Війна
Тренування бійців «Гвардії наступу». Відео
Добровольці «Гвардії наступу» продовжують проходити інтенсивний військовий вишкіл. Тренують інструктори з бригади оперативного призначення «Спартан» Національної гвардії України. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ.
Наразі на Харківщині проводиться навчання зі зброєю великого калібру, зокрема кулеметами. Військовослужбовці вивчають тактику дій кулеметника у різних умовах бою, навчаються правильно вибирати позицію та проводити маскування, виконують вправи навчальних стрільб зі штатної зброї.
«На полігоні разом з інструкторами ми проводимо підготовку особового складу, а саме готуємо їх до наступальних дій, із застосуванням великокаліберної зброї. Перед стрільбами з особовим складом було проведено декілька занять з вивчення даного озброєння, його особливостей, методів усунення несправностей, мінусів та плюсів, і як краще їх використовувати. Сьогодні вже відпрацьовуємо вправи стрільб на справжніх боєприпасах», – зауважив військовослужбовець Х’юстон.
Обстановка на заняттях максимально наближена до бойової. Задача інструкторів – максимально ефективно підготувати бійців, щоб вони були здатні реагувати на будь-які сценарії розвитку бойових зіткнень.
«Наразі ми проводимо навчальні стрільби з кулеметів ДШК та ПКМ, з гранатометів АГС, ГП-25, РПГ-7 та зенітної установки. Бійці мали перед цим теоретичний курс. Наразі після тижня теорії ми виїхали на полігон, щоб відстріляти дані види озброєння. Дуже багато трофейного озброєння – кулемет ПКМ теж трофейний, ми одразу відпрацьовуємо проблеми на даному виді озброєння, які можуть виникнути під час бою і це значно підвищує рівень нашого професіоналізму», – зауважив військовослужбовець на псевдо Йож.
«Робота з цим видом зброї надзвичайно важка, потребує ручного наведення і максимальної концентрації, – ділиться нацгвардієць, – Роль кулеметника у вирішенні бойового завдання дуже значна. Він має бути готовим до відкриття вогню по найбільш важливому напрямку в будь-який час доби та за будь-яких обставин, а головне аналізувати та коригувати результати стрільби».
Підготовка насичена, окрема увага приділяється також навчанню артилеристів, окрім математичних навичок, зенітники мають володіти холодним розрахунком, щоб вміло знищувати усі види цілей на землі та у повітряному просторі. ЗУ-23-2, яка є на озброєнні військової частини, застосовується для знищення наземних легкоброньованих цілей, гелікоптерів, літаків та безпілотних літальних апаратів і вже показала свою ефективність з початку повномасштабного вторгнення на Харківському та Луганському напрямках.
Вступити до «Гвардії наступу» можуть чоловіки та жінки віком від 18 до 55 років. У кандидата має бути задовільний стан здоров’я без хронічних захворювань на фоні алкоголізму чи наркоманії та відсутня судимість. Проте люди старші за 60 років теж подають анкети, зазначаючи досвід проходження військової служби, роботи у правоохоронних органах, або виконання завдань в АТО чи ООС.
Набір йде як за контрактом, так і по мобілізації.
«За призовом у громадянина має бути військовий квиток. Ми надаємо лист до ТЦК і доброволець там проходить військово-лікарську комісію та повертається до нас. Якщо громадянин бажає проходити службу за контрактом, то усі процедури проходитиме у частині, а ВЛК — у лікарні МВС», — розповів Денис Лавренко, начальник південного центру комплектування Національної гвардії України.
Якщо людина отримала повістку, але бажає вступити до «Гвардії наступу», то формуються відповідні документальні звернення від центрів комплектації, через які доброволець вступає до штурмової бригади.
У випадку вступу до бригад Національної гвардії та Прикордонної служби можливі варіанти збереження робочого місця як і під час мобілізації. Робота залишатиметься за кандидатом. Також з кандидатом укладатимуть контракт, який не розривають під час війни. У бригаді «Лють» бійці й працівники залишаться працівниками Національної поліції, якщо вони матимуть бажання працювати. Усі соціальні гарантії збережені. Також можна звільнитись згідно з Кодексом про працю протягом двох тижнів. Є можливість вийти з цієї бригади швидко.
Новостворені бригади матимуть такі ж права, пільги та зарплатню на рівні Збройних сил України. Гроші нараховуються відповідно до посадової ставки, а якщо завдання виконуються на передовій, це вже 100 тисяч.
Щоб долучитись, можна заповнити анкету через сайт:https://storm.mvs.gov.ua/. Або особисто через ЦНАПи, поспілкувавшись там з представниками Нацгвардії, які можуть відповісти на попередні питання по бригадах (перелік центрів теж є на сайті кампанії).
Війна
Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк
Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.
«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.
За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.
Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.
«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.
Війна
В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних
Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.
«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.
Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.
Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.
Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.
Війна
ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства
Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».
Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.
Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.
Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.
Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.