Connect with us

Аналітика

В Одеській області попередили незаконне відшкодування ПДВ більше 8 мільйонів гривень

Published

on

В Одеській області упередили безпідставне відшкодування податку на додану вартість на суму 8,5 млн грн, повідомляє БЕБ в Одеській області.

Підприємство, яке спеціалізується на переробці насіння соняшнику та експорті соняшникової олії, згідно зовнішньо-економічних контрактів, подало заявку на відшкодування 11,6 млн грн податку на додану вартість.

Додамо, що компанія є однією з найбільших на півдні Одеської області. 

У БЕБ скерували рекомендаційний лист про виявлені ризики та необхідність проведення контрольно-перевірочних заходів до Державної податкової служби України. Після уточнюючих розрахунків, підприємство зменшило суму бюджетного відшкодування до 3,1 млн грн. Таким чином було збережено 8,5 млн грн бюджетних коштів.

«Розкриття махінацій з ПДВ — на особливому контролі керівництва БЕБ. Саме завдяки аналітичній складовій ми працюємо на упередження таких проявів в економіці. Раніше аналітиками нашого управління було упереджено розтрату понад 63,7 млн грн бюджетних коштів. Продовжуємо працювати в цьому напрямку далі», – зазначив керівник територіального управління  БЕБ в Одеській області Сергій Мунтян.

Аналітика

Скільки грошей одесити витратили на військовий збір

Published

on

Протягом січня-березня 2023 року платниками податків Одеського регіону до державного бюджету сплачено 407,3 млн грн військового збору. Повідомляє в. о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Руслан Хван. 

Порівняно з аналогічним періодом 2022 року сплата зросла на 13,8 млн грн, або на 48,9 відсотків. 

Сума військового збору, сплачена українцями за 2022 рік, склала 33,7 млрд грн, що є найвищим показником за останні 9 років. Загалом, за час існування військового збору, тобто за 9 років, українці витратили 165,6 млрд грн. Про це повідомляє експерт каналу «pro Податки» Юрій Романюк.

Фото: Юрій Романюк

“За весь час існування цього збору щорічні видатки на оборону були більшими від його надходжень. Наприклад, у 2021 році загальні витрати на оборону склали 267 млрд грн, а військовий збір – тільки 28,6 млрд грн, тобто фінансувалися коштом усіх надходжень від військового збору й коштом інших податків, сплачених українцями до державного бюджету”, – передає The Page.

Додамо, що ставка збору становить 1,5 відсотка від суми доходів, що підлягають оподаткуванню: заробітна плата, іноземні доходи, суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору, пасивні доходи, у тому числі, роялті, дивіденди, страхові виплати та інші.

Військовий збір, запроваджений у серпні 2014 року лише на 5 місяців (1,5% від доходу фізичних осіб), згодом був “продовжений” на більший період часу — до прийняття Верховною Радою окремого рішення про завершення реформи Збройних Сил.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.