Культура
Новинки Книжкового арсеналу: видавці представили майже 1300 книжок
До міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» 77 українських видавців представили майже 1300 книжок, що вийшли протягом року, передає Speka.
Серед видавців найбільше книжок надали Vivat, «Ранок», «Видавництво Старого Лева», «Клуб сімейного дозвілля». Також цьогоріч на вітринах з’явилося створене під час війни видавництво «Бородатий Тамарин».
Переглянути нові книжки можна на сайті культурно-видавничого проєкту «Читомо».
Загалом ознайомитися з новинками можна в 11 категоріях. Найбільша кількість книжок – в «Українська художня література», «Нон-фікшн», «Зарубіжна художня література», «Дитячі ігрові книжки».
На цьогорічному фестивалі з’явилися деякі нововведення: так, тепер можна попрохати ШІ порадити книжку. Крім цього, з’явилася можливість генерації індивідуального списку бажань. Читачі можуть позначати видання, які їм сподобалися, а згодом – сформувати їх в один документ. Це дозволить прийти на Книжковий Арсенал 2023 з готовим списком бажань.
11-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у 2023 році триватиме з вечора 22 червня (офіційне відкриття) до 25 червня у Києві. Фокус-тема цьогорічного Арсеналу — «Коли все має значення».
Культура
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна
Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.
Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.
«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.
У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.
«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.
«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.
«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.
Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.
Культура
На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»
На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.
В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.
Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.
Культура
В Україні вестимуть реєстр книг антиукраїнського змісту
Державний комітет телебачення і радіомовлення України створить реєстр видань антиукраїнського змісту. За поширення цих книг штрафуватимуть. Про це пише «Читомо».
До реєстру внесуть книги, зміст яких пропагує насильство, розпалює міжетнічну та міжрасову ненависть, поширює наративи, спрямовані на знищення української незалежності, пропагує релігійну ненависть, тероризм та порушення прав людей.
Реєстр формуватимуть за порадами державних органів, СБУ, юристів та працівників Держкомтелерадіо. Книги, що потраплять до реєстру вилучатимуть з обігу, а їх розповсюджння каратиметься штрафами.