Суспільство
Меддопомога та управління дронами: “Захист України” в школах викладатимуть по-новому

Міністр освіти Оксен Лісовий анонсував оновлення предмета “Захист України”, в яку планують додати меддопомогу, управління дронами та орієнтування на місцевості
Про це міністр освіти і науки України написав у своєму Фейсбуці, передає RegioNews.
“Більше практики, актуальних знань та життєво необхідних умінь. І діти, і вчителі дають відгуки, що програма має бути актуалізована, а предмет – корисним та цікавим. Якісна домедична допомога, мінна безпека, керування дронами і орієнтування на місцевості – те, на що сьогодні є запит”, – зазначає міністр.
За його словами, з вересня планується запустити пілотний проєкт оновленої дисципліни у школах з різних областей.
На основі відгуків учителів і учнів, що братимуть участь у пілоті, програма дисципліни буде фіналізована.
Суспільство
ексдиректора департаменту КМДА взяли під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому директору Департаменту соціальної та ветеранської політики Київської міської держадміністрації, підозрюваному у привласненні зі столичного бюджету 75 млн гривень.
Про це повідомила у Фейсбуці Київська міська прокуратура, передає Укрінформ.
Як альтернатива триманню під вартою експосадовцеві надане право внести заставу розміром 30 млн гривень.
Запобіжний захід діятиме до 20 вересня цього року.
У прокуратурі нагадують: фігурантові оголошена підозра у заволодінні грошима, виділеними зі столичного бюджету в межах міської програми «Турбота. Назустріч киянам».
Слідство встановило, що злочинна група, до якої входили посадові особи Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, а також підприємці, які за договорами надавали послуги киянам, заволоділи 75 млн грн зі 150 млн грн, виділених із міського бюджету.

Дії екскерівника департаменту кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, учинене в особливо великих розмірах або організованою групою.
Як повідомляв Укрінформ, днями СБУ затримала ексдиректора Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, викритого в причетності до схеми розкрадання бюджетних коштів із фонду соцдопомоги тяжкохворим.
Перше фото ілюстративне
Суспільство
Власників з оточення влади у Миколаєві примусили відновити знищену пам’ятку Анонси

Суд зобов’язав власників, пов’язаний з місцевою владою, відновити частину архітектурної пам’ятки, яку знесли без дозволу. Правоохоронці контролюватимуть виконання рішення, щоб захистити культурну спадщину міста.
Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної прокуратури.
За позовом прокуратури суд зобов’язав власника відновити частину історичної пам’ятки місцевого значення — комплекс “Дача Кудрявцева”. Правоохоронці діяли в інтересах держави через відділ охорони культурної спадщини міської ради. Позов подали до підприємства, яке володіє об’єктом, з вимогою з вимогою провести реставрацію пошкодженої частини будівлі.
Як зазначили у пресслужбі, причиною звернення прокурора стало незаконне знесення власником однієї з історичних будівель комплексу — двоповерхової будівлі готелю, яка частково постраждала від ракетного обстрілу у липні 2022 року.
Попри договірні зобов’язання утримувати пам’ятку у належному стані, це було зроблено без погодження з відповідним органом, а міська рада не відреагувала належним чином.
Суд визнав, що дії власника порушили права мешканців на збереження культурної спадщини та суперечать вимогам Закону України “Про охорону культурної спадщини”. Після набрання чинності рішення суду прокуратура контролюватиме його виконання.
Історичну будівлю, яка постраждала від ракетного обстрілу у 2022 році, демонтували ще у квітні. Наразі вона перебуває у приватній власності товариства “Рестро Клаб”, власники якого провели реконструкцію та демонтаж без погодження з відповідними органами.
Під час ракетних ударів 2022 року одна з будівель комплексу “Дача Кудрявцева” — двоповерховий колишній будинок відпочинку зазнала серйозних пошкоджень: снаряд зруйнував частину другого поверху північно-східного крила.
За договором з органом охорони культурної спадщини, у разі пошкоджень або загрози пам’ятці власник зобов’язаний повідомити відповідний орган. Крім того, наказом Міністерства культури комплекс із шести пам’яток внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Але власник пам’ятки так і не повідомив відділ охорони культурної спадщини про хід ремонтів.
Кінцевими бенефіціарами товариства є син і чоловік голови адміністрації Інгульського району, а також представниці фракції мера у міськраді Ганни Ременнікової — Борис і Валентин Берестнєви.
Також нещодавно на Миколаївщині правоохоронці змусили орендаря землі укласти охоронний договір для захисту городища доби Ольвії — пам’ятки археології національного значення. Це стало відповіддю на знищення культурного шару у 2021 році, що тоді залишилося без покарання.
Суспільство
У Визирській громаді впроваджують крапельний полив зелених насаджень (відео)

Визирська СТГ активно озеленюється, впроваджуючи систему крапельного зрошення. Нова технологія дозволяє економити воду та ресурси, забезпечуючи ефективний полив зелених насаджень.
-
Усі новини1 тиждень ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство1 тиждень ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Одеса1 тиждень ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)
-
Усі новини5 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Усі новини1 тиждень ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний
-
Події1 тиждень ago
Суд заборонив акторці Еммі Вотсон сідати за кермо пів року
-
Усі новини4 дні ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці