Connect with us

Медицина і здоров'я

Обстеження дітей-переселенців в Одесі. Фото

Published

on

На базі Дитячого консультативно-діагностичного центру ім. акад. Б.Я. Резніка за сприяння БФ «Бути успішним» організовано медичне обстеження декількох десятків тимчасово переміщених дітей, повідомляє Одеська міська рада

Для маленьких пацієнтів проведено повне обстеження стану здоров’я з лабораторними аналізами та функціональними дослідженнями з використанням сучасного медичного обладнання. Після закінчення обстеження кожна дитина отримала грамоту за сміливість при проходженні медичного огляду.

Також постійні партнери з Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) передали дітлахам рюкзаки з необхідним канцелярським приладдям для навчання.

«З початку повномасштабної війни Одеса гостинно прийняла близько 70 тисяч внутрішньо переміщених українців. Медична система міста готова надавати цим людям всю необхідну допомогу, ми робимо все, щоб вони почували себе не в гостях, а вдома», — наголосив керівник міського Департаменту охорони здоров’я Левон Нікогосян. 


В Одесі всі дитячі міські поліклініки та Центр Резніка надають тимчасово переміщеним дітям всю необхідну медичну допомогу за державною програмою медичних гарантій незалежно від наявності декларації з лікарем. Центр Резніка працює за адресою: вул. Дворянська, 10.

Медицина і здоров'я

25 нових випадків ВІЛ-інфекцій: тиждень тестування в Одесі

Published

on

З 15 по 19 травня 2023 року за підтримки Департаменту охорони здоров’я Одеської міськради та Міського центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом в Одесі було проведено Європейський тиждень тестування на ВІЛ, передає Одеська міська рада.

В усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичних центрах і лікарнях міста медики проводили безоплатне конфіденційне тестування на ВІЛ та вірусні гепатити всіх охочих.

Протягом тижня в медзакладах Одеси було проведено 1608 тестувань на ВІЛ, що дозволило вперше виявити 25 випадків ВІЛ-інфекції. Завдяки ефективній роботі мультидисциплінарних команд медзакладів всі пацієнти з позитивним результатом вже взяті під медичний нагляд, а 22 людини вже почали отримувати антиретровірусну терапію.

Безоплатний тест на ВІЛ можна зробити в усіх медзакладах Одеси – як при відвідуванні свого сімейного лікаря, так і в стаціонарі. Раннє виявлення та своєчасний початок лікування дозволяє ВІЛ-позитивним людям жити довгим повноцінним життям.

Досягнуті результати в галузі протидії ВІЛ в Одесі відповідають цільовим індикаторам глобальної ініціативи «Fast Track Cities», до якої Одеса долучилася завдяки підписанню мером Геннадієм Трухановим Паризької декларації. 

Continue Reading

Медицина і здоров'я

Дитина народилась за кордоном: як українцям оформити допомогу

Published

on

Українці, у яких під час тимчасового перебування за кордоном з’явилася дитина, зможуть дистанційно подати документи на призначення допомоги при її народженні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

“Для отримання коштів один із батьків має надіслати заяву на призначення допомоги та відповідні документи до органу соціального захисту в Україні за своїм зареєстрованим місцем проживання”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що докладно про те, як дистанційно подати документи й отримати допомогу при народженні дитини, описано в наведеній інфографіці.

Continue Reading

Медицина і здоров'я

Карантин через COVID-19 подовжено

Published

on

На всій території України до 30 червня 2023 року продовжили дію карантину через COVID-19. Про це повідомляє МОЗ України.

Також уряд продовжив режим надзвичайної ситуації в єдиній державній системі цивільного захисту. Такі рішення в МОЗ пояснюють рівнем вакцинації в Україні, який є недостатнім для формування колективного імунітету до коронавірусного захворювання.

«Повномасштабна війна відвернула нашу увагу від пандемії, водночас COVID-19 нікуди не зник. Люди продовжують хворіти, а дехто – помирати. Через коронавірус ми щотижня втрачаємо близько ста людей. І хоча загалом у світі є загальна тенденція до зниження захворюваності на COVID-19, однак в Європейському регіоні спостерігається зростання цього показника. Очікувати на збільшення кількості нових випадків COVID-19 на території України можна буде цієї весни. Проте динаміка зростання захворюваності залежатиме від варіанту SARS-CoV-2, який циркулюватиме, та рівня охоплення вакцинацією населення», – зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.

Станом на 16 квітня від початку вакцинальної кампанії проведено понад 35,3 млн щеплень. Одну дозу щеплення отримали 16 327 904 людини, дві дози – 15 477 258, отримали першу бустерну дозу – 3 171 471 людина, другу бустерну дозу – 296 892 людини.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.