Культура
UNICEF інвестував в Одесу понад 40 млн доларів: презентація нового проєкту. Фото

Сьогодні, 7 грудня, відбулась презентація проєкту South4U. Підтримка дітей на півдні України. Це спільна ініціатива Дитячого фонду ООН (UNICEF), благодійного фонду “Вітри змін” та міжнародної організації “West support”.
Як дізнався “Дайджест Одеси” проєкт направлений на підтримку дітей, які постраждали від війни, діятиме в Одеській, Миколаївській та на деокупованій частині Херсонської області.
Керівник одеського офісу UNICEF Махаді Рахімов розповів: “З кінця березня UNICEF інвестував в Одесу понад 40 мільйонів доларів, близько 4 мільйонів — в Миколаївську область. І це не межа”.

Проєкт South4U передбачає:
– Запуск мультидисциплінарних мобільних бригад для підтримки та забезпечення родин непродовольчими товарами.
– Створення просторів для навчання та дозвілля дітей та підлітків. 20 learning hubs будуть створені в Одеській та Миколаївській області. Тут забезпечуватимуть навчання для ВПО та дітей із вразливих верств. Будуть обладнані навчальні куточки та проходитимуть корекційні заняття. Діти матимуть все необхідне для доступу для онлайн навчання, а за потреби допомагатимуть педагоги. Також створять 4 child-friendly spaces по одному в Одесі, Овідіополі, Любашівці, Подільську.
– Заходи для зменшення стресу у дітей та надання психологічно-соціальної допомоги.
– Підготовка до зими найбільш вразливих дітей та дітей у різних формах альтернативної опіки.
– Створення двох шелтерів в Одеській області для людей, які пережили гендерно зумовлене насилля.
– Підтримка пунктів прийому ВПО та пунктів обігріву.

За 6 місяців планується, що проєкт охопить 70 тисяч дітей дошкільного та шкільного віку та 500 дітей з інвалідністю. Близько 50 тисяч батьків та опікунів отримують різні види гуманітарної допомоги, а 1500 педагогів та фахівців пройдуть навчання з побудови інклюзивного середовища для дітей при онлайн/офлайн навчанні.






Культура
Одеський худмузей має нового директора

Виконувачкою обов‘язків директора Одеського національного художнього музею призначено Катерину Кулай. Повідомили на сторінці закладу.
Катерина працює в музеї з 2016 року. Наразі вона залишається і на чолі Благодійного фонду «ДРУЗІ МУЗЕЮ», який існував задля підтримки Одеського художнього.
“Уся команда музею знає Катерину Кулай як неймовірно талановиту менеджерку, що всі ці роки була частиною опори Одеського художнього. Будемо й надалі продовжувати шлях, який проклав для музею Олексанр Ройтбруд”, – йдеться у повідомленні.
Олександра Ковальчук залишається на посаді заступниці директорки з розвитку.
Нагадаємо, що наразі в музеї перебуває Катерина ІІ та Олександр Суворов.
Культура
Більше третини українців вважають, що російських авторів варто виключити зі шкільної навчальної програми

Про це повідомив аналітик Фонду “Демократичні Ініціативи” Тарас Тарасюк, презентуючи результати загальнонаціонального опитування в Укрінформі.
“Зберігається чітка тенденція в зменшенні вагомості і актуальності використання російських авторів у навчальних програмах. Більше третини українців вважають, що російськомовних авторів взагалі варто виключити зі шкільної програми. Звісно, найпоширеніша така думка в західному макрорегіоні”, – сказав Тарасюк.
“Прихильниками того, аби продовжувати вивчати творчість російських авторів є лише близько 7% громадян. Решта виступають за зниження кількості російських авторів у підручниках, але відносно популярною (близько 28%) лишається опція не відмовлятися від творів, які вважаються «світовою класикою»”, – йдеться у повідомленні.
Чим молодші респонденти, тим частіше вони б не хотіли бачити росіян у шкільній програмі. Серед наймолодшої вікової категорії таких 46%, а от «русофобія» найстаршого покоління дещо менша – близько 33%.
Зазначили, що до повномасштабного російського вторгнення близько 41% українців часто вживали російський культурний продукт. Тільки близько 10% українців практично не споживали контент з-за поребрика
Культура
Науковий архів Одеського художнього музею тепер у відкритому доступі

Одеський національний художній музей повідомив про публікацію наукового архіву у цифровому вигляді на спеціальній мультимедійній онлайн-платформі українською та англійською мовами. Наразі науковий архів Художнього музею доступний дослідникам та науковцям з усього світу.
Як повідомили у мерії, співробітники музею описали та оцифрували важливі документи з історії музею, фотографії, експозиційні плани та афіші, статті, матеріали про видатних працівників, мультимедійні матеріали про художників та мистецьке життя Одеси різних епох — загалом понад 5400 файлів з більш ніж 30 музейних фондів.
«Традиційно наукові архіви українських музеїв мають закритий режим доступу, який складно подолати навіть вченим. Ми раді долучитися до небагатьох українських колег, що змінили цю практику, і стати відкритими не тільки для дослідників, але й для широкого загалу. Особливо важливо оцифровувати та публікувати архівні матеріали під час війни, коли фізичні носії інформації знаходяться під загрозою знищення. Це також важливий крок для відкритості та доступності історичних досліджень, зокрема в рамках деколонізаційного дискурсу», — пояснює Кирило Ліпатов, науковий керівник проєкту, голова наукового відділу музею.



Фінансування прийшло зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 року Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut — ініціативи для підтримки культурних та освітніх організацій, що постраждали від війни проти України.Нагадаємо, що 29 грудня пам’ятник Катерині демонтували. Тепер “вона” з чотирма фаворитами та у компанії Олександра Суворова спочивають у Одеському художньому музеї.
-
Війна5 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Топ-тема7 днів ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Регіон6 днів ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса3 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика5 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал3 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна3 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна3 дні ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні