Суспільство
Одеські рятувальники викопали траншею, щоб врятувати цуценя. Фото

Маленьке цуценя впало в ямі в Суворовському районі Одеси. Щоб дістати його прибула бригада рятувальників, про це повідомляє Управління ДСНС в Одеській області.
На місці рятувальники зрозуміли, що чотирилапий провалився в яму глибиною понад трьох метрів та діаметром в 10 сантиметрів.
“Фізично було важко уявити, як його рятувати, але наші хлопці не розгубилися та викликали приватний екскаватор, який поруч з ямою викопав широку та глибоку траншею, в яку за допомогою драбини-палки спустилися рятувальники та лопатою обережно викопали “тунель” до переляканого малюка”, – йдеться у повідомленні.







Цуценя повернулося до рук своєї власниці – ціле та неушкоджене.
Одеса
Річниця створення Національної Гвардії: фотовиставка на вокзалі Одеси

25 березня з нагоди відзначення 9-ї річниці створення Національної гвардії України на Центральному залізничному вокзалі Одеси презентували фотовиставку, яка працюватиме до 1 квітня. “Дайджест Одеси” побував у касовому залі вокзалу і вам радить.
Своє професійне свято це військове формування відзначає саме 26 березня. До складу Національної гвардії України відносяться бригади та полки оперативного призначення та охорони громадського призначення, полки охорони важливих державних об’єктів та інші підрозділи. Наразі, як і кожна бойова структура борються за незалежність країни безпосередньо на фронті.






На виставці представлені фото, де звичайні люди, які здійснюють геройські вчинки. При виборі фотографій керувались бажанням показати бійців на виконанні завдань.
Старший офіцер Південного відділення відділу комплектування НГУ, майор Бєлов Володимир розповів, що світлини говорять про обличчя війни. “Ми маємо знати кожного героя, який захищає наразі Україну будь-де: під Харковом, Херсоном, у Новій Каховці, Бахмуті чи у Львові. Тому всі ці кадри емоційні”, – додав майор.

Саме поїзди та вокзали стають місцями довгоочікуваних зустрічей для бійців та їхніх родин, тому місце проведення виставки було однозначним. Начальник відділу маркетингу, реклами та оренди вокзалу станції Одеса-Головна Анастасія Пащенко додала, що вокзал з перших днів вторгнення був, мабуть, найбільшим пунктом для евакуації. І Укрзалізниця завжди підтримує подібні ініціативи. кавлені і почали звертати увагу на фото, як тільки поставили виставку.

“На світлинах, розміщених у круглому касовому залі вокзалу, — бійці НГУ під час захисту України. Кожен з них — це звичайна людина, яка змінила звичне життя на постійну боротьбу та вдягла однострій, щоб забезпечити всім нам можливість продовжувати жити й працювати у відносно спокійних українських містах”, – зазначають на сторінці Укрзалізниці у фейсбук.
Додамо, що військове формування бере участь у рекрутинговій компанії “Гвардія наступу”. Набір йде до бригад Рубіж», «Червона калина», «Азов», «Спартан», «Кара-даг» та «Буревій».

Суспільство
В Одесі тимчасово заблокована послуга єМалятко

Причини блокування – технічні, повідомляє ЦНАП Одеської міської ради.
Наразі, батькам порадили очікувати на відновлення послуги.
Якщо терміново необхідно оформити свідоцтво про народження, у батьків є медичний висновок про народження в електронному вигляді, в такому випадку потрібно звернутися до пологового будинку та отримати там медичне свідоцтво (форма № 103/о), з ним можливо оформити свідоцтво про народження у підрозділах ДРАЦС.
Зазначимо, що батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану.
Батькам, які були записані на отримання послуги, буде надана інформація особисто у телефонному режимі. Приносимо вибачення за тимчасові незручності. Про відновлення прийому “єМалятко” буде повідомлено додатково.
Війна
Міста Героїв – це про людей. Річниця звільнення півночі України

Знаєте звідки у слів є сила? Бо вона є у людей. Раніше значення слова “герой” було таким далеким і більше стосувалось літературних персонажів чи ролей у будь-якому фантастичному всесвіті, а зараз – має реальні обличчя, обриси, стежки та будівлі. Минулого березня ЗСУ звільнили понад 1000 населених пунктів у різних областях України. Це дало нам сили рухатись далі, розуміти ясніше, боротись сильніше, вірити дужче, цінити своє – невідворотно.
Щоб вшанувати подвиг наших захисників і жителів українських міст, в Офісі Президента започаткували кампанію «Міста героїв». І постери, які презентувало Міністерство культури та інформаційної політики – наше вчора, хоч реальність цих подій лякає та вражає одночасно.



