Connect with us

Україна

Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів

Published

on

У лютому на вхід до портів Великої Одеси під завантаження української агропродукцією Спільним координаційним центром у Стамбулі було проінспектовано тільки 71 судно. Це на 17 суден менше, ніж у січні, повідомляє Міністерство інфраструктури України.

Негативна динаміка є наслідком системного саботажу з боку росії, яка направлена на гальмування інспекції суден в територіальних водах Туреччини. Всі сторони СКЦ, в тому числі рф, узгоджують проведення від 9 до 12 інспекцій на добу. Однак, російські інспектори без пояснення причин виконують не більше 6. Після цього російські інспектори припиняють роботи, унеможливлюючи роботу інспекторів Туреччини ООН та України.

Російська сторона системно зупиняє інспектування після 15:30, хоча офіційний робочий день інспекторів триває протягом світлового дня. Всупереч процедурам СКЦ, вимагають перевірки суднових документів, які не мають жодного стосунку до предмету самої перевірки. Таким чином рф затягує тривалість інспекції судна.

В лютому проведено лише 149 інспекцій (в січні – 173) при запланованих 296. Тенденція зберігається і в березні, коли йдуть перемовини щодо пролонгації дії «Зернової ініціативи».

Наразі є стабільна черга суден (від 120 до 140 суден), а українські порти стикаються з проблемою дефіциту нового флоту під завантаження. Сьогодні 86 суден, які прямують під завантаження, очікують інспекцію в територіальних водах Туреччини.

Нагадаємо, з 1 серпня 2022 з портів Великої Одеси 814 суден експортували 24,4 мільйона тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки. У зв’язку з дефіцитом нового флоту та чергою в територіальних водах Туреччини експорт агропродукції «зерновим коридором» не перевищує 3,4 мільйона тонн на місяць, це при спроможності давати світу 6 мільйонів тонн продукції українських аграріїв.

Війна

Окупаційна влада продає своє майно в Криму —  розвідка

Published

on

росіяни зробили з Криму військову базу з елементами концтабору та водночас окупаційна влада й військове командування вивозять свої сім’ї з півострова, розпродаючи майно. Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» заявив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов.

«Постійно надходить військова техніка, і облаштовуються нові укріплення. Це вже зараз публічна інформація, ми бачимо траншеї, рови, бачимо бетонні конструкції, інші елементи, які свідчать про те, що ворог боїться. Ворог усвідомлює, що звільнення півострова неминуче, і намагається в такий спосіб себе підбадьорювати. Але це картинка для широкого загалу», – розповів Юсов.

Водночас окупаційна адміністрація та військове командування поспіхом вивозять свої родини з півострова та розпродують майно.

«Якщо говорити про поведінку окупаційної влади і адміністрації, командування військових, то їхні родити виїжджають, майно продається. Вони не бажають ризикувати своїми рідними. Я думаю, що всі окупанти мають діяти так само, і покинути територію півострова», – наголосив представник ГУР.

Continue Reading

Війна

Безкоштовне протезування військових та цивільних в Одесі

Published

on

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. Але в Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно.

У зв’язку з актуальністю цієї теми консультанти VETERAN HUB створили спеціальну інструкцію для військовослужбовців, ветеранів та всіх, хто потребує протезування в Україні.

Отже, протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними. 

На них можуть претендувати:

  • особи з інвалідністю;
  • діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • військовослужбовці; 
  • мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України; 
  • ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:

  • Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
  • Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
  • Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
  • Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
  • На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації. 
  • Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
  • Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт; 
  • Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.

Документів небагато: копія паспорта, копія коду, рішення ВЛК, витяг з наказу командира для військових або рішення МСЕК для цивільних.

Як розповів Віталій Кольцов, директор Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю під час брифінгу у Ukraine Media Center Odesa, близько сотні підприємств в Україні мають ліцензію на протезування. 

“Військові та цивільні можуть провести протезування не тільки в Одесі, а й в інших містах. Це залишається на розсуд людини… Всі наші комплектуючі – іноземного виробництва, тому ці протези не гірші закордонних”.

Перелік підприємств усіх форм власності, які виготовляють, постачають і ремонтують технічні засоби реабілітації та відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики, розміщений на сайті Міністерства соціальної політики України у розділі «Особам з інвалідністю». Переглянути перелік підприємств також можна за посиланням.

До кожного індивідуального засобу реабілітації підприємство видає документ щодо експлуатації і талон на гарантійний ремонт. Нині особи, яким визначено потребу в забезпеченні засобами реабілітації, забезпечуються ними безоплатно державними коштами, у межах граничної ціни на такі вироби.

Андрій Белозьоров, провідний фахівець з протезування та ортезування Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства додав, що протезування військових мало відрізняється від роботи з цивільними. 

“Після ампутації кінцівки має пройти певний термін для формування кукси близько 3-4 місяців. В цей період лікарі звертаються до протезувального центру, який замовляє комплектуючі для протезів під конкретного пацієнта. У нас на підприємстві є стаціонар первинного протезування. Це місце, де людина вчиться ходити на протезі. Є доріжка для ходьби у приміщенні та інша доріжка з піщаним покриттям для ходьби на вулиці. Поки людина самостійно не ходитиме на протезі, який виробили, вона знаходиться у стаціонарі. Військові зазвичай потребують більш мобільних протезів, бо є хлопці, які хочуть повернутись на фронт. Зазначу, що у нас є медико-технічні бригади, тобто якщо через проблеми з протезами людина не може до нас доїхати — виїжджаємо ми. Лагодимо на місці, або в стаціонарі”, — виокремив Андрій Белозьоров.

Наразі немає черг на послугу протезування, швидкість залежить лише від наявності документів. Проте Тетяна Рудь, фахівчиня медичного відділу Одеського казенного експериментально протезно-ортопедичного підприємства зазначила, що треба звертатись навіть поки документи готуються. Цей час займатимуться підготовкою кукси та реабілітацією. 

Додамо, що в Україні працює довідкова лінія з питань протезування кінцівок.  “Гаряча лінія” з питань протезування кінцівок працює для підтримки осіб, які втратили кінцівки, та задля впровадження якісних технологій протезування в Україні. Отримати консультацію можна за номером: 050-177-68-39.

Continue Reading

Україна

Міністр освіти Шкарлет офіційно звільнений

Published

on

Верховна Рада підтримала відставку Сергія Шкарлета з посади міністра освіти і науки, про що повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Сергій Шкарлет на своєму телеграм-каналі також підтвердив звільнення: «Закінчився мій термін перебування на посаді Міністра освіти і науки України». Він також додав, що незалежно від обійманої посади він продовжує працювати у сфері освіти і науки України. 

Раніше рішення про звільнення схвалив профільний комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Нагадаємо, що Шкарлет займав посаду міністра освіти та науки з грудня 2020 року. Найбільш відомі скандали з міністром стосуються плагіату у його наукових роботах.

Зараз є інформація, що його місце може зайняти директор Малої академії наук Оксен Лісовий.

У п’ятницю, 17 березня, з’явилася інформація про відставку міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. Наступного дня відставку підтвердили у Кабміні, де пообіцяли у цьому тижні провести низку кадрових перестановок.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.