Медицина і здоров'я
В Одесі безкоштовно перевірять слух

Протягом двох днів, 15-16 вересня, у Консультативно-діагностичному центрі № 6, пройдуть Дні перевірки слуху. Кожен охочий, до 60 років, може безкоштовно пройти аудіометрію та проконсультуватись.
Перевірити слух можна з 09:00 до 17:00 у поліклініці №6, яка знаходиться на вул. Маршала Говорова, 26а. Аби не було черг, є попередній запис за номером: (048) 797 28 88.
Аудіометрія дозволяє оцінити гостроту слуху. Цю діагностику рекомендовано проводити раз на 5 років, але якщо працюєте чи часто знаходитесь у галасливих умовах – треба перевіряти частіше. Зазвичай зниження слуху відбувається поступово, тому самостійно оцінити себе неможливо. Маючи аудіограму лікар зможе надати рекомендації та профілактичні заходи.
Медицина і здоров'я
В Одесі госпіталізували дівчину через отруєння грибами з Привоза

Перший в цьому році випадок отруєння дикорослими грибами зареєстровано в Одеській області 20-го лютого.Про це повідомляє ДУ “Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України”.
Дівчина 17 років їла мариновані бочкові опеньки, які купила на ринку «Привоз» у приватної особи. Вже через 3 години після вживання з’явились ознаки отруєння: нудота, блювання.
Довелось викликати швидку допомогу, а дівчину доставили в реанімаційне відділення, де їй була надана необхідна допомога.
Наразі вона продовжує лікування.
В 2022 році в області було зареєстровано 6 випадків отруєння грибами з кількістю потерпілих 8 осіб (з них 6 дітей).
“Люди, які самостійно збирають гриби, а потім продають їх на ринках, мають «залізний» аргумент, що вони досконало знають гриби, збираючи їх з самого дитинства… Тривала токсична дія отруйних речовин на печінку, нирки та нервову систему може спричинити смерть, тому якщо Ви відчули або помітили в близьких після вживання грибів будь-який із наведених симптомів, негайно звертайтеся до лікаря. Краще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними в промислових умовах, та купуючи їх в торговельній мережі”, – йдеться у повідомленні.
Нагадали і про симптоми отруєння: різкий біль у животі, блювота, діарея, порушення свідомості і зору, рясне слиновиділення та галюцинації, судоми) можуть виникати, як через 20 хв., так і протягом кількох годин після споживання грибів.
Медицина і здоров'я
В Одеській області зареєстровано випадок ботулізму

25-го січня в Одеській області зареєстровано перший в цьому році випадок ботулізму. Про це повідомляє ДУ “Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”.
Жінка 27 років, замовила онлайн в’яленого ляща. За кілька годин після смакування відчула себе зле: відчувались болі в животі, загальна слабкість, підвищилась температура.
Каретою швидкої допомоги була госпіталізована до КНП «Одеська міська клінічна інфекційна лікарня», де їй було поставлено діагноз: «Ботулізм, стан важкий», надане необхідне симптоматичне лікування та введено протиботулінічну сироватку. Хвора продовжує лікування.
Зазначимо, що ботулізм – це дуже небезпечне і в багатьох випадках смертельне токсико-інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні продуктів, заражених мікробом групи клостридій.
Щоб уберегтися від ботулізму, варто уникати споживання продуктів домашнього виробництва, особливо, якщо сумніваєтесь у їхній якості та умовах зберігання або транспортування:
- в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
- м’ясних та грибних консервів;
- овочевих консервів домашнього виробництва.
Медицина і здоров'я
Компенсація непрацездатності для українців за кордоном

Українці, які лікувались, перебуваючи за кордоном, або ж виїхали задля медичної допомоги, можуть отримати компенсацію непрацездатністі. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Мають бути надані іноземні медичні документи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою.
Можна звернутись до свого сімейного чи зазначеного лікаря, і на підставі наданих іноземних медичних документів з нотаріальним перекладом лікар сформує медичний висновок про тимчасову непрацездатність.
“Якщо ви хворіли за кордоном (та маєте підтверджувальні медичні документи), проте не мали змоги надіслати документи лікарю з-за кордону після повернення в Україну, ви протягом року (від строку лікування) можете звернутися до свого сімейного лікаря для формування МВТН тими датами, що зазначені в іноземних медичних документах”, – йдеться у повідомленні Міністерства.
Лікування за кордоном МВТН може бути сформовано в таких категоріях:
● «Захворювання або травма загального характеру».
● «Догляд за хворою дитиною».
● «Вагітність та пологи».
● «Ортопедичне протезування».
У випадках тривалого лікування, наприклад, при онкологічних захворюваннях, механізм дій такий же. За іноземними документами лікар сформує МВТН з термінами непрацездатності, що зазначені в документах.
Тимчасова непрацездатність, що триває понад 120 днів, є підставою для встановлення інвалідності заочно. У таких випадках лікарсько-консультативна комісія подає документи до медико-соціально експертної комісії, а МСЕК вже прийматиме рішення про встановлення інвалідності.
Нагадаємо про вплив пролонгованого стресу на організм.
-
Топ-тема1 тиждень ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Війна6 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Одеса4 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Регіон1 тиждень ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Політика6 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал4 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна4 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна4 дні ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні