Війна
Компенсація 70% вартості генераторів: в Одесі планують програму співфінансування для ОСББ та ЖКС

В Одесі на засіданні бюджетної комісії почали розробляти програму співфінансування закупівлі генераторів для ОСББ та ЖСК. В умовах аварійних та планових відключень електроенергії, генератори — найцінніший товар для цивільних українців на сьогодні. І за те, щоб отримати трошки світла та підтримувати хоча б життєдіяльність багатоповерхівок, потрібно віддавати великі кошти.
Вчора, 23 листопада, в Україні відбувся блекаут в енергосистемі через обстріли. Сьогодні зранку в Одесі відновлено електроживлення об’єктів критичної інфраструктури. Не функціонує громадський електротранспорт, без води залишаються споживачі мікрорайону “Застава”, Міжлимання. Енергетики працюють.
Інші міста набагато раніше зіштовхнулись із відключеннями світла і вже ввели у себе практику співфінансування. Наразі у Києві та Дніпрі компенсують 75%, у Львові — 50% (та не більше 30 тисяч гривень). В Одесі планують — 70%, але не більше 100 тисяч гривень на дім.
Депутат міськради та член бюджетної комісії Олег Звягін для “Дайджесту Одеси” розповів: “Ми опирались на те, щоб компенсування було реальним. Підрахували, що на дев’ятиповерхівку потрібна потужність біля 10-15 кВт, тобто це коштує близько 200-250 тисяч гривень. Менші будинки виходитимуть дешевше, близько 100 тисяч гривень. Ця сума буде нормальною для бюджету міста, і водночас 70% — значна компенсація. Звичайно, покрити вартість будинкам, які встановлять генератори за півмільйона чи мільйон, ми не зможемо, але і ці кошти будуть для них допомогою”.

Поки ця програма має на увазі будинки в ОСББ. В Одесі іх 1600. Вони вже мають юридичні підстави для закупівлі генератора, постановлення на баланс, і вже після цього отримають гроші. Щодо домів, які обслуговуються управляючими компаніями ще йде дискусія, через законодавство.
“Будинки, які обслуговуються ЖКС, не можуть бути в такій програмі, тому ще не є юридичними особами. Самі ж ЖКСи так не можна фінансувати через антимонопольне законодавство”, — написав депутат Петро Обухов.

Кожен дім має визначити для яких потреб їм потрібен генератор. Зазвичай, для життєзабезпечення будинку: помпові станції для води, ліфти та, можливо, мінімальне освітлення у коридорах. Підключати кожну квартиру — неможливо, для цього потрібні дуже великі потужності.
Як будуть використовувати компенсацію — задача самих ОСББ. Наприклад, можна покрити оплату палива.

Війна
На фронті від початку доби

Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 72 бойові зіткнення, на шести напрямках фронту бої ще тривають, найбільше загарбники атакують на Покровському, підвищену активність проявляють також на Лиманському.
Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, оприлюднивши оперативну інформацію станом на 16:00 середи, 23 липня, передає Укрінформ.
Зі своєї території росіяни завдали артилерійських ударів по районах Великого Приколу, Соснівки, Малушиного, Попівки, Коренька та Хлібороба Сумської області.
На Північно-Слобожанському та Курському напрямках українські оборонці відбили шість ворожих атак. Ще три боєзіткнення тривають. Війська РФ на цих ділянках фронту сьогодні застосували вже 11 керованих авіабомб, здійснили 207 обстрілів, п’ять з яких – із реактивної системи залпового вогню.
На Південно-Слобожанському напрямку відбулися чотири боєзіткнення в районах Вовчанська, Кам’янки та Дворічної. Один бій ще триває.
На Куп’янському напрямку російська армія протягом дня сім разів намагалася просунутися до позицій Сил оборони в районах Степової Новоселівки, Борівської Андріївки, Загризового й Новоплатонівки. Захисники України успішно відбили чотири ворожі атаки. Ще три боєзіткнення тривають.
На Лиманському напрямку українські оборонці відбивали 14 наступальних дій ворога в районах Греківки, Зеленого Гаю, Середнього, Шандриголового, Дронівки й Шипилівки. Чотири боєзіткнення досі тривають.
На Сіверському напрямку російські війська двічі атакували позиції Сил оборони в районі Григорівки.
На Краматорському напрямку загарбники не проводили наступальних дій.
На Торецькому напрямку армія РФ один раз ішла на українські позиції в районі Торецька.
На Покровському напрямку протягом дня росіяни 26 разів намагалися просунутися до позицій Сил оборони поблизу Попового Яру, Миролюбівки, Затишка, Лисівки, Мирнограда, Звірового, Удачного, Олексіївки й Новоукраїнки, у бік Паньківки, Володимирівки та Сухецького. П’ять боєзіткнень досі тривають.
На Новопавлівському напрямку загарбники п’ять разів атакували в районах Запоріжжя, Зірки, Піддубного, Олександрограда та Вільного Поля.
На Гуляйпільському й Оріхівському напрямках російські війська не проводили наступальних дій, натомість ударили з авіації по Малій Токмачці.
На Придніпровському напрямку ворог здійснив чотири безуспішні спроби просунутися до позицій українських оборонців.
На інших напрямках фронту обстановка суттєво не змінилася.
Як повідомляв Укрінформ, на Сіверському напрямку російські війська намагалися витіснити підрозділи Сил оборони з позицій біля Григорівки та Серебрянки.
Війна
Росія у найближчі місяці не збирається навіть розмовляти про припинення вогню

Експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій Олександр Хара вважає, що Росія у найближчі кілька місяців не збирається навіть розмовляти про припинення вогню.
Про це він сказав у телеефірі, передає Укрінформ.
«Я абсолютно не вірю в те, що Росія збирається у найближчі кілька місяців взагалі розмовляти навіть про припинення вогню, бо вона нарощує свої ракетні і дронові спроможності», – сказав експерт.
За його словами, у такий спосіб Путін хоче продемонструвати, що Європа і Америка програли, а відтак мають змусити Україну до так званих компромісів, які є абсолютно неприйнятними не лише для України, а й для наших європейських партнерів.
Хара зауважив, що Путін не збирається змінювати свою поведінку і погоджуватися на тривалу паузу або мирну угоду, тож не потрібно мати великих очікувань від сьогоднішньої зустрічі у Стамбулі.
«Я взагалі не вважаю, що у нас якісь перемовини із Росією велися чи можуть найближчим часом вестися, бо просто зустріч представників, прапорці – це не є перемовини. Перемовини – це коли обидві сторони готові розмовляти серйозно і є якась мета – чи то припинення вогню, чи то мирна угода», – зазначив експерт.
Водночас він підкреслив, що великим успіхом для України в результаті цих зустрічей можна вважати повернення українських військовополонених. «Будемо сподіватися, що й цього разу відбудеться обмін військовополоненими, а також повернення викрадених Росією дітей», – зауважив Хара.
Як повідомляв Укрінформ, у Стамбулі сьогодні відбудеться зустріч української та російської делегацій. На порядку денному – повернення полонених та викрадених українських дітей, підготовка зустрічі на рівні лідерів країн для закінчення війни.
16 травня відбувся перших раунд переговорів у Стамбулі, де російську делегацію очолював помічник глави Кремля Володимира Путіна Володимир Мединський, що підкреслює низький рівень російського представництва. Українську делегацію очолив міністр оборони Рустем Умєров. За результатом переговорів була досягнута домовленість, зокрема, про обмін полоненими у форматі «1000 на 1000».
2 червня у Стамбулі пройшов другий раунд переговорів між делегаціями України та РФ, під час якого вдалося домовитися про обмін військовополоненими двох категорій – поранених і важкопоранених, а також молодих воїнів віком до 25 років – у форматі «всіх на всіх». Крім того, у Стамбулі узгоджено питання обміну тілами полеглих військових.
Війна
Спецпризначенці ГУР взяли в полон чотирьох загарбників під час стрілецького бою

Воїни спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України “Шаманбат” провели на передовій динамічний стрілецький бій із ворожою штурмовою групою та взяли в полон чотирьох загарбників.
Як передає Укрінформ, про це повідомило ГУР та оприлюднило відео у Телеграмі.
“Завдяки рішучим діям спецпризначенців підрозділу “Шаманбат” ГУР МО України вдалося поповнити обмінний фонд чотирма росіянами, яких обміняють на українських захисників”, – ідеться у повідомленні.
Ще трьох російських загарбників було ліквідовано.
Як повідомляв Укрінформ, спецпризначенці із засідки зупинили російський штурм на мотоциклах і взяли в полон частину загарбників.
Фото: ГУР
-
Усі новини1 тиждень ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Одеса1 тиждень ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)
-
Суспільство1 тиждень ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Усі новини1 тиждень ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Війна1 тиждень ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика1 тиждень ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний
-
Усі новини1 тиждень ago
як Skybrator видобуває енергію завдяки вібрації (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії