Connect with us

Війна

Одеські групи ТЦК мають бодікамери, фіксуючи вручення повісток

Published

on

Кожна група співробітників ТЦК споряджається бодікамерами.  Про це повідомила керівниця центру Сил охорони та оборони Півдня України Наталя Гуменюк в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Завдяки цим камерам є змога об’єктивно вивчити ситуацію із врученнями повісток, особливо у скандальних випадках. «Оскільки це не обов’язковий елемент, але розуміючи, що ось так можуть розвиватися події, ми використали це як спосіб застереження для того, щоб справді об’єктивно мати можливість оцінити всю ситуацію, якщо така виникла», — розповіла Гуменюк.

Це рішення насамперед захищатиме обидві сторони конфлікту. В Одесі періодично спалахують конфлікти стосовно видачі повісток у громадських місцях, перехожі фільмують процес і найвидовищну частину можна подивитись у мережі. За словами Гуменюк, поведінка чоловіків буває неадекватною та провокативною, а співробітники ТЦК — не навчені поводитись в таких умовах. 

Щодо останнього гучного затримання, 14 лютого, проводиться службове розслідування. А обласний і районний ТЦК та СП вже отримали «дисциплінарні стягнення» від командувача. Співробітників ТЦК не звільняють, бо немає правових підстав в умовах воєнного стану. Але, існує практика ротації до безпосередньо бойових підрозділів на виконання службових завдань. Щоб відчути цей досвід і мати змогу предметно говорити з людьми, яких вони закликають піти і виконати свій обов’язок. У складі груп також є учасники бойових дій.

Проте варто врахувати, що ентузіазм захищати свою країну та виконати громадянський обов’язок значно впав. Те, що видача повісток стала у рази активнішою — факт, але мобілізація не припинялась з 24 лютого. Під час зустрічі зі студентами президент України Володимир Зеленський розповів, що наразі у військового командування задача створити резерв, щоб захисники мали змогу відновити свої сили, побачити родину чи вилікуватись. І так само часто, як телеграм-канали публікують повістковий дайджест, так само і ЗСУ розповідають, як майже рік не були вдома, не мали перепочинку та ротації. А замінити їх просто немає ким.

Повістка як не означає мобілізацію, так і не виключає її. Головна задача — поставити максимальну кількість військовозобов’язаних на облік. Гуменюк зазначила, що затриманий на вулиці не опиняється відразу у окопі — це пропагандистські наративи. Спочатку йде вивірення даних, далі проходження медичної комісії, якщо ці дані не оновлювались. Йде уточнення обставин, які можуть стати підставою для відтермінування. 

«Для з’ясування цього всього потрібно з’явитися в ТЦК і подати про себе дані. Не сперечатися, а поставитися з розумінням…», — додала речниця. Потреба в мобілізаційному ресурсі наразі є. 

Зазначимо, що якщо військовозобов’язаний був притягнутий до кримінальної відповідальності за ухилення від обліку, це не означає, що на нього більше не розповсюджується обов’язок захищати Батьківщину.

Згідно зі статтею 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону. Притягнення до кримінальної відповідальності не є «індульгенцією», яка такого обов’язку позбавляє. Ну а щодо того, наскільки «грубе це правопорушення», тут кожний сам для себе вирішує, виходячи із рівня власного патріотизму.

Нагадаємо, що в Україні триває набір до штурмових бригад «Гвардії наступу». Вступити можуть чоловіки та жінки віком від 18 до 55 років. У кандидата має бути задовільний стан здоров’я без хронічних захворювань на фоні алкоголізму чи наркоманії та відсутня судимість. Проте люди старші за 60 років теж подають анкети, зазначаючи досвід проходження військової служби, роботи у правоохоронних органах, або виконання завдань в АТО чи ООС. Набір йде як за контрактом, так і по мобілізації.

Війна

Війська РФ два місяці тестують в Україні новий боєприпас УМПБ-5

Published

on


Війська РФ два місяці використовують для ударів по Україні новий УМПБ-5, який має більші дальність і потужність у порівнянні з УМПБ Д-30, зокрема по Харкову ним били два дні поспіль – 24 і 25 липня.

Про це у коментарі кореспондентові Укрінформу заявив начальник управління протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Харківської облпрокуратури Спартак Борисенко.

“УМПБ-5 – новий боєприпас, який росіяни почали використовувати близько двох місяців тому. Перше застосування в Україні фіксувалося на території Сумської області. У Харкові вперше – 24 липня. Наразі вони його ще тестують, і точні характеристики достеменно не відомі. Знаємо, що дальність пусків боєприпасу становить близько 100 кілометрів. УМПБ Д-30 запускалися із приблизно 80 кілометрів”, – зазначив Борисенко.

За його словами, новий міжвидовий плануючий боєприпас є більш потужним.

“За попередніми даними, його бойова частина становить 250 кілограмів. В УМПБ Д-30 бойова частина становить 100 кілограмів. Крім того, використовується зовсім інший метал для корпуса, і виявлені уламки показують, що товщина корпуса більша”, – наголосив представник прокуратури.

Читайте також: ГУР перехопило наказ російського командира застосувати хімзброю проти українських військових

Як повідомлялося, війська РФ близько 11:30 25 липня вдарили двома КАБами по Індустріальному району Харкова. Одна з бомб улучила в обласну туберкульозну лікарню №3, де перебували пацієнти та персонал. Загалом постраждали 17 людей.

Удень 24 липня дві керовані авіабомби влучили у Шевченківському районі Харкова, виникли пожежі у двох виробничо-складських будівлях, також горіли автомобілі. Постраждали 43 людини. Були пошкоджені 20 багатоквартирних будинків та електропідстанція.

Пуски бомб здійснювалися літаками Су-34 з території Бєлгородської області РФ.

Фото: Харківська облпрокуратура



Джерело

Continue Reading

Війна

ГУР надало дипломатам докази постачання західних компонентів для виробництва зброї РФ

Published

on

Експерти Головного управління розвідки Міністерства оборони України представили українським та іноземним дипломатам докази постачання західних компонентів для виробництва російської зброї.

Про це розповіли в ГУР МОУ, передає Укрінформ.

«Під час спеціального заходу МЗС України для почесних консулів іноземних держав та українських послів фахівці ГУР МО України представили дипломатам зразки трофейного російського озброєння та численні електронні компоненти західного виробництва, які продовжують надходити до рф попри санкції», – заявили в ГУР.

Окрім цього, експерти воєнної розвідки презентували аналітичну платформу War&Sanctions — цифровий інструмент, що дозволяє ефективно відстежувати західні компоненти в російській зброї та протидіяти обходу санкцій, накладених на державу-агресора.

Читайте також: Росія знаходить нові способи обходити санкції через криптовалюти та посередників – НБУ

Зазначається, що в розділі цього порталу «Компоненти у зброї» регулярно публікується електронна база нових зразків, досліджених фахівцями ГУР та колегами з науково-дослідних установ.

Під час цього заходу міністр закордонних справ Андрій Сибіга серед основних пріоритетів дипломатичної діяльності відзначив посилення тиску на РФ та її поплічників.

«Лише системна взаємодія безпекових і дипломатичних структур дозволить перекрити постачання критичних компонентів для ворожої зброї та зупинити геноцидну війну, розв’язану проти українського народу», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Келлогу показали компоненти російської зброї західного виробництва

Як повідомлялося, в одній російській ракеті Х-101 може бути до 250 компонентів західного виробництва.



Джерело

Continue Reading

Війна

Військові підприємства РФ мають відчувати наслідки війни

Published

on


Російські військові підприємства, логістика й аеропорти мають відчувати, що розв’язана РФ війна має для них реальні наслідки.

Про це у Телеграмі написав Президент Володимир Зеленський, коментуючи нічний комбінований удар РФ по Україні, передає Укрінформ.

«Російські військові підприємства, російська логістика, російські аеропорти мають відчувати, що російська ж війна має для них реальні наслідки. Влучність наших дронів, щоденний характер українських відповідей – це один з тих аргументів, які точно наблизять мир», – йдеться у його дописі.

Зеленський поінформував, що вночі росіяни завдали комбінованого удару – ракетами, зокрема балістикою, дронами, і що вони били по лінії Сумщина – Харківщина – Дніпропетровщина.




Наслідки обстрілу Дніпра / Фото: Микола М’якшиков. Укрінформ

Президент зазначив, що вже заслухав ранкові доповіді міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка та військових.

«Рятувальники одразу відреагували. Я вдячний за цю незмінну оперативність допомоги нашим людям. Є поранені внаслідок російського удару. На жаль, також є загиблі. Мої співчуття», – написав він.

Читайте також: Зеленський: Тиск на Росію не слабшає, готуємо більше неприємностей для ворога

Глава Української держави висловив переконання, що точно не може бути жодної тиші у відповідь на такі удари, і заявив, що українські далекобійні дрони це забезпечують.

Як повідомлялося, протягом доби росіяни понад 110 разів обстріляли громади Сумської області, є дані про 4 поранених людей.

Фото: Сергій Лисак



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.