Війна
Вистава “Чуваки не святкують або ukrainian”в Одесі: совок у нашій підсвідомості на фоні війни, яка має його знищити

У репертуарі Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені В. Василька є вистава “Чуваки не святкують, або Ukrainian”. Історія про наше сьогодення як наслідків програшу сторічної давнини, розказана завдяки десятку добре впізнаваних мінісюжетів.
“Чуваки не святкують, або Ukrainian” — театрально-музична, динамічна та правдива вистава про війну з Росією і про те, як ми жили ДО. Сюжет вистави — це вервиця житейських історій українця зі славного міста Конотоп, який щиро ділиться своїми історіями про зростання, любов, дружбу і зраду коханої. Тут, як і в житті, переплетуться історії про наше «миле» спільне радянське минуле й жахливо бурхливе сьогодення» — зазначено в афіші.
Вистава режисера Максима Голенка за творами Руслана Горового — українського журналіста, режисера, письменника та волонтера. Півтори години за форматом “глядач на сцені” розгортаються історії, які знайомі до страху та сміху. Всього два актори — Олександр Самусенко, Дмитро Усов, мінімум декорацій, а побувати встигли в Конотопі, Америці, на Майдані, в Донецьку та навіть біля кремля у вогні. У кожного актора понад 10 образів, а також багато пісень під гітару, жива мова та добірна лайка.
За сюжетом конотопець у краях Статуї Свободи зустрічає американського колишнього спецназівця, який втратив ноги. Під час знайомства американець ділиться асоціаціями про українців: борщ, Кличко, «Шахтар» та війну “with fucking russians”. Українець — розповість йому про наше минуле. В ньому Аня йде від чоловіка десь під час Майдану, бо: “и вообще папа сказал, что надо ехать в Донбасс, где больше своих”. Ліда ледве розум не втрачає, бо приїде з концертом її улюблений співак Олександр Сєров, алкаш зі стажем, що вона і побачить. Конотопський хлопець, якого вчили жити “по-панятиям” навідається до мурманського коментатора в Одноклассниках, щоб навчити відповідати за свої слова. Загине молодий хлопець на позивний “Миротворець” та багато іншого.

Є й анонс з майбутнього: путіна в образі щура виміняють за банку яловичини. Головний герой розповість, як буде після цього, коли росіяни битимуть себе в груди з криками, що вони не могли нічого зробити та знову кликатимуть братами. Це та “мирова”, яку не можна пити, через тих, хто втратив своє життя, майбутнє — все. Час пристосуванців, які вижили, минув і, щоб знову не потрапити в цю пастку, потрібно вчити історію. У виставі трагічні чи фарсові події, інколи безглузді рішення, тому вона і про життя, переживання зради, війну, любов. Варто подивитись, адже це ті історії, які надалі вивчатимуть у підручниках, з іншими іменами та з цією ж суттю.
Підсумовуючи, скажемо, що електроенергії використано мінімум, сховище є, спектр емоцій — найрізноманітніший.






Війна
Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом
Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.
Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.
За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.
Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський
“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.
Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.
“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.
За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.
Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.
Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.
Війна
Ворогу вкотре не вдалося наблизитися до адмінкордону на Новопавлівському напрямку

Попри всі провокації противника на Новопавлівському напрямку, спроби росіян перетнути адміністративний кордон в Дніпропетровській та Донецькій областях залишаються невдалими.
Про це у телеефірі сказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.
“Покровський напрямок залишається найактивнішим. Потім – Новопавлівський напрямок зі спробами росіян наблизитися до адміністративного кордону Дніпропетровської та Донецької областей. Та важливо зазначити, що незважаючи на усі провокації противника на цьому напрямку, активні спроби перетнути адміністративний кордон залишаються невдалими”, – зазначив Трегубов.
Він наголосив, що загарбники також намагаються тиснути на українські підрозділи на Лиманському напрямку.
“Наступним (за активністю підрозділів країни-агресора – ред.) йде Лиманський напрямок. Але в цьому випадку противник нас нічим не дивує: тиск залишається так само там же, де він був і пів року тому”, – додав речник.
Відповідаючи на запитання про те, наскільки ситуацію на цих напрямках ускладнюють російські атаки дронами, Трегубов пояснив, що дронові атаки РФ стали майже безперервними.
“Там не просто часті атаки. Вони фактично вже безперервні. Скажемо так, битви безпілотників стали рутинною частиною сучасної війни. Тому ми не можемо казати, що це вже якісь окремі інциденти. Ні, це триває вже понад рік як стандартне застосування безпілотників. Так само як колись стандартним вважали стрілковий бій чи застосування артилерії. Це постійно відбувається. Постійно ведеться розробка, постійно завдаються удари”, – додав він.
Як повідомляв Укрінформ, на східному напрямку фронту російські війська намагаються вийти на оперативний простір між містом Покровськ та Костянтинівкою для проведення подальших активних дій, проте Сили оборони України стримують агресора.
Війна
ППО збила 78 із 83 дронів, якими росіяни атакували Україну

Сили протиповітряної оборони збили 78 із 83 російських безпілотників, якими армія РФ атакувала Україну.
Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомляють у Телеграмі.
Із 22:30 суботи, 26 липня, росіяни атакували Україну 83-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів з напрямків:Орел, Курськ, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ, а також з Гвардійського тимчасово захопленого Криму.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.
За попередніми даними, станом на 10:30 неділі, 27 липня, ППО збила або подавила 78 ворожих БПЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, півдні, сході та в центрі країни.
Зафіксовано влучання п’яти безпілотників у трьох локаціях, падіння збитих (уламки) на двох локаціях.
Як повідомляв Укрінформ, у Полтавській області у Кременчуцькому та Полтавському районах зафіксовано падіння уламків ворожих безпілотників, унаслідок чого пошкоджено чотири приватні будинки та три господарчі споруди.
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини1 тиждень ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса1 тиждень ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото
-
Усі новини1 тиждень ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину