Події
Одеса – Вінниця: Укрзалізниця презентувала нову електричку

Укрзалізниця повідомила про запуск регіонального поїзда сполученням Одеса – Вінниця. З 15 травня на новому маршруті курсуватиме відновлена електричка, передає Ліга.Бізнес.
“На маршруті курсуватиме комфортабельний інклюзивний електропоїзд, капітально відремонтований на власних потужностях Укрзалізниці вже цього року”, – сказано в повідомленні у фейсбуці компанії.


З 15 травня поїзд №802 відправлятиметься з Одеси об 11:43 і прибуватиме до Вінниці о 18:36. В зворотному напрямку, з Вінниці, поїзд №801 відправлятиметься з 16 травня о 06:40 і прибуватиме до Одеси о 13:30.
Зупинки передбачено на станціях Вигода, Роздільна, Затишшя, Подільськ, Слобідка, Кодима, Рудниця, Крижопіль, Вапнярка, Жмеринка, Браїлів та Гнівань.
Події
Померла актриса театру Лесі Українки Ізабелла Павлова-Рушковська

Пішла з життя заслужена артистка України, колишня акторка Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки Ізабелла Павлова-Рушковська.
Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки.
“Із глибоким сумом повідомляємо про смерть Ізабелли Павлової. На 97-му році пішла з життя заслужена артистка України Ізабелла Павлова-Рушковська – актриса, яка присвятила себе сцені, зокрема нашому театру”, – йдеться у повідомленні.
Ізабелла Павлова-Рушковська мала унікальний дар: уміла створити точний сценічний малюнок, глибоко й достовірно передавати характери своїх героїв та блискуче працювала у класичних і сучасних постановках.
Навіть у невеликій ролі акторка завжди залишала по собі яскраві враження і захоплення публіки.
Вона була дружиною актора і педагога, народного артиста України Миколи Рушковського.
За даними “Енциклопедії сучасної України”, серед її ролей у театрі: Ірина («Три сестри» А. Чехова), Марта-Ізабелла («Дерева помирають стоячи» А. Касони), Марина («У пошуках радості» В. Розова), Соня («Дядя Ваня» А. Чехова), Марія Чехова («Насмішкувате моє щастя» Л. Малюгіна), Лілі-Белл («Дивна місіс Севідж» Дж. Патріка), Крильєва («Добряки» Л. Зоріна), Міс Призм («Як важливо бути серйозним» О. Вайлда), Марія Магар («І відлетимо з вітрами» М. Зарудного), Панченко («Кафедра» В. Врублевської), Пані Понайотович, Пані Драга («ОБЕЖ», «Пані міністерша» Б. Нушича).
Як повідомляв Укрінформ, пішла з життя відома актриса українського кіно, зірка Львівського національного драматичного театру імені Марії Заньковецької, народна артистка України Таїсія Литвиненко.
Події
В Україні влітку пройде «Чілдрен Кінофест»

Фестиваль мистецтва кіно для молодших дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» відбудеться цьогоріч із 13 до 22 червня.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на офіційній сторінці заходу у Фейсбуці.
Пройде фестиваль у гібридному форматі: у кінотеатрах та онлайн.
Охочі взяти участь у Дитячому кіноконкурсі вже можуть надсилати свої роботи. Заявки приймаються до 16 травня.
Як повідомлялося, «Чілдрен Кінофест» є наймасштабнішим українським кінофестивалем для дітей. Проводиться щороку. Мета заходу – ознайомити молоду українську аудиторію з найновішими європейськими стрічками та зі світовою кінокласикою.
Фільм-переможець «Чілдрен Кінофесту» визначається шляхом прямого голосування глядачів: кожен відвідувач отримує бюлетень на вході до кінотеатру та залишає свою оцінку.
Події
Будь-яка вибухова хвиля може зруйнувати мозаїки XI століття у Софійському соборі

У світовій практиці не існує засобів, які на 100% могли б захистити Софію Київську від воєнних дій.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.
«Це унікальна пам’ятка XI століття. Тут збереглися понад 240 квадратних метрів мозаїк і понад 3000 квадратних метрів фресок. Будь-яка вибухова хвиля – навіть без прямого влучання – може завдати непоправної шкоди», – зазначив Кириленко.
За його словами, в сучасному світі не існує повністю надійного способу захистити такі пам’ятки від загроз війни. «Ми запросили кращих науковців – українських і закордонних – щоб знайти ефективні засоби захисту. Але на практиці навіть захисні екрани можуть створити ризики: вони занадто важкі, порушують мікроклімат і можуть спричинити осідання ґрунтів», – пояснив він.
Як нагадав заступник директора Національного заповідника «Софія Київська», під час повномасштабної війни заповідник також став гуманітарним хабом. Завдяки співпраці з німецькими партнерами через Софію Київську вже передано допомогу понад 600 музеям та заповідникам України. «Ми надали пакувальні матеріали, генератори, ящики для евакуації», – додав Кириленко.
Він також згадав про символічні події: за 40 днів до початку повномасштабного вторгнення з Софії впав хрест. Його відновлення збіглося з днем визволення Херсона. «Ми просто робили свою роботу, але для багатьох це стало символом», – сказав Кириленко.
«Софія – це надбання всього людства. Саме тому ми постійно інформуємо міжнародну спільноту, запрошуємо журналістів і пояснюємо: її знищення не можна допустити», – підсумував заступник директора Національного заповідника.
Як повідомлялося, у п’ятницю, 18 квітня, світ вшановує Міжнародний день пам’яток і визначних місць, який покликаний нагадати про важливість збереження культурної спадщини. Для України в умовах війни це не лише символічна дата, а щоденна реальність боротьби за власну історію.
Софія Київська – одна з найцінніших пам’яток України, включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
У складі заповідника «Софія Київська» – понад 20 пам’яток XI–XVIII ст. Серед них – Андріївська церква, Золоті ворота, Кирилівська церква. Частина об’єктів, зокрема Судацька фортеця, залишаються на тимчасово окупованих територіях.
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Війна1 тиждень ago
Військовий Роман Овдієнко – гість програми «Командири нашої перемоги»
-
Відбудова1 тиждень ago
Україна та Японія підписали грантову угоду на $58 мільйонів для програми відновлення
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» запускають у повторний прокат
-
Події1 тиждень ago
Україна просить Європу допомогти в евакуації культурних артефактів
-
Суспільство1 тиждень ago
Зеленський відвідав поранених захисників, які виконували завдання на Донеччині та у Курській області
-
Усі новини4 дні ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент