Війна
В Одесі моніторитимуть стан морської води після підриву Каховської ГЕС

Підрив Каховської ГЕС матиме вплив на екосистему Чорного моря. Для відстеження наслідків в Одесі моніторитимуть солоність моря. Про це виданню “Суспільне” розповіла директорка Інституту морської біології Галина Мінчева, передає Судово-юридична газета.
За її словами, фахівці будуть працювати у певних пунктах, де відстежуватимуть зміни та солоність Чорного моря. Підрив Каховської ГЕС матиме “відчутні наслідки” для морської екосистеми через підвищення температури повітря влітку. Однак вплив буде помітний не раніше ніж за тиждень.
“Зараз відбуваються лише гідрологічні процеси. Біологічні розпочнуться пізніше. Ми зараз організовуємося для того, що відстежувати інформацію. Ну і приблизно, теоретично уявляємо, які можуть бути наслідки після такої ситуації”, — пояснила Галина Мінчева.
Вона зазначила, що найбільша загроза для екосистеми Чорного моря полягає в виході великої кількості не лише прісної води з органічною речовиною, а й ще й забрудненням, яке могло бути в залишках. Якщо відбудеться різке підвищення температури, то поєднання морської води разом з прісною, яка матиме концентрацію органічних та забруднюючих речовин, і може спричинити цвітіння, евтрофування води у прибережних зонах.
“Ми будемо отримувати воду з Дніпробугу, це будуть охоплені Фонтанка та одеське узбережжя. Залежно від напрямку вітру північно-західна частина Чорного моря переважний вплив має стік Дунаю, зрозуміло та інші об’єми. Ця частина узбережжя від Фонтанки вона знаходиться під впливом Дніпробузького басейну. Це будуть дивитися гідрологи, який стік дійде, де він осяде”, — зазначила Мінчева.
Фото: Новини.Live
Війна
ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».
Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.
Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.
Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.
Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.
Війна
СтратКом ЗСУ підтвердив нічний удар по аеродрому «Саки» в Криму

Сили оборони України в ніч проти 21 вересня завдали комбінований удар по військовому аеродрому окупантів поблизу міста Саки тимчасово окупованого Криму.
Про це повідомило Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.
Джерело hromadske в Службі безпеки України повідомило, що співробітники СБУ та Військово-морських сил завдали масштабного вогневого удару по військовому аеродрому «Саки» в тимчасово окупованому Криму.
На летовищі було щонайменше 12 бойових літаків (Су-24 та Су-30), а також ПЗРК «Панцирь». Там само розташована база підготовки операторів дронів Mojaher. Саме ці безпілотники росіяни використовують для координації власних повітряних атак, а також як бойові ударні дрони.
Сили оборони України влучили в ціль і завдали серйозних пошкоджень техніці окупантів. Для ураження ворога Україна використала безпілотники, які перенавантажили російську протиповітряну оборону, а потім — запустила ракети «Нептун».
Війна
Російські війська збільшили кількість дронів-камікадзе під час атак — ОК “ПІВДЕНЬ”

Окупанти залишають у пріоритеті удари по портовій інфраструктурі.
Речниця Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону заявила, що російські окупаційні війська збільшили кількість іранських дронів-камікадзе під час атак території України.
За її словами, війська РФ обрали щільну тактику атак БПЛА, щоб не давати змоги перепочити українській протиповітряній обороні.
“Ворог потужно збільшив кількість дронів для атаки. Це говорить про те, що він залишає в пріоритеті удари по портовій інфраструктурі. І цієї ночі були уражені стоянки вантажного транспорту, який є учасником логістичної структури”, – наголосила речниця.
13 вересня російські окупанти запустили у повітряний простір України 44 БПЛА Shahed. Захисникам вдалося збити 32 ворожі об’єкти. Унаслідок обстрілів РФ припортова та інша цивільна інфраструктура зазнали пошкоджень. Семеро людей в Одеській області дістали поранень.
-
Україна5 днів ago
У 2024 році учні отримають нові підручники про сучасну війну, – міністр освіти Лісовий
-
Одеса5 днів ago
Пам’ятники Пушкіну і Воронцову в Одесі зможуть демонтувати, – ініціатива Мінкульту
-
Регіон5 днів ago
СБУ: керівник державного агентства рибного господарства на Одещині вимагав хабар у 240000 гривень
-
Кримінал5 днів ago
У Ренійському порту вилучили контейнер із сигаретами вартістю майже 74 млн грн
-
Культура4 дні ago
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна
-
Одеса5 днів ago
Мовний скандал в Одесі: дівчину звільняють з роботи через спілкування українською
-
Кримінал4 дні ago
Депутати пропонують скасувати строки позовної давності за корупційні злочини під час війни
-
Кримінал9 години ago
В Одесі наркодилер для прикриття торгівлі кокаїном взяв з собою на “справу” маленьку доньку