Одеса
Пляжний сезон в Одесі 2025 під час війни — чи безпечно, що думають українці

Люди на пляжі. Фото: Новини.LIVE
Попри війну, Одеса — як і багато інших міст на півдні України — готується до літа. А з ним традиційно пов’язаний туристичний сезон. Але чи доречно його відкривати зараз, коли загроза обстрілів зберігається щодня?
Журналісти Новини.LIVE поспілкувалися з жителями міста та дізналися, що вони думають із цього приводу.
Реклама
Читайте також:
Ми чекаємо на всіх
Багато хто з опитаних не відкидає ідею відкриття туристичного сезону навіть за умов воєнного стану. Вони вбачають у цьому не лише економічну необхідність, а й спосіб зберегти дух міста. Адже Одеса завжди була привітною, відкритою і глибоко пов’язаною з морем. Туризм тут — це більше ніж галузь, це частина міської ідентичності.
“Ну так, звісно я підтримую прийдешній туристичний сезон. Можливо, прям не на пляжі купатись. А просто морем подихати. Ми чекаємо на всіх тут”, — ділиться Арміне.
Фото: Новини.LIVE
Без гучних вечірок
Разом з тим не всі одесити готові сприймати відкриття сезону в повному обсязі. Частина мешканців наголошує на тому, що в умовах війни доречніше говорити про тихий відпочинок, а не про нічні клуби та гучні розваги. Замість гламурного формату вони бачать сенс у створенні доступу до моря, спокійних прогулянок і атмосфери психологічного розвантаження.
“Ну, напевно, так. Якщо люди потребують цього. Можна не відкривати Ібіцу чи Ітаку, а ось дати доступ людям до моря, щоб вони могли дихати, щоб вони могли насолоджуватися. Ось це можна. А те, що зараз відкриті клуби і різні розважальні комплекси — це ж не для людей, що мешкають в Одесі, а більше для туристів”, — каже Наталія.
Фото: Новини.LIVE
Потрібно жити
Частина опитаних чітко висловлюється на користь відкриття сезону, не приховуючи того, що війна — це не привід повністю зупиняти життя. Вони наголошують: одесити й так уже звикли до нової реальності, тож відкриття сезону — це просто ще один крок у напрямку адаптації. Їх не лякає сам факт небезпеки — вони скоріше говорять про необхідність жити, працювати та відпочивати, попри все. І це не безтурботність, а радше життєвий інстинкт.
“Звісно, постійні обстріли заважають. Ну так що ж тепер не жити, чи що? Так що я вважаю, що потрібно відкривати”, — каже Лада.
Страшно, але потрібно
Є й ті, хто відчуває суперечливі емоції. З одного боку, страх і невизначеність, з іншого — любов до міста і бажання поділитися ним з іншими. Ці люди не заперечують складності моменту, але не хочуть перетворювати Одесу на закриту територію. Вони не ідеалізують ситуацію, але вірять у силу людського контакту та відкритість як терапію. Для них важливо, щоб інші бачили Одесу такою, якою вона є — навіть у війні.
“Ну, як війна покаже. Нам самим тут страшнувато. Ну, туристи, звісно, народ непередбачуваний. Але ми дуже любимо свою Одесу, тому хай приїжджають люди, дивляться, знайомляться з нею. Ми її безумно любимо”, — ділиться Тетяна.
Фото: Новини.LIVE
Питання безпеки
Є думки, які прямо пов’язують відкриття туристичного сезону з економічною доцільністю. Підприємці, власники готелів, кафе, сувенірних крамниць — усі вони потребують відновлення потоку клієнтів, інакше бізнес просто не витримає. Але навіть за такого підходу ключовим лишається питання безпеки.
“Я вважаю, що потрібно просто збільшувати кількість бомбосховищ. Але, якщо ми не відкриємо сезон в Одесі, на які кошти будемо жити? Я маю на увазі підприємців, ФОПи і власників бізнесів, саме які спеціалізуються на курортних штучках”, — зазначає Анастасія.
Фото: Новини.LIVE
Попри загрози, одесити не хочуть перетворювати своє місто на виключно прифронтову зону. Для когось туристичний сезон — це надія на нормальність, для когось — питання економіки, а для інших — спосіб зберегти Одесу живою. Але всі погоджуються: безпека має йти поряд із будь-яким відкриттям.
Раніше ми писали, про ціни на відпочинок у Затоці на Одещині. А також про те, чим може здивувати туристична Одеса сьогодні.
Одеса
В Одесі в Аркадії завершили нову розмітку, – Обухов

Аркадія в Одесі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
В одеській Аркадії завершили нову схему руху, яка має вирішити проблему стихійного паркування. Вона включає в себе не тільки зону висадки для таксі та смугу громадського транспорту, але й велодоріжку.
Про це повідомив депутат Одеської міськради Петро Обухов.
Реклама
Читайте також:
Необхідність нової схеми
У районі Аркадії практично завершено реалізацію нової схеми організації дорожнього руху. Вона має на меті вирішити проблему стихійного паркування таксистів та перевантаження транспортної розв’язки. Ініціатива стала реакцією на вимоги поліції, якій потрібна була “легальна підстава”, адже таксисти блокували автівками кільце в Аркадії.
“Їм потрібні були якісь легальні підстави, аби виганяти звідти водіїв. Тому департамент транспорту розробив таку схему”, — каже Петро Обухов.
Нова схема руху
Нова схема руху досить нестандартна для Одеси. Вона включає в себе:
- спеціальну смугу руху для громадського транспорту (тролейбусів та маршруток),
- зону висадки-посадки для таксі з обмеженням стоянки до 3 хвилин,
- велосмугу, відокремлену антипаркувальними стовпчиками.
Велосмуга фактично закінчується поза кола для того, щоб водії фізично не могли там паркуватись. Однак проблему заторів нова розмітка не вирішить, вважає Петро Обухов.
“Коли тисячі людей їдуть до однієї точки, це фізично неможливо вмістити. Ні розміткою, ні схемами, ні світлофорами проблему не вирішити. Пробки як були, так і будуть — можливо, трохи менші”, — каже Петро Обухов.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що рух з центру Одеси до Пересипу буде відновлено. А також про відновлення будинку в місті, який був пошкоджений обстрілом.
Одеса
Одесит кілька разів вдарив ножем сусіда

Поліція на місці події. Фото: Національна поліція
Одесит кілька разів вдарив свого сусіда ножем у тулуб за словесну образу, чим спричинив тяжкі тілесні ушкодження. Поліцейські затримали нападника, йому загрожує до 8 років ув’язнення.
Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
57-річний місцевий житель Хаджибейського району підходив до свого будинку, коли 28-річний сусід, який сидів на лавочці неподалік, словесно його образив. Через це між чоловіками виник конфлікт, під час якого старший вирішив помститися молодшому: побіг додому за ножем, а повернувшись, кілька разів вдарив опонента в тулуб.
Очевидці викликали потерпілому швидку. Медики госпіталізували його з проникаючим пораненням живота, пошкодженням кишківника, колотими ранами черевної стінки й грудної клітки. Слідчі затримали підозрюваного та вилучили ніж, який направили на експертизу. Свій вчинок правопорушник пояснив обуренням через образливі висловлювання сусіда.
Яке покарання загрожує
Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесному ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння). Йому загрожує до 8 років ув’язнення.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про застілля, яке закінчилось вбивством. А також про жительку Одещини, яка зарізала пенсіонерку.
Одеса
Нова премʼєрка України – що очікують одесити від Юлії Свириденко

Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко. Фото: KSE
Вперше за 15 років уряд України очолила жінка — Юлія Свириденко. Колишня перша віцепрем’єрка та міністерка економіки змінила Дениса Шмигаля на посаді голови Кабміну. Її призначення викликало жвавий суспільний інтерес, хоча й не стало несподіванкою для політично обізнаних громадян. Попри серйозний політичний і економічний бекграунд Свириденко, частина українців сприймає кадрову зміну з настороженістю. Інші ж бачать у новій прем’єрці шанс на оновлення, новий стиль управління й символічний прорив для української жінки у великій політиці.
Журналісти Новини.LIVE запитали людей: що вони хотіли б, аби змінилося в країні після призначення нової прем’єрки?
Реклама
Читайте також:
Очікування від нової влади
У відповідях багатьох людей відчувається стриманий оптимізм. З одного боку, є надія, що нове керівництво уряду зможе дати поштовх країні в напрямку розвитку, а з іншого — чимало скепсису, який накопичився за роки обіцянок, що не виконувались. Люди втомились чекати чудес і дедалі частіше говорять про потребу в системній роботі та чесності. Водночас навіть у критичних голосах звучить головне: кожен українець хоче, щоб “було добре”.
“Ну, ви знаєте, треба подивитися з часом. Хейтерів вистачить, я теж готовий зараз захейтити й сказати, що все погано. До цього часу також було погано. А ми хочемо добре, треба час”, — розмірковує Олександр.
Для багатьох опитаних першочергове побажання — це завершення війни. Люди говорять про мир не лише як про кінець обстрілів, а як про повернення до нормального життя, де можна знову будувати, планувати, мріяти. Очікування від прем’єрки не зводяться лише до економіки: для когось її роль — символічна, для когось — суто практична. Важливо, щоб саме з новим очільником уряду люди асоціювали потенціал змін.
“Ну, перше, хотілося б, щоб війна закінчилася. А там, я думаю, вже зорієнтуються і почнуть покращувати нашу країну. І, дай Бог, все відбудеться і все буде добре”, — каже Аліна.
Мрії про майбутнє
Дехто з опитаних мислить ширше і говорить не лише про завершення війни, а й про стратегічне майбутнє. Йдеться про те, якою має стати Україна після перемоги. Тут звучать слова про культуру, інновації, внутрішній мир — і це не просто фантазії, а глибока потреба бачити країну живою, вільною і сучасною. Такі очікування — особливо цінні, бо свідчать: навіть у складні часи громадяни готові мислити позитивними сценаріями.
“Я хочу, щоб Україна відновилася і стала такою, якою вона ще ніколи не була. Вона буде культурною, інноваційною і дійсно мирною. І бажаю, щоб Свириденко змогла так керувати країною, щоб це відбулось”, — поділився Володимир.
Корупція в Україні
Інша частина респондентів говорить про базові речі, які турбують щодня: корупція, відсутність довіри до влади, нерівне ставлення в регіонах. У цих словах — не лише критика, а й запит на справедливість. Люди хочуть від влади не популізму, а відчутного покращення ставлення до людини — зокрема в регіонах, які найбільше постраждали від війни.
“Ну, корупцію, щоб побороли, щоб якомога менше було. Вірніше, зовсім щоб її не було. Ну, ми самі із Запоріжжя, і тому ми б хотіли, щоб все ж таки там ставлення до людей покращилось. Ну, від Свириденко це не залежить ніяк”, — зізнається Світлана.
Дехто обирає не говорити про політику взагалі. Для них усе зводиться до простих людських цінностей — життя, здоров’я, безпека. В їхніх словах — втома, але й надія. Це теж позиція: у світі, де все непевне, хочеться хоча б стабільності у власному домі.
“У нас все добре. Ну, звісно в першу чергу хочеться, закінчення війни та щоб всі були живі, здорові”, — говорить Антон.
Поява жінки на чолі уряду — подія, яка заслуговує на увагу. Але серед українців наразі не спостерігається масового захоплення чи ейфорії. Люди стримані, зосереджені на реаліях і власному досвіді. Вони не чекають дива, але дуже хочуть побачити результат. І головне, щоб влада — незалежно від статі чи партійності — пам’ятала: кожен її крок відчутний там, на вулиці, у звичайних розмовах, де звучить найпростіше: “Хочемо добре”.
Раніше ми писали, що Юлія Свириденко провела перше засідання нового уряду, як воно пройшло. А також про те, хто увійшов до нового Кабміну.
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини7 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса1 тиждень ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото
-
Усі новини1 тиждень ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину