Connect with us

Криминал

Сміттєва мафія

Published

on

Щодня на українські полігони та сміттєзвалища викидають: майже 50 грм золота, до 50 тис. грн готівкою і тисячі кілограмів металобрухту. Але це дрібниці, у порівнянні із екологічними злочинами так званої «сміттєвої мафії» та мільйонами гривень, які осідають в кишенях її босів.

Чому  виникла сміттєва мафія і хто вони? А головне – як її здолати? Думки експертів в мене особисто викликають вкрай суперечливі  емоції. А у вас?

Сміття – це гроші!

Про те, що Україна тоне у смітті більшість з нас усвідомило після  трагедії 2016 року на Львівському полігоні твердих відходів. Коли під час пожежі загинуло троє рятувальників. Петро Порошенко звинуватив Андрія Садового у бездіяльності. Очільник Львова звинуватив 5 президента України у сміттєвій блокаді столиці Галичини. Хоча експерти вказували на іншу проблему – в Україні жодного повноцінного сміттєпереробного заводу! Є лише застарілий сміттєспалювальний завод «Енергія» у Києві. Та майже сотня сортувальних ліній з переробки макулатури, металобрухту, скла та полімерів. Але закон, який зобов’язує українців сортувати сміття, не вартий і паперу на якому він написаний. Адже куди повезуть посортоване сміття? Знову ж таки – на полігон!

За офіційною статистикою лише 3% твердих побутових відходів у нас переробляються. Решта – осідає на полігонах та сміттєзвалищам, які за площею майже Данія. Але в цій скандинавській країні – на смітті заробляють гроші, створюють нові робочі місця та захищають довкілля. «В Україні накопичено майже 30 млрд тонн відходів. Якщо переробка 1 тонни коштує навіть 100 грн, то можна уявити бюджет цієї галузі!», – зауважує Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги. Тоді чому вітчизняні та іноземні інвестори не змогли звести жодного сміттєпереробного заводу?

Чому помийна мафія наймогутніша?

Сміттєпереробка гарантує не лише гарний заробіток! Це ще колосальна економія енергоресурів. Наприклад, на виробництво 1 кг  паперу з макулатури потрібно у 6 разів менше води!  «Це проблема безвідповідальності чи теж певного корупційного способу заробітку. Тому що сміттєва мафія вважається найсильнішою по всьому світу. Україна не є унікальною, і всі світові процеси є і в нас. І я переконаний, що проблема збирання і переробки твердих побутових відходів криється в тінізації цього бізнесу», – вважає Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України.

На думку експертів, мафію завжди цікавили (увага!) профспілки, будівництво та сміття. В цьому контексті показова діяльність сепаратиста, українофоба та колишнього «короля сміття» Одеси – Ігоря Маркова. Спочатку він підторговував бензином, але справа не пішла. Потім одружився на доньці директора Одеського сміттєзвалища та «віджав» бізнес у тестя. Організував концтабір, в якому утримував  півсотні безхатченків. Невільники змушені були збирати на день до півтони вторинної сировини, і приносили рабовласнику впродовж місяця півтора мільйона гривень. «Всі звалища – законні і незаконні – кришуються кримінальним бізнесом, тому що туди безкоштовно привозять величезну кількість різних матеріалів, які там безпритульними збираються і потім реалізуються, метал вивозитися в Прибалтику. У кожного звалища є свій хазяїн, у кожного звалища є охорона, у кожного звалища є свій гонорар. Для того, щоб вивезти звідти сміття, необхідно платити офіційну ціну, а потім – неофіційну», — стверджує Володимир Борейко, директор Київського екологічно-культурного центру.

Чиї сміттєзвалища? 

Для безпритульних – сміттєзвалища один із способів вижити. На думку журналістів-розслідувачів, впродовж місяця вони можуть заробляти до шести тисяч гривень. Наприклад, один день роботи на полігоні у Підгірцях хазяї оцінювали у 200 грн.  Крім того, на звалища інколи привозять мінімально прострочені продукти харчування, придатні для користування предмети побуту, навіть одяг, який можна носити і не виглядати голодранцем. Забезпечуючи все це нелегально безхатченкам, фактично розгрібаючи сміття їхніми руками, «роботодавці» отримують доступ до золотого дна. «Протягом трьох років комунальне підприємство не допускало на територію Грибовицького сміттєзвалища представників екологічної інспекції. Я не хочу захищати екологічну інспекцію, але це приклад того, що чиновники, мабуть, – це моє припущення, – кожен день на нелегальному сортуванни сміття отримували доходи», – говорить Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України. 

В Італії до цього часу уряд не зміг покласти на лопатки «сміттєву мафію», яка заробляє 6 млрд євро на рік. Але у більшості європейських країн з нею впоралися. Наприклад,  підприємства, які виготовляли та збували свою продукцію у пакетах, скляних та пластикових пляшках, сплачували податок на утилізацію. А потім завдяки отриманим коштам знаходили інвесторів та  будували сміттєпереробні заводи. Подібні ідеї у нас в Україні запропонували у пакеті Законів для Верховної Ради ще п’ять років тому. «Весь цей бізнес, який виробляє пакування, домовився з урядом і з частиною депутатського корпусу, ніби це буде великий удар по їхньому бізнесу, бо виробники напоїв у нас, мовляв, дуже бідні. Саме тому у нас найнижчі тарифи на переробку сміття, яка відбувається за наступною схемою: є полігон, на ньому працюють бомжі, а землю, на якій він знаходиться, в оренду взяли родичі влади і цей тариф йде до кишені чиновників. Так і утворилась в Україні «сміттєва мафія», –стверджує  Микола Томенко, екс-голова Комітету з екологічних питань  України, один із ініціаторів законопроекту.  Його нардепи проігнорували, але запровадили штрафи для громадян за неправильне сортування сміття! Тож виходить, що і сміттєва корупція чи то мафія – у нас безсмертна! І, якщо ви, як і я, сортуєте сміття і, навіть, частково здаєте його на утилізацію – це не змінює суті сміттєвої проблеми в Україні.   

Громадський діяч, Лариса Ільєнко.

«>

25.04.2019
15:26
Источник

Continue Reading
Click to comment

Культура

Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания

Published

on

В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.

Continue Reading

Регион

В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера

Published

on

В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.

Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.

Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.

«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую ​​важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.

В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.

Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.

Continue Reading

Культура

На одесской дискотеке благотворительно повеселились

Published

on

В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.

Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.

Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.