«Вигравши битву за Київ, ми виграли битву за Україну стратегічно – як за незалежну суверенну державу. Коли була захищена столиця, було захищене і державне життя України. Звільнивши північ, ми побачили, що окупанта можна вигнати. Продовживши цей рух на півдні України – звільнивши Зміїний і Херсонщину, а також на сході України – звільнивши Харківщину, ми впевнені, що можемо звільнити всю нашу землю. Але початок цієї впевненості – саме у битвах за Мощун, Гостомель, Ірпінь, Бучу, Охтирку, Чернігів та інші міста і села наших північних областей, саме у тому першому досвіді наших людей, які побачили, що російська армія біжить з української землі», – зазначили в Офісі Президента.
У рамках кампанії відзначаємо не лише конкретні міста, які відіграли ключове значення, а й людей, які стали основою опору у всіх куточках звільненої України. Важливо зазначити, що це було можливо завдяки наполегливості та мужності тисяч військових та добровольців, які боролися проти окупантів, та завдяки підтримці всіх українців, які виражали свою підтримку та відданість державі. Звільнення цих територій – це тільки початок, і Україна продовжує працювати над тим, щоб повернути відчуття безпеки та стабільності своїм громадянам та забезпечити належний розвиток країни.




Піддаючись людській природі, ми звикаємо, знаходячись вже в умовно спокійних містах, життя стає рутинним, зі звичними радощами, режимом сну, робочими проблемами й іншими маленькими турботами. А ще рік тому, прокинувшись, ми не знали, що нас чекає. Але треба пам’ятати, не для того, щоб жити у страху. А, щоб жити у свободі, берегти та знати ціну спокою, виховувати своїх дітей із моральними цінностями та повагою до вибореного. Нагадаємо, що з населення України, ми стали громадянами, відбулось загострення національної свідомості. Росіяни думали, що ми не боротимемось, а українці на рівні ДНК завжди знають за що. Треба не дати цій свідомості знов заснути, бо впоратись минулого березня ми змогли завдяки великому об’єднанню, а ще багато міст чекають на своїх героїв. І там буває страшно, гучно та боляче досі.
Північні регіони України надовго та глибоко зранені війною. Втрачено сотні людських життів, героїв, які були добрими татами, усміхненими мамами, найбільш зацілованими дітьми, щирими бабусями та дідусями. І саме з тієї причини, що багатьом не дали можливості прокинутись наступного ранку ми маємо берегти цю пам’ять. Росіяни назавжди перетворили весь шум своєї “величної” культури та “великої” нації на свідомість вбивць, крадіїв та голодної босоти. І їм не відмитись від такого клейма на самому лобі. Але наша історія вже зовсім інша – вона про неймовірну силу, стійкість, сміливість та витривалість. Втомлюючись сьогодні ми здобуваємо свободу завтра за себе і того, хто не може цього зробити.



#МістаГероїв – це міста конкретних людей, які проявили свою сміливість, не залишили близьких та вірили в Україну, а тому змогли перемагати.
-
Війна4 дні ago
Хелп-пакети: базова допомога для соціально незахищених. Фото
-
Одеса1 тиждень ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Війна6 днів ago
Безкоштовне протезування військових та цивільних в Одесі
-
Кримінал1 тиждень ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна1 тиждень ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна1 тиждень ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні
-
Кримінал7 днів ago
Оформила документи на опіку дитини ухилянту: викрили очільницю служби у справах дітей
-
Війна7 днів ago
МКС проситиме додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів в Україні