Connect with us

Війна

Міста Героїв – це про людей. Річниця звільнення півночі України

Published

on

Знаєте звідки у слів є сила? Бо вона є у людей. Раніше значення слова “герой” було таким далеким і більше стосувалось літературних персонажів чи ролей у будь-якому фантастичному всесвіті, а зараз – має реальні обличчя, обриси, стежки та будівлі. Минулого березня ЗСУ звільнили понад 1000 населених пунктів у різних областях України. Це дало нам сили рухатись далі, розуміти ясніше, боротись сильніше, вірити дужче, цінити своє – невідворотно. 

Щоб вшанувати подвиг наших захисників і жителів українських міст, в Офісі Президента започаткували кампанію «Міста героїв». І постери, які презентувало Міністерство культури та інформаційної політики – наше вчора, хоч реальність цих подій лякає та вражає одночасно. 

«Вигравши битву за Київ, ми виграли битву за Україну стратегічно – як за незалежну суверенну державу. Коли була захищена столиця, було захищене і державне життя України. Звільнивши північ, ми побачили, що окупанта можна вигнати. Продовживши цей рух на півдні України – звільнивши Зміїний і Херсонщину, а також на сході України – звільнивши Харківщину, ми впевнені, що можемо звільнити всю нашу землю. Але початок цієї впевненості – саме у битвах за Мощун, Гостомель, Ірпінь, Бучу, Охтирку, Чернігів та інші міста і села наших північних областей, саме у тому першому досвіді наших людей, які побачили, що російська армія біжить з української землі», – зазначили в Офісі Президента.

У рамках кампанії відзначаємо не лише конкретні міста, які відіграли ключове значення, а й людей, які стали основою опору у всіх куточках звільненої України. Важливо зазначити, що це було можливо завдяки наполегливості та мужності тисяч військових та добровольців, які боролися проти окупантів, та завдяки підтримці всіх українців, які виражали свою підтримку та відданість державі. Звільнення цих територій – це тільки початок, і Україна продовжує працювати над тим, щоб повернути відчуття безпеки та стабільності своїм громадянам та забезпечити належний розвиток країни.

Піддаючись людській природі, ми звикаємо, знаходячись вже в умовно спокійних містах, життя стає рутинним, зі звичними радощами, режимом сну, робочими проблемами й іншими маленькими турботами. А ще рік тому, прокинувшись, ми не знали, що нас чекає. Але треба пам’ятати, не для того, щоб жити у страху. А, щоб жити у свободі, берегти та знати ціну спокою, виховувати своїх дітей із моральними цінностями та повагою до вибореного. Нагадаємо, що з населення України, ми стали громадянами, відбулось загострення національної свідомості. Росіяни думали, що ми не боротимемось, а українці на рівні ДНК завжди знають за що. Треба не дати цій свідомості знов заснути, бо впоратись минулого березня ми змогли завдяки великому об’єднанню, а ще багато міст чекають на своїх героїв. І там буває страшно, гучно та боляче досі.

Північні регіони України надовго та глибоко зранені війною. Втрачено сотні людських життів, героїв, які були добрими татами, усміхненими мамами, найбільш зацілованими дітьми, щирими бабусями та дідусями. І саме з тієї причини, що багатьом не дали можливості прокинутись наступного ранку ми маємо берегти цю пам’ять. Росіяни назавжди перетворили весь шум своєї “величної” культури та “великої” нації на свідомість вбивць, крадіїв та голодної босоти. І їм не відмитись від такого клейма на самому лобі. Але наша історія вже зовсім інша – вона про неймовірну силу, стійкість, сміливість та витривалість. Втомлюючись сьогодні ми здобуваємо свободу завтра за себе і того, хто не може цього зробити.

#МістаГероїв – це міста конкретних людей, які проявили свою сміливість, не залишили близьких та вірили в Україну, а тому змогли перемагати.

Війна

Спецпризначенці ГУР взяли в полон чотирьох загарбників під час стрілецького бою

Published

on

Воїни спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України “Шаманбат” провели на передовій динамічний стрілецький бій із ворожою штурмовою групою та взяли в полон чотирьох загарбників.

Як передає Укрінформ, про це повідомило ГУР та оприлюднило відео у Телеграмі.

“Завдяки рішучим діям спецпризначенців підрозділу “Шаманбат” ГУР МО України вдалося поповнити обмінний фонд чотирма росіянами, яких обміняють на українських захисників”, – ідеться у повідомленні.

Ще трьох російських загарбників було ліквідовано.

Читайте також: Армія РФ за добу втратила на війні проти України ще 1090 військових

Як повідомляв Укрінформ, спецпризначенці із засідки зупинили російський штурм на мотоциклах і взяли в полон частину загарбників.

Фото: ГУР



Джерело

Continue Reading

Війна

У Києві та низці регіонів оголошували повітряну тривогу через загрозу балістики

Published

on

У Києві, Київській області та в низці регіонів України оголошували повітряну тривогу.

Як передає Укрінформ, про це свідчать дані Мапи тривог України та повідомленні у Телеграмі Київської міської військової адміністрації.

«У Києві оголошено повітряну тривогу через загрозу застосування ворогом балістичного озброєння», – ідеться у повідомленні.

Читайте також: Внаслідок масованої атаки РФ загинули двоє людей, 15 поранені – Зеленський

В КМВА закликали жителів столиці негайно прямувати до найближчих укриттів і залишатися там до завершення тривоги.

Як повідомляв Укрінформ, кількість постраждалих внаслідок удару дронами по Сумській громаді вдень зросла до семи.



Джерело

Continue Reading

Війна

Повітряні сили отримали мобільні комплекси для обслуговування F-16, розроблені в Україні

Published

on

Фонд “Повернись живим” за запитом Міністерства оборони України та з підтримкою державної компанії “Укрнафта” розробили, придбали та передали для Повітряних Сил Збройних сил України перші в країні мобільні комплекси для обслуговування літаків нового зразка.

Як передає Укрінформ, про Повітряні сили ЗСУ повідомили у Телеграмі та оприлюднили відповідне відео.

“В умовах реальної війни, коли ворог полює на літаки й аеродроми, Повітряним силам бракувало мобільності в питаннях обслуговування як самих F-16, так і їхнього авіаційного озброєння”,- ідеться у повідомленні.

Йдеться про “Проєкт 61” – унікальну, самостійну та ефективну екосистему, яка спирається на реальні потреби України у цій війні: мобільний комплекс планування місій, де проводиться передпольотний брифінг льотчиків та супровід бортів у ближній зоні та два комплекси підготовки авіаційного озброєння, які прискорюють підготовку та перевірку боєприпасів, а також полегшують їх підвіску до літака.

Читайте також: Чехія підготує вісьмох українських пілотів F-16

За словами представника “Офісу 61”, який займається розвитком державної авіації, “раніше для підвіски одного боєприпасу було необхідно від 10 до 12 осіб. Завдяки цьому комплексу, тепер це можливо реалізувати за допомогою трьох людей”.

Втілити в життя таке необхідне рішення допомогла Укрнафта, яка зробила внесок у 49 438 176,90 грн.

Читайте також: Дрони-перехоплювачі та інші розробки: Зеленський анонсував нові контракти

Ця екосистема враховує передовий досвід Європи, спирається на реальні потреби України та допомагає літакам нового зразка реалізувати весь свій потенціал.

Як повідомляв Укрінформ, влада Чехії за пропозицією міністерки оборони Яни Чернохової затвердила програму підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.