Connect with us

Криминал

Зеленський переконує інвесторів, що буде працювати за програмою МВФ

Published

on

У боротьбі за президентство кандидат на цю посаду Володимир Зеленський серйозно відноситься до інвесторів і намагається переконати їх в тому, що Україна залишиться у програмі Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Reuters.

«Володимир Зеленський, 41-річний комік, який зіграв президента, тепер є лідером, щоб стати реальним главою України, і його передвиборна команда намагається переконати інвесторів у тому, що він зможе підтримувати програму МВФ в країні», — йдеться в статті.

Колишній міністр економрозвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус заявив агентству, що Зеленський «збереже незалежність центрального банку і залишить голову Якова Смолія, якщо він виграє другий тур».

За його словами, він також буде «переконувати парламент, щоб скасувати мораторій на продаж сільгоспугідь і змінити порядок оподаткування підприємств».

На питання, чи є у Зеленського «розрив довіри з інвесторами», який потрібно подолати, Абромавічус відповів: «Все в роботі».

«Звичайно, він новачок у політиці. Він відповідає не на всі питання так, як хоче почути кожен виборець, але з кожним днем ми чуємо все нові і нові конкретні заяви», — сказав він.

Абромавічус, який посварився з Порошенко в 2016 році, сказав, що Зеленський твердо має намір продовжувати співпрацю з МВФ, тому що «МВФ є якорем реформ в цій країні. МВФ означає макроекономічну стабільність».

Екс-міністр виклав політику Зеленського, яка включає в себе акцент на співпрацю з МВФ в боротьбі з корупцією і реформування правоохоронних органів, у тому числі позбавлення їх повноважень по розслідуванню економічних злочинів.

Петро Порошенко, який очолює Україну протягом останніх п’яти років, відносить свого суперника до «легкої вагової категорії» — адже без попереднього політичного досвіду Зеленський невідомий інвесторам. Ставки високі, адже економіка України, ослаблена через конфлікт на сході, залежить від допомоги МВФ на суму в мільярди доларів.

У березні Зеленський зустрічався з представниками Американської торгової палати. Президент Американської торгової палати Енді Хандер заявив, що «з Порошенком ми в значній мірі відчуваємо, що знаємо, що відбудеться, і ми чекаємо такого ж звичайного підходу». І додав, що «нам набагато менше відомо про кандидата Володимира Зеленском».

Зеленський, за словами Хандера, також передав повідомлення про те, що інвестори можуть вести з ними бізнес. «Ми подивилися програму Зеленського, поставили йому конкретні питання, коли зустрілися з ним», — сказав Хандер. Однак відповіді, зазначив він, були досить розпливчасті.

У той же час Хандер зазначив, що «було ясно сказано, що програма МВФ триватиме, незважаючи на те, що він зробив з МВФ у телешоу». У серіалі «Слуга народу» вигаданий український президент напивається на вечері з головою МВФ і кидає її в басейн.

Інвесторів, які говорили з Reuters, запевнили: Абромавічус і колишній міністр фінансів Олександр Данилюк консультували Зеленського, але у них є питання щодо відносин коміка з олігархом Ігорем Коломойським. Існують побоювання, що президентство Зеленського допоможе Коломойському отримати компенсацію або повернути право власності на ПриватБанк, який уряд приватизував в 2016 році.

«>

12.04.2019
13:44
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей