Connect with us

Війна

Розмінування української землі: спеціалісти, гроші та роки роботи

Published

on

Україна зараз – одна з найбільш замінованих країн світу. Повне гуманітарне розмінування потребує десятків років, мільйонів доларів, нової техніки та більше спеціалістів. 

Як заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, близько 30% території України заміновано: «Держслужбою з надзвичайних ситуацій розміновано, обстежено та очищено 800 км2. Люди цілодобово знаходяться на цих територіях, аби в найшвидші терміни розмінувати їх. Так, ДСНС знешкоджено 350 тисяч вибухонебезпечних предметів, Національною поліцією — 210 тисяч, а Національною гвардією — 27 тисяч».

Наразі, за його словами, майже закінчується підготовка додатково 400 саперів, які розпочнуть роботу вже у червні-липні: «І набираємо зараз ще додатково 500 осіб, які також після відповідного навчання будуть готові до виконання своїх обов’язків».

За гострої потреби у кадрах, по всій країні збільшують штатну чисельність саперів та саперів-водіїв. Як для “Дайджесту Одеси” розповіла речниця ДСНС Одеської області Марина Мартиненко в Одесі потрібно ще близько 20 людей.

«Це будуть піротехніки Одещини, проте у нас вже є досвід роботи на деокупованих територіях. Наразі є три групи саперів, їхня ротація відбувається кожні півтора місяця. На підготовку одного спеціаліста йде три місяці. Враховуючи, що сьогодні майже щодня в Україні зустрічаються вибухонебезпечні предмети ще часів минулих війн, то робота з розмінування буде довгою та важкою», – додала пані Мартиненко. 

Вимоги до кандидатів: 

  • наявність повної середньої освіти;
  • обов’язкове перебування на військовому обліку;
  • відсутність судимості за кримінальні злочини та адміністративні правопорушення; 
  • придатність до служби за станом здоров’я;
  • для водіїв – посвідчення водія категорії — В, С1, С.

Особи, прийняті на службу, забезпечуються повним соціальним пакетом.

Співробітники проходять професійне навчання за обраною посадою на базі підрозділів навчальних закладів ДСНС за державні кошти. 

Оперативне розмінування – очищення саперами ДСНС, Нацгвардії або ЗСУ ділянок, де виявлені вибухові предмети. Таке розмінування підходить для екстрених випадків. А гуманітарне – обстеження потенційно небезпечних територій, знищення вибухових предметів та проведення контролю якості, за міжнародними стандартами.

Наприклад, щоб зробити землю непридатною для вирощування сільськогосподарських культур, вистачає кількох діб обстрілів, а щоб прибрати з неї вибухонебезпечні предмети, потрібні місяці роботи саперів. За оцінкою Українського клубу аграрного бізнесу, у звільнених областях заміновані близько 2 млн га полів. Кожен рік простою цих земель коштуватиме економіці країни до 800 млн дол. У тимчасовій окупації 6 млн га, які теж потребуватимуть перевірки після звільнення. Розмінування не гарантує фермерам повернення до роботи на цих землях. Поверхню ще потрібно вирівняти та рекультивувати, тобто відновити родючість ґрунту. Загальну вартість таких робіт Київська школа економіки в червні оцінювала 40 млн дол. Проте страждають не тільки аграрії. Під час відступу росіяни мінують комунікації та критичну інфраструктуру в містах, щоб ускладнити повернення українського бізнесу та місцевих жителів.

На деокупованих територіях не завжди готові чекати, звідки і з’явився навіть чорний ринок саперів, які не відповідають за якість своєї роботи.  На Київщині неодноразово трактори чи комбайни підривались на умовно очищеному полі. Аграрії ризикують, сплачуючи від однієї тисячі доларів за розмінування одного га від нелегальних спеціалістів, при цьому навіть не мають змогу підтвердити безпечність землі для здачі її в оренду. 

Варто зазначити, що робота саперів до повномасштабного вторгнення та після, змінилась. Площа забруднення значно вища, а самі предмети – більш чутливі. Людям варто пам’ятати, що іграшка у магазині – безпечний предмет, а посеред поля чи вулиці – потенційно замінований. Тому слід пам’ятати про механізм дій, якщо ви побачили підозрілий предмет:

●  не торкайтесь та відійдіть на безпечну відстань,

●  зробіть мітку одягом, палицями чи камінням,

●  попередьте перехожих та інших людей поруч про знахідку, аби вони теж тримались на безпечній відстані,

●  проінформуйте про знахідку, за екстреними номерами: 101 – ДСНС, 102 – поліція. Нагадаємо, що наразі триває друга посівна в умовах війни і про виклики наших аграріїв розповіла директор департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Аллою Стояновою.

Війна

Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк

Published

on

Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.

«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів  географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.

За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.

Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.

«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.

Continue Reading

Війна

В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних

Published

on

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.

«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.

Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.

Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.

Continue Reading

Війна

ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства

Published

on

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».

Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.

Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.

Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.

Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.