Регіон
Поромна переправа Орлівка—Ісакча запустила другий пором
На поромній лінії Орлівка—Ісакча на Дунаї розпочав роботу другий пором, після запуску якого переправа перейшла на півторагодинний графік. Про це повідомила прес-служба ТОВ «Поромний комплекс Орлівка».
Поромний комплекс Орлівка Україна спільно із Navrom Bac SRL Румунія запускають роботу другого порому на лінію Орлівка UA — Ісакча RO. Виходячи з наведеного починаючи з 12.07.2023 року наш поромний перетин переходить на новий графік, а саме відходи з кожного берега будуть здійснюватись кожні півтори години цілодобово”, — вказала прес-служба.
Згідно з повідомленням, відправлення з Орлівки відбуватимуться 00:00, 01:30, 03:00, 04:30, 06:00, 07:30, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30, 21:00 та 22:30.
В середині лютого 2022 року Кабінет міністрів додав поромний комплекс Орлівка на Дунаї до переліку пунктів пропуску через державний кордон, через які дозволено здійснювати переміщення товарів військового призначення.
Поромна переправа через Дунай між пунктами пропуску Орлівка та Ісакча офіційно розпочала роботу 10 серпня 2020 року. У перші півроку поромом могли скористатися лише вантажні транспортні засоби, що було пов’язано з обмеженнями, які діяли у Румунії через епідемію коронавірусу. З 12 лютого 2021 року поромна переправа Орлівка—Ісакча почала обслуговування легкового, пасажирського автотранспорту та пішоходів.
Будівництво поромної переправи Орлівка—Ісакча стартувало восени 2015 року. До проекту увійшли дорога загального призначення, складський комплекс, дамба, причальна споруда, майданчик відстою та очікування автотранспорту, інші об’єкти. Об’єкти інфраструктури побудовані на найвужчій ділянці Дунаю: відстань між українським та румунським берегами становить 900 метрів. Планується, що переправу обслуговуватимуть чотири пороми осадкою 1,5 метра. Щоденна пропускна спроможність переправи становить близько 200 одиниць вантажного автотранспорту, 500 – легкового, пасажиропотік – 1,5 тис. осіб.
Відкриття переправи спростило процедуру перетину кордону між Україною та Румунією, зокрема виключило необхідність руху через Молдову та об’їзду 200 кілометрів.
Кримінал
У Ренійському порту вилучили контейнер із сигаретами вартістю майже 74 млн грн
У Ренійському морському торговельному порту 45-футовий контейнер з сигаретами іноземного походження, ввезений поза митним законодавством, повідомляє ТУ БЕБ в Одеській області.
Вантаж був ввезений з Об’єднаних Арабських Еміратів, із порушеннями. Детективи вилучили понад 900 тисяч пачок сигарет без марок акцизного податку, що перевозились у 1 830 коробах.
Встановлено, що товар за документами призначався вигаданому отримувачу. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Одеської обласної прокуратури.
Регіон
СБУ: керівник державного агентства рибного господарства на Одещині вимагав хабар у 240000 гривень
Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарництві начальника управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області.
У пресслужбі агентства повідомили, що Грибенко Вячеслав був звільнений з посади на початку вересня цього року і наразі тимчасово виконує обов’язки керівника — Циганок Сергій Васильович.
В СБУ повідомляють, що за версією слідства чиновник налагодив корупційну схему отримання хабарів з фізичних та юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері рибного господарства на території регіону.
Правоохоронці задокументували факт вимагання чиновником неправомірної вигоди від керівника аграрно-рибогосподарського кооперативу. За безперешкодне здійснення діяльності на одному з озер Ізмаїльського району зловмисник зажадав щомісячну «данину» у розмірі 240 тисяч гривень. В якості посередників він залучив своїх підлеглих з числа інспекторів Одеського рибоохоронного патруля.
У разі відмови, посадовець погрожував підприємцю «знищити» його бізнес шляхом складання фіктивних протоколів щодо порушення правил вилову промислового риби та використання озера.
Оперативники СБУ задокументували факт вимагання і отримання «авансу» та викрили зловмисника після одержання чергового «траншу».
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до функціонування протиправної схеми.
Регіон
За пів року експорт з Одещини склав понад один мільярд доларів
За перше півріччя цього року Одеська область експортувала товарів на суму 1 187,9 млн дол. США.
«У січні – липні 2023 р. зовнішньоторговельні операції товарами підприємства Одещини здійснювали з партнерами із 166 країн світу.
Експорт товарів за цей період становив 1187,9 млн.дол. США, імпорт – 1237,1 млн дол.
Порівняно з січнем – липнем 2022 р. експорт збільшився на19,5%, імпорт – на 7,9%. Негативне сальдо склало 49,2 млн дол. США», – повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.
За показником загального обсягу експорту товарів Одещина займає 4 місце серед регіонів України. За показником загального обсягу імпорту регіон знаходиться на 6 місці в Україні.
Найбільшу питому вагу експорту становили зернові культури (52,1%); жири та олії тваринного або рослинного походження (15,5%); насіння і плоди олійних рослин (11,6%).
Імпортували в основному палива мінеральні, нафту і продукти її перегонки (23,7%); електротехнічні машини (9,7%); їстівні плоди та горіхи (7,2%).
Відзначимо, що минулого року, попри широкомасштабне вторгнення росії в Україну, Одеська область стала лідером експорту товарів. “За січень-липень 2022 року темп росту експорту зріс на 59,3% порівняно з аналогічним проміжком попереднього року. Обсяг експорту товарів склав 1082,2 млн доларів”, – повідомляли в ОДА.