Connect with us

Криминал

ВВС: Прикордонники масово звільняються з-за низьких зарплат

Published

on

З Держприкордонслужби України масово звільняються військовослужбовці-контрактники. Вирішити проблему з браком кадрів планують строковиками. Про це йдеться в матеріалі ВВС.

Вже в січні і лютому ДПСУ звільнилося 405 військових. Причина звільнень — відсутність підвищення зарплат. При тому, що з 1 січня військовим структурам підняли грошове забезпечення, пише видання.

Так, на 30% зросли зарплати у ВСУ, Нацполиции, Нацгвардії і рятувальній службі, однак такого підвищення не було у прикордонників. У ДПСУ визнають, що фонд оплати праці — недостатній для такого підняття зарплат. Бюджет свідчить, що на зарплати співробітникам виділили на 23% більше грошей, ніж у минулому році. Прикордонники ж кажуть, що такого зростання не відчули.

Виявилося, що відомство вирішило направити ці гроші на збільшення мінімальної зарплати до 9500 грн. Таким чином, зарплата новачка і військового з досвідом, який пропрацював кілька років, практично зрівнялася.

«Наприклад, розмір грошового забезпечення рядового без вислуги років з лютого 2019 р. відповідає розміру грошового забезпечення сержанта з вислугою п’ять років і становить 9500 гривень, на кордоні — 10 000 гривень», — пояснюють в прикордонній службі.

За даними відомства, до 2015 звільнилося 1300 контрактників, приблизно стільки ж у 2016 році. А вже в 2017 і 2018 ця кількість збільшилася вдвічі — 2912 і 2557 військових.

Офіційно Держприкордонслужба заперечує відтік кадрів. Але про реальний стан справ говорить відновлений в останні роки призов на військову службу.

Якщо в минулому році в прикордонну службу призвали 2750 строковиків, то вже тільки під час весняного призову цього року їх буде рекордні 4 тис. При цьому загальна кількість прикордонного війська не змінювалася — близько 50 000. Для порівняння: у ВСУ, чисельність яких в п’ять разів більше, навесні закличуть 9 тис. осіб, пише ВВС.

Як вважає прикордонник, який побажав залишитися неназваним, така ситуація призведе до того, що кордон будуть охороняти одні строковики.

«Це породжує нові ризики, адже це повний непрофесіоналізм і відсутність досвіду на службі. Українські кордони стануть відкритими», — каже він.

«>

10.04.2019
19:10
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей