сервісних центрів Моррічсервіс. Сьогодні відкрито перший сервісний центр в Києві. Тут будуть проходити іспити на підтвердження/подовження кваліфікації та видача документів за спрощеною та прозорою процедурою. Нові члени ДККМ є частиною команди Адміністрації судноплавства, відтепер ніхто не може вплинути на рішення за результатами проходження моряком іспиту”, – йдеться у повідомленні.

Єдиним кваліфікаційним тестом для моряків на підтвердження/подовження кваліфікації є всесвітньо визнаний CES 6.0. 

Планується максимальна автоматизація процесів та цифровізація послуг для моряків, що дозволить ліквідувати корупційні ризики через зведення до мінімуму впливу людського фактору.

Міністерство відновлення запустило процес створення е-системи дипломування моряків за участі проекту USAID / UK aid ТАРAS. Із запуском системи у моряка з’явиться змога просто та швидко отримувати послуги у сфері дипломування через портал Дія. 

Війна

“Зернову угоду” продовжили лише на 60 днів. Росія знову висуває свої умови

Published

on

У російському МЗС стверджують, що термін дії “зернової угоди” спливає 18 травня. Окупанти переконують, що жодна зі сторін — тобто Україна, ООН та Туреччина, не заперечували, що угода триватиме лише 60 днів.

«Формальних заперечень не було. Таким чином домовленість продовжує діяти протягом наступних двох місяців», — йдеться у заяві росіяни.

Проте за два дні до цього повідомлення віцепрем’єр-міністр інфраструктури та розвитку громад і територій Олександр Кубраков повідомив, що дія пролонгована не на 60 днів, як того хотіла сторона рф, а на 120. 

Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію.

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, як передає власний кореспондент Укрінформу, говорить, що і 60 днів — це добре.

«Ми, звісно, вітаємо це продовження», — зауважив представник адміністрації США. Він зазначив, що міжнародні зусилля докладалися, щоби розширити цей термін на 120 днів, однак продовження на 60 днів – це теж добре.

Серед вимог росіян — знову підключити до міжнародної системи СВІФТ “россєльхозбанк”, зняти заборону на постачання до росії сільгосптехніки та запчастин до неї, і відновити її сервісне обслуговування, зняти обмеження на страхування та заборону на доступ до портів; відновити роботу аміакопроводу “Тольяті-Одеса”. А ще — розблокувати активи і рахунки російських компаній, що займаються виробництвом чи транспортуванням продовольства і добрив.

Continue Reading

Кримінал

Одесит хотів переплисти вночі крижану річку, аби втекти від мобілізації

Published

on

Чоловіка, разом із “плавцями” з Тернопільщини та Вінниччини близько 23:00 затримали на березі річки Тиса, повідомляє Державна прикордонна служба України.

“Чоловіки були одягнені у гідрокостюми. Окрім ретельно обгорнутих у поліетилен змінного одягу, взуття, документів та грошових коштів, вони мали при собі накачані автомобільні камери, за допомогою яких планували перепливати незнайому для них водойму. Усі чоловіки прибули на Закарпаття з інших регіонів: один із Тернопільщини, один із Вінниччини, один з Одещини. Наскільки небезпечними є спроби подолання холодної та повноводної Тиси вони не знали”, – йдеться у повідомленні.

У службі зазначили, що зараз на Закарпатті в нічний час температура повітря опускається нижче нуля градусів. Глибина річки сягає трьох метрів, ширина – 50 метрів. Впродовж року зафіксовано 14 випадків загибелі чоловіків під час спроб подолання річкової ділянки кордону.

Continue Reading

Бізнес

Мінкульт “стимулюватиме” священиків УПЦ МП піти з лаври

Published

on

Мінкульт України має намір повернути майно Києво-Печерської лаври у користування державі, однак застосовувати насильство до ченців, які відмовлятимуться залишати територію лаври – не будуть. Водночас правоохоронці “стимулюватимуть” їх покинуть територію. Про це у вівторок, 14 березня, в ефірі телемарафону заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Кореспондент.

Покинути лавру насамперед зобов’язані керівники УПЦ МП.

“Якщо хтось і має виїжджати у перших рядах, на мій погляд, то це керівники, які вели незаконні забудови на території об’єкту ЮНЕСКО протягом багатьох років – митрополити Павло, Антоній, Синодальне управління, Адміністрація УПЦ МП… А потім можна говорити про всіх інших”, – сказав Ткаченко.

Коментуючи заяву митрополита Павла, який має намір “до останнього відстоювати свої права” та не звільняти територію Лаври, а ще анонсував “апокаліпсис, який розпочнеться з України”, Ткаченко зазначив, що “цей персонаж”  протягом багатьох років був героєм багатьох репортажів і говорив за цей час різні речі.

“Прислухатися до його слів потрібно відносно – це перше. А друге – я упевнений, що ситуація кардинально зміниться, коли ці громадяни покинуть територію лаври. Думаю, спільна робота фахівців та правоохоронців стимулюватиме таке їхнє рішення”, – сказав глава Мінкульту.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.