Війна
Воєнні злочини рф на території Одещини: статистика обласної прокуратури

Усі воєнні злочини країни-агресора фіксуються, розслідуються і подаватимуться до Міжнародного суду. Сьогодні, 19 жовтня, на брифінгу керівника Одеської обласної прокуратури, Сергія Костенка, доповіли про 74 кримінальні провадження, стосовно злочинів на території Одеси та області.
На сьогодні здійснюється досудове розслідування 74 кримінальних проваджень за 438 статтею ККУ: порушення законів та звичаїв війни. Це злочини, вчинені військовослужбовцями рф, які порушують норми міжнародного гуманітарного права.
З 24 лютого 2022 року по сьогодні задокументовано:
- 61 обстріл цивільної та критичної інфраструктури,
- 47 обстрілів ракетною зброєю повітряного, морського та наземного базування,
- 97 ракет без урахування збитих ППО,
- 2 бомбардування тактичною авіацією,
- 7 обстрілів корабельною артилерією,
- 5 обстрілів та пошкоджень внаслідок застосування безпілотних літальних апаратів.

Внаслідок цих обстрілів загинуло 32 цивільні особи, з яких — 2 дітей. Поранено 90 цивільних, з них — 17 дітей.
Через обстріли зазнали пошкодження та руйнування власного майна близько тисячі мешканців Одеського регіону: житлові будинки, квартири, бази відпочинку, складські приміщення, торговельні павільйони та інші будівлі. Пошкоджено 3 цивільних судна та ще 3 — затоплено. Загалом вилучено понад 2000 уламків ракет, бомб, снарядів в тому числі заборонених міжнародними конвенціями касетних бомб. За кожним фактом руйнування зареєстровані провадження, проводиться слідча робота.
Поки що 9 проваджень об’єднали в одне: це події від 23 квітня, удару по ЖК “Тірас” та по 1 липня —ракетний удар по селищу Сергіївка.
“Ми вирішили об’єднати в один процес ці провадження, щоб довести, що це не є поодинокими похибками, а систематична свідома діяльність, щоб обстрілювати, знищувати інфраструктуру та вчинювати злочини щодо цивільного населення” — зазначив Сергій Костенко.
Розслідування по кожному факту обстрілів містить огляд місця подій, опитування свідків та потерпілих, ідентифікацію засобу вчинення злочину, тобто ракету. За даними нашого ППО, відстежується позиція, засіб запуску та траєкторія просування Україною. Надалі отримують дані розвідки про те: хто саме і яким чином віддавав накази у підрозділах армії противника.
Ця інформація використовуватиметься у міжнародних судових установах і надасть українській стороні обґрунтовану позицію. Стосовно удару по “Тірасу”, то розслідування вже завершене, встановлені особи з-поміж командування країни-агресора, які віддавали накази на обстріл житлового комплексу.
Нагадаємо історію військовослужбовиці за позивним Джейн.
Війна
“Зернову угоду” продовжили лише на 60 днів. Росія знову висуває свої умови

У російському МЗС стверджують, що термін дії “зернової угоди” спливає 18 травня. Окупанти переконують, що жодна зі сторін — тобто Україна, ООН та Туреччина, не заперечували, що угода триватиме лише 60 днів.
«Формальних заперечень не було. Таким чином домовленість продовжує діяти протягом наступних двох місяців», — йдеться у заяві росіяни.
Проте за два дні до цього повідомлення віцепрем’єр-міністр інфраструктури та розвитку громад і територій Олександр Кубраков повідомив, що дія пролонгована не на 60 днів, як того хотіла сторона рф, а на 120.
Це означає, що Україна продовжує експортувати через три морські глибоководні порти свою агропродукцію.
Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, як передає власний кореспондент Укрінформу, говорить, що і 60 днів — це добре.
«Ми, звісно, вітаємо це продовження», — зауважив представник адміністрації США. Він зазначив, що міжнародні зусилля докладалися, щоби розширити цей термін на 120 днів, однак продовження на 60 днів – це теж добре.
Серед вимог росіян — знову підключити до міжнародної системи СВІФТ “россєльхозбанк”, зняти заборону на постачання до росії сільгосптехніки та запчастин до неї, і відновити її сервісне обслуговування, зняти обмеження на страхування та заборону на доступ до портів; відновити роботу аміакопроводу “Тольяті-Одеса”. А ще — розблокувати активи і рахунки російських компаній, що займаються виробництвом чи транспортуванням продовольства і добрив.
Війна
Вова Гуд з медаллю новоросії на 15 років сяде до в’язниці

Суд визнав винними мешканця Одеської області за участь у терористичній організації. Йому призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна, повідомляє Одеська обласна прокуратура.
Мешканець Чорноморська ще у 2014 році виїхав у Донецьк та вступив до збройного підрозділу «ДНР» – так званого «Першого Слов’янського батальйону» під позивним «Вова Гуд».



В рядах бойовиків чинив збройний опір українським правоохоронцям і військовослужбовцям ЗСУ, задіяним у проведенні антитерористичної операції. Брав участь у бойових діях в населених пунктах Слов’янськ, Мар’їнка, Шахтарськ, Іловайськ, Фащівка та Нікішине.
За участь у боях проти ЗСУ нагороджений медаллю «новороссия за боевые заслуги».
Війна
МКС проситиме додаткові кошти на розслідування воєнних злочинів в Україні

У понеділок, 20 березня, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан клопотатиме про виділення додаткових коштів для розслідування воєнних злочинів РФ в Україні, це стосується і справи російського диктатора Володимира Путіна. Про це повідомляє The Guardian.
Отже сьогодні у Лондоні відбудеться конференція, організована спільно урядами Великої Британії та Нідерландів, на якій зберуться міністри юстиції понад 40 країн. Мета заходу — збір коштів для фінансування роботи суду щодо розслідування воєнних злочинів в Україні.
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової. Суд ухвалив, що вони «імовірно несуть відповідальність за військові злочини, пов’язані з незаконною депортацією населення (дітей)». Міжнародний кримінальний суд заснований на Римському статуті, який підписали приблизно 120 держав. Після того, як МКС просить країн-учасниць про сприяння, ті повинні негайно здійснити арешт та доставити підозрюваного до місцевого суду. Але юрисдикцію МКС досі не визнають Росія, Україна, США, Китай, Ізраїль та деякі інші країни.
Захід у Лондоні відкриється виступами міністра юстиції України Дениса Малюськи, генерального прокурора України Андрія Костіна та прокурора МКС британця Каріма Хана.
Великобританія раніше заявила, що виділить суду додатково 395 тисяч на надання психологічної допомоги жертвам та свідкам військових злочинів, на підготовку експертів для роботи в МКС та створення проекту щодо забезпечення можливості надання свідчень у дистанційному форматі. Загалом Лондон виділить МКС 1 млн євро у 2023 році.
-
Топ-тема1 тиждень ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Війна6 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Регіон1 тиждень ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса4 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика6 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал4 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна4 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна4 дні ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні