Події
Підліток забрався на вантажний вагон: його вдарило струмом

Підлітка, який не повернувся додому, знайшли. Він помер від ураження струмом, повідомляє Поліція Одеської області.
Мати звернулась до відділу поліції 29 січня, адже її син не повертався додому з 27 числа. Як стало відомо, нещасний випадок трапився на залізничній станції Одеса-Сортувальна 27 січня. Тіло загиблого упізнала мати хлопця.

“Поліцейські закликають громадян постійно наголошувати дітям, що залізничні потяги та станції знаходяться під високовольтними лініями, в яких дуже висока напруга. Діє вона не лише при торканні, навіть на відстані двох метрів може вдарити електричною дугою”, – йдеться в повідомленні.
Війна
“Зернову угоду” продовжили лише на 60 днів. Росія знову висуває свої умови

У російському МЗС стверджують, що термін дії “зернової угоди” спливає 18 травня. Окупанти переконують, що жодна зі сторін — тобто Україна, ООН та Туреччина, не заперечували, що угода триватиме лише 60 днів.
«Формальних заперечень не було. Таким чином домовленість продовжує діяти протягом наступних двох місяців», — йдеться у заяві росіяни.
Проте за два дні до цього повідомлення віцепрем’єр-міністр інфраструктури та розвитку громад і територій Олександр Кубраков повідомив, що дія пролонгована не на 60 днів, як того хотіла сторона рф, а на 120.
Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію.
Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, як передає власний кореспондент Укрінформу, говорить, що і 60 днів — це добре.
«Ми, звісно, вітаємо це продовження», — зауважив представник адміністрації США. Він зазначив, що міжнародні зусилля докладалися, щоби розширити цей термін на 120 днів, однак продовження на 60 днів – це теж добре.
Серед вимог росіян — знову підключити до міжнародної системи СВІФТ “россєльхозбанк”, зняти заборону на постачання до росії сільгосптехніки та запчастин до неї, і відновити її сервісне обслуговування, зняти обмеження на страхування та заборону на доступ до портів; відновити роботу аміакопроводу “Тольяті-Одеса”. А ще — розблокувати активи і рахунки російських компаній, що займаються виробництвом чи транспортуванням продовольства і добрив.
Кримінал
Колишній правоохоронець чекав на окупацію Одеси і здавав позиції ЗСУ

В Одесі викрито експравоохоронця, йому повідомлено про підозру у державній зраді, повідомляє Одеська обласна прокуратура.
За даними слідства, підозрюваний, за грошову винагороду та бажання отримати посаду начальника економічного відділу в правоохоронних органах рф у разі окупації Одеси, допомагав ворогу в проведенні підривної діяльності проти України.
Він збирав розвіддані про місця розташування засобів протиповітряної оборони ЗСУ на території одного з районів Одеси, їх кількості, а також щодо особового складу та військової техніки, які здійснюють охорону цих об’єктів.
Також на виконання завдань російських кураторів, під час поїздки до Миколаєва, агент відстежував постачання військової техніки на передову, зосередження військових, фіксував місця дислокації військових частин та позицій ППО.
Для комунікації з представниками фсб рф інформатор використовував заздалегідь відпрацьований анонімний телеграм-канал. У текстових повідомленнях корегувальник підтверджував ворогові координати військових об’єктів за допомогою посилання на Google maps.
Наразі підозрюваному обрано безальтернативний запобіжний захід – тримання під вартою.

Війна
МКС проситиме додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів в Україні

У понеділок, 20 березня, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан клопотатиме про виділення додаткових коштів для розслідування воєнних злочинів РФ в Україні, це стосується і справи російського диктатора Володимира Путіна. Про це повідомляє The Guardian.
Отже сьогодні у Лондоні відбудеться конференція, організована спільно урядами Великої Британії та Нідерландів, на якій зберуться міністри юстиції понад 40 країн. Мета заходу — збір коштів для фінансування роботи суду щодо розслідування воєнних злочинів в Україні.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової. Суд ухвалив, що вони «імовірно несуть відповідальність за військові злочини, пов’язані з незаконною депортацією населення (дітей)». Міжнародний кримінальний суд заснований на Римському статуті, який підписали приблизно 120 держав. Після того, як МКС просить країн-учасниць про сприяння, ті повинні негайно здійснити арешт та доставити підозрюваного до місцевого суду. Але юрисдикцію МКС досі не визнають Росія, Україна, США, Китай, Ізраїль та деякі інші країни.
Захід у Лондоні відкриється виступами міністра юстиції України Дениса Малюськи, генерального прокурора України Андрія Костіна та прокурора МКС британця Каріма Хана.
Великобританія раніше заявила, що виділить суду додатково 395 тисяч на надання психологічної допомоги жертвам та свідкам військових злочинів, на підготовку експертів для роботи в МКС та створення проекту щодо забезпечення можливості надання свідчень у дистанційному форматі. Загалом Лондон виділить МКС 1 млн євро у 2023 році.
-
Топ-тема1 тиждень ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Війна6 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Регіон1 тиждень ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса4 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика6 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал4 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна4 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна4 дні ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні