Війна
Одесу можуть захистити додаткові системи SAMP/T або Patriot – Зеленський

Для захисту Одеси з повітря Україні потрібні додаткові системи протиповітряної оборони SAMP/T або Patriot. Розповів президент України Володимир Зеленський на пресконференції в Києві в середу після зустрічі з главою уряду Ірландії Лео Варадкаром, цитує “Інтерфакс-Україна“
“Є дві системи на сьогодні. Я домовлявся з президентом Макроном і прем’єр-міністром Італії Джорджією Мелоні, коли ми отримали SAMP/T. Не будемо зараз говорити, де знаходяться ці системи, але вони працюють, працюють чудово.
Якби в нас були відповідні додаткові системи, то вони захистили б інфраструктуру Одеси, і не тільки портову інфраструктуру.
Або це системи Patriot. Ви також прекрасно знаєте, хто нам дав ці системи. Але всього цього поки що не вистачає, щоб захистити відповідну інфраструктуру”.
В ніч на 19 липня Росія випустила по Україні 30 крилатих ракет, одну авіаційну та 32 дрони-камікадзе Shahed, українська ППО знищила 14 ракет і 23 БПЛА ворога.
Ворог атакував об’єкти критичної інфраструктури та військові об’єкти, основним напрямком удару була Одещина.
Війна
Сили ППО знищили 309 дронів та дві крилаті ракети

Українська протиповітряна оборона у ніч на 28 липня знищила 309 російських дронів із 324 запущених та дві крилаті ракети Х-101.
Як передає Укрінформ, про це Командування Повітряних Сил ЗСУ повідомляє у Фейсбуці.
У ніч на 28 липня (із 19.30 27 липня) ворог атакував 331-м засобом повітряного нападу: 324 БпЛА, 4 крилаті та 3 аеробалістичні ракети.
324 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів росіяни атакували із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Міллєрово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ – РФ;
Чотири крилаті ракети Х-101 запустили із повітряного простору Саратовської області – РФ.
Три аеробалістичні ракети Х-47 М2 “Кинджал” запустили із повітряного простору Липецької області – РФ.
Основним напрямком удару був Старокостянтинів у Хмельницькій області.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.
За попередніми даними, станом на 09.30, протиповітряною обороною збито/подавлено РЕБ 311 засобів повітряного нападу противника: 309 ударних БпЛА; дві крилаті ракети Х-101.
Зафіксовано влучання двох ракет різних типів і 15 ударних БпЛА у трьох локаціях, а також падіння збитих (уламки) – на кількох локаціях.
“Аеробалістичні ракети Х-47 М2 не досягли цілей!2, – наголосили у Повітряних силах.
Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 28 липня війська РФ здійснили чергову комбіновану атаку на Україну із застосуванням ракет і ударних безпілотників.
Війна
Росіяни намагаються взяти Покровськ у часткове оточення

Російські загарбники намагаються взяти місто Покровськ в часткове оточення, ворогу бракує живої сили, щоб узяти місто прямим штурмом.
Про це у телеефірі повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов, передає кореспондент Укрінформу.
“На Покровському (напрямку – ред.) є певне просування з боку ворога, є певне часткове вклинення між Покровськом та Костянтинівкою. Вони намагаються його розвивати, тоді як наші війська намагаються знищити якомога більше їхньої сили та техніки, сповільнити їх наступ і відкинути”, — сказав Трегубов.
За його словами, ворог намагається взяти Покровськ в часткове оточення, проте не має достатньо сил для прямого штурму.
“Зараз зайти в місто, насправді, (росіянам — ред.) немає особливого сенсу. В цілому, зараз безпосередньо у штурмі міста немає особливо сенсу. Росіяни вже вивчили, що відбувається, якщо штурмувати міста “в лоб”. Незважаючи на всю ту живу силу, яка в них зараз є, в них все одно просто не вистачить людей повторити такі “м’ясні штурми”, які були в Маріуполі чи Бахмуті. Просто остаточно змарнують. Тому вони намагаються взяти місто в часткове охоплення. Ці зусилля ми, власне, зараз і бачимо”, — зазначив речник.
Він додав, що лінія фронту на Покровському напрямку дуже широка, ворог застосовує тактику наступу з використанням великої кількості малих ДРГ.
“Росіяни діють малими групами, але кількість цих груп дуже велика і фронт дуже широкий. Вони намагаються лізти різними засобами: з використанням різних маскувальних засобів, по “зеленці” тощо. Просто лізуть пластом у сподіванні, що хтось долізе. Коли знищують групу, за нею відразу якась інша група… Постійний ось такий “хробачий” тиск на українські позиції з різних боків у сподіванні, що хтось пролізе”, — сказав речник ОСУВ “Хортиця”.
Як повідомляв Укрінформ, раніше речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов заявив, що на Покровському напрямку росіяни досі застосовують важку техніку, на відміну від інших напрямків фронту, де ця техніка вже майже не використовується.
Фото: Костянтин Ліберов
Війна
Система Skynode — Україна отримає від США 33 000 комплектів із ШІ

Американо-німецька компанія Auterion до кінця року поставить в Україну 33 тисячі ударних систем Skynode зі штучним інтелектом
Генеральний директор компанії Лоренц Маєр заявив, що поставки відбудуться в рамках нового контракту з Пентагоном, пише Financial Times.
Програмне забезпечення компанії, як повідомляється, вже використовується в українських безпілотниках, що виконують бойові завдання проти Росії, але нове зобов’язання, як повідомив Маєр, буде “в 10 разів масштабнішим”. Рішення було ухвалено після того, як компанія Auterion, головний офіс якої розташований у Вірджинії (США), отримала від Пентагону контракт на поставку систем вартістю близько 50 мільйонів доларів.
За словами Маєра, цей контракт є частиною програми допомоги Україні у сфері безпеки, яку надає уряд США.
Договір із Трампом на $10-30 млрд: США купуватимуть дрони в Україні, — Зеленський
“Ударні комплекти” компанії Auterion можуть перетворити безпілотники з ручним керуванням на “системи озброєння на базі штучного інтелекту”, які неможливо заглушити і які можуть відслідковувати рухому ціль на відстані до 1 км, сказав Маєр, додавши, що його компанія стала “піонером” спільного виробництва США та України.
Водночас компанія не намагається конкурувати з дронами, які випускаються в Україні, а хоче підтримати країну, що воює, і вдосконалити її безпілотники.
“У них фантастична індустрