Connect with us

Регіон

В Одеській області відкрили ще два класи безпеки для дітей

Published

on

Діти Одещини вивчатимуть ПДР, пожежну та мінну безпеку та інше На Одещині з початком нового навчального року відкрилися ще два класи безпеки. Спеціалізовані кабінети розташовані в Тарутинському та Березинському ліцеях Тарутинської селищної громади. Про це повідомляє пресслужба ГУНП в Одеській області.

У цих спеціалізованих класах учні не лише теоретично вивчатимуть правила дорожнього руху, пожежної та мінної безпеки, але і отримають можливість відпрацювати навички на практиці. Вони будуть навчатися від фахівців різних сфер, включаючи поліцейських, надзвичайників, медичних працівників, військових та інших. Початок навчання в цих класах був підтриманий ювенальними поліцейськими та представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій. 

Вони провели перші уроки з безпеки та нагадали дітям правила поведінки в будні та надзвичайні ситуації. Під час занять гості продемонстрували дітям корисні мультфільми та ролики та відпрацювали з ними різні ситуації, включаючи алгоритм дій при пожежі, виявленні небезпечних предметів і реакцію на сигнал щодо повітряної небезпеки. Безпека дітей, особливо під час війни, є вкрай актуальною. І знання, отримані ними у цих класах, допоможуть їм вберегтися від небезпек, — зазначила інспекторка ювенальної превенції територіального підрозділу поліції Аліна Іскимжи. 

Continue Reading
Click to comment

Регіон

За пів року експорт з Одещини склав понад один мільярд доларів

Published

on

За перше півріччя цього року Одеська область експортувала товарів на суму 1 187,9 млн дол. США.

«У січні – липні 2023 р. зовнішньоторговельні операції товарами підприємства Одещини здійснювали з партнерами із 166 країн світу.

Експорт товарів за цей період становив 1187,9 млн.дол. США, імпорт – 1237,1 млн дол.

Порівняно з січнем – липнем 2022 р. експорт збільшився на19,5%, імпорт – на 7,9%. Негативне сальдо склало 49,2 млн дол. США», – повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.

За показником загального обсягу експорту товарів Одещина займає 4 місце серед регіонів України. За показником загального обсягу імпорту регіон знаходиться на 6 місці в Україні.

Найбільшу питому вагу експорту становили зернові культури (52,1%); жири та олії тваринного або рослинного походження (15,5%); насіння і плоди олійних рослин (11,6%).

Імпортували в основному палива мінеральні, нафту і продукти її перегонки (23,7%); електротехнічні машини (9,7%); їстівні плоди та горіхи (7,2%).

Відзначимо, що минулого року, попри широкомасштабне вторгнення росії в Україну, Одеська область стала лідером експорту товарів. “За січень-липень 2022 року темп росту експорту зріс на 59,3% порівняно з аналогічним проміжком попереднього року. Обсяг експорту товарів склав 1082,2 млн доларів”, –  повідомляли в ОДА.

Continue Reading

Регіон

В Одеській області встановили понад 1500 вікон

Published

on

З початку повномасштабного вторгнення, Одеса та околиці перебувають між постійними ракетними атаками. Обстріли призводить до серйозних руйнувань не лише інфраструктури та культурних об’єктів, а й багатьох житлових будинків. 

Про це повідомляє Одеська обласна державна адміністрація.

З липня на Одещині почав діяти “Проєкт по заміні пошкоджених вікон” від Global Empowerment Mission в партнерстві з Howard G BUFFETT Foundation (HGBF). За останній місяць GEM HGBF встановили близько 1500 нових вікон жителям міста та області. В рамках роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва Одеської області GEM постійно координує свою діяльність з Одеською ОДА та представниками громад. 

Під час візиту в Одеську область операційний директор фонду GEM в Україні Андрій Негрич, директор з міжнародних зв’язків GEM Аліна Курська, координатор проєкту з віконної програми GEM Олександр Бабенко разом з представниками ОДА проінспектували, як наразі відбуваються роботи з встановлення вікон та склопакетів на деяких об’єктах. Зокрема, обговорили подальшу співпрацю та можливі спільні проєкти.

Continue Reading

Регіон

Голова Одеської ОВА розповів про готовність до опалювального сезону

Published

on

До 1 жовтня Одещина має бути на 100% готовою до опалювального сезону. Про це повідомив голова ОВА Олег Кіпер. 

Наразі котельні готові на 90%, теплові мережі – на 94%, водопровідне господарство – на 93%, багатоквартирні будинки – на 90%, садочки – на 96%, навчальні заклади – на 96%, заклади охорони здоров’я – на 93%. «Критична інфраструктура забезпечена генераторами на 75-95% залежно від об’єктів. Маємо вийти на 100%. 

Зиму обіцяють нелегку, але ми ретельно готуємося», – додав Олег Кіпер.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.