Connect with us

Топ-тема

Як гарячі пиріжки: понад 28 мільйонів гривень залишилось на компенсацію ОСББ за генератори

Published

on

В Одесі продовжують перераховувати гроші з міського бюджету для часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів. Залишилось «лише» 28 млн. 253 тисяч 594 гривень, повідомляє депутат Олексій Осауленко.

В Одесі райадміністрації загалом отримали 29 звернень від ОСББ щодо програми співфінансування купівлі генератора. 25 вже отримали кошти. 

● Приморська райадміні римала 14 звернень. Відшкодування отримали вже 12 ОСББ на суму 944 632 гривень.

● Малиновська райадміністрація — 7 звернень від ОСББ отримали відшкодування на суму 405 682 грн.  

● Суворівська райадміністрація — 6 звернень х відшкодуванням на суму 392 474 грн. 

● Київська райадміністрація — 2 звернення, гроші ще не виділені. 

На реалізацію програми було закладено — 5 млн грн на грудень 2022 року та 30 млн. — на 2023.

“В грудні не було жодної активності…зізнаюся чесно, я абсолютно не здивований. Проте, цього року крига скресла і ми побачили певні зрушення. Так, повільно, однак це вже щось! Маю надію, що в лютому показники рейтингу зростатимуть. Я планую робити подібні запити щомісяця для того, щоб відслідковувати динаміку. Тож, шановні райадміністрації розслабитися та видихнути не вийде”, – написав депутат.

Зазначимо, що перші 12 ОСББ були саме у Приморському районі. І як розповів голова цієї районної адміністрації Марат Корольов для «Дайджесту Одеси»: «Комісія, яка створена в адміністрації контактує з усіма головами ОСББ та готує пакет документів. У нас було 14 звернень, 12 вже погоджено. Ми надали наші списки до Одеської міської ради для розпорядження. Вже 6 отримали кошти. Потрібно враховувати, що є пункти, обов’язкові для виконання, наприклад, купівля має бути безготівковою. І відшкодовуємо 70% від вартості, не більше 100 тисяч гривень».

Нагадаємо, що програма компенсації дії щодо будинків з ОСББ, яких в Одесі 1600. Компенсацію ОСББ використовую на власний розсуд, наприклад, на оплату палива.

Топ-тема

Кількість українських біженців завелика для Європи

Published

on

Кількість українських біженців, які прибули до Європи після початку повномасштабного вторгнення, досягла 10 мільйонів людей.

Про це заявив комісар Європейського союзу з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

Бретон заявив, що найактивніше приймають Польща, Угорщина та Чехія. Причому лише в останній (за словами Бретона) кількість мігрантів з України становить 440 тисяч осіб, тобто 4% від населення країни.

Серед усіх отримувачів тимчасового захисту у ЄС громадяни України становили понад 98%. З них жінки — 46,6%, діти — 34,2%, чоловіки — 19,2%. Тьєррі Бретон зазначає «нерівномірне співвідношення українських біженців до місцевого населення».

Це питання стосується всієї Європи, підкреслив єврокомісар: «Це проблема, яка торкається всіх нас, вона торкається нас на півдні Європи, вона торкається нас на сході».

Continue Reading

Топ-тема

В Угорщині відкрили українську школу імені Лесі Українки

Published

on

Нова українська школа імені Лесі Українки запрацювала в угорському місті Ньїредьгаза. Про це повідомили в Закарпатській обласній раді.

Навчальний заклад відкрили як філію української школи в Будапешті, де цього року також розпочався навчальний процес. Загалом відділи школи у двох містах відвідує близько сотні учнів, переважна більшість яких вимушено виїхала з України до Угорщини через російську збройну агресію.

За словами директорки школи Вікторії Бернард, у закладі є класи від 1-го до 12-го, однак, через недостатню кількість учнів, деякі з них будуть об’єднані в загальні групи. У школі вивчатимуть два предмети: українська мова і література та народознавство. Планують також заходи з відзначення державних українських та релігійних свят. 

Закінчивши школу, учні отримають атестат та матимуть змогу скласти іспит з іноземної мови, щоб вступити до вищого навчального закладу.

Continue Reading

Топ-тема

Американські фахівці допоможуть відновити Одеський порт

Published

on

Інфраструктуру Одеського морського порту найближчим часом планують відновлювати та розвивати, а допоможуть в цьому фахівці з американських портів Південної Луїзіани й Нового Орлеану.  Про це повідомили в Адміністрації морських портів України.

Між ДП «АМПУ»  та американськими портами Південної Луїзіани і Нового Орлеану  був підписаний меморандум «про взаєморозуміння». Від американських колег угоду підписав генеральний директор PortSL Пол Метьюз, з боку України – генеральний консул Віталій Тарасюк.

В рамках меморандуму українські й американські портовики планують спільно працювати у напрямках технічного проєктування, розвиту, будівництва, адміністрування, експлуатації та підтримці портової інфраструктури.

Згідно з угодою, передбачається й  встановлення тісного партнерського зв’язку з Одеським морським портом.

«Сполучені Штати та Україна, будучи двома провідними світовими експортерами зерна, пишаються своєю роллю у забезпеченні світу продовольством. Цей меморандум закріплює підтримку українського народу в захисті своєї свободи і створює альянс з нашими українськими партнерами, який зосереджується на нашій спільній місії – обслуговувати клієнтів по всьому світу і створювати економічне процвітання для наших громад», – зазначив Метьюз.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.