Connect with us

Війна

Одеська ОДА повідомила про результати «зернової угоди»

Published

on

З портів Одещини до країн світу вийшло 999 суден зі збіжжям Одеська ОДА повідомила про результати «зернової угоди», передає Пульс Одещини.

В інформації департаменту аграрної політики облдержадміністрації з цього приводу зазначається, що «зернова угода» в дії. 

Станом на 03 липня з портів Одещини вийшло 999 суден зі збіжжям. «Війна показала, що без українського фермера, без нашого аграрного експорту неможливо гарантувати не лише харчову, але й соціальну безпеку для десятків країн Африки, Азії та Європи. 

«Зерно з України» повернуло світу життєво необхідну стабільність. На сьогодні ми маємо відправлених 32,67 млн тонн аграрної продукції, зокрема:

  • кукурудза – 16,9 млн т,
  • пшениця – 8,84 млн т,
  • соняшникова олія – 1,63 млн т,
  • ячмінь – 1,24 тис т,
  • ріпак – 1,13 млн т,
  • шрот – 1,8 млн т,
  • соняшник – 285 тис т», – розповіла керівник департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин облдержадміністрації Алла Стоянова. 

Війна

ППО збила 78 із 83 дронів, якими росіяни атакували Україну

Published

on


Сили протиповітряної оборони збили 78 із 83 російських безпілотників, якими армія РФ атакувала Україну.

Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомляють у Телеграмі.

Із 22:30 суботи, 26 липня, росіяни атакували Україну 83-ма ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів з напрямків:Орел, Курськ, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ, а також з Гвардійського тимчасово захопленого Криму.

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.

Читайте також: У Волгоградській області РФ безпілотники атакували електропідстанцію

За попередніми даними, станом на 10:30 неділі, 27 липня, ППО збила або подавила 78 ворожих БПЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, півдні, сході та в центрі країни.

Зафіксовано влучання п’яти безпілотників у трьох локаціях, падіння збитих (уламки) на двох локаціях.

Як повідомляв Укрінформ, у Полтавській області у Кременчуцькому та Полтавському районах зафіксовано падіння уламків ворожих безпілотників, унаслідок чого пошкоджено чотири приватні будинки та три господарчі споруди.



Джерело

Continue Reading

Війна

Війська РФ два місяці тестують в Україні новий боєприпас УМПБ-5

Published

on


Війська РФ два місяці використовують для ударів по Україні новий УМПБ-5, який має більші дальність і потужність у порівнянні з УМПБ Д-30, зокрема по Харкову ним били два дні поспіль – 24 і 25 липня.

Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу заявив начальник управління протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Харківської облпрокуратури Спартак Борисенко.

“УМПБ-5 – новий боєприпас, який росіяни почали використовувати близько двох місяців тому. Перше застосування в Україні фіксувалося на території Сумської області. У Харкові вперше – 24 липня. Наразі вони його ще тестують, і точні характеристики достеменно не відомі. Знаємо, що дальність пусків боєприпасу становить близько 100 кілометрів. УМПБ Д-30 запускалися із приблизно 80 кілометрів”, – зазначив Борисенко.

За його словами, новий міжвидовий плануючий боєприпас є більш потужним.

“За попередніми даними, його бойова частина становить 250 кілограмів. В УМПБ Д-30 бойова частина становить 100 кілограмів. Крім того, використовується зовсім інший метал для корпуса, і виявлені уламки показують, що товщина корпуса більша”, – наголосив представник прокуратури.

Читайте також: ГУР перехопило наказ російського командира застосувати хімзброю проти українських військових

Як повідомлялося, війська РФ близько 11:30 25 липня вдарили двома КАБами по Індустріальному району Харкова. Одна з бомб улучила в обласну туберкульозну лікарню №3, де перебували пацієнти та персонал. Загалом постраждали 17 людей.

Удень 24 липня дві керовані авіабомби влучили у Шевченківському районі Харкова, виникли пожежі у двох виробничо-складських будівлях, також горіли автомобілі. Постраждали 43 людини. Були пошкоджені 20 багатоквартирних будинків та електропідстанція.

Пуски бомб здійснювалися літаками Су-34 з території Бєлгородської області РФ.

Фото: Харківська облпрокуратура



Джерело

Continue Reading

Війна

ГУР надало дипломатам докази постачання західних компонентів для виробництва зброї РФ

Published

on

Експерти Головного управління розвідки Міністерства оборони України представили українським та іноземним дипломатам докази постачання західних компонентів для виробництва російської зброї.

Про це розповіли в ГУР МОУ, передає Укрінформ.

«Під час спеціального заходу МЗС України для почесних консулів іноземних держав та українських послів фахівці ГУР МО України представили дипломатам зразки трофейного російського озброєння та численні електронні компоненти західного виробництва, які продовжують надходити до рф попри санкції», – заявили в ГУР.

Окрім цього, експерти воєнної розвідки презентували аналітичну платформу War&Sanctions — цифровий інструмент, що дозволяє ефективно відстежувати західні компоненти в російській зброї та протидіяти обходу санкцій, накладених на державу-агресора.

Читайте також: Росія знаходить нові способи обходити санкції через криптовалюти та посередників – НБУ

Зазначається, що в розділі цього порталу «Компоненти у зброї» регулярно публікується електронна база нових зразків, досліджених фахівцями ГУР та колегами з науково-дослідних установ.

Під час цього заходу міністр закордонних справ Андрій Сибіга серед основних пріоритетів дипломатичної діяльності відзначив посилення тиску на РФ та її поплічників.

«Лише системна взаємодія безпекових і дипломатичних структур дозволить перекрити постачання критичних компонентів для ворожої зброї та зупинити геноцидну війну, розв’язану проти українського народу», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Келлогу показали компоненти російської зброї західного виробництва

Як повідомлялося, в одній російській ракеті Х-101 може бути до 250 компонентів західного виробництва.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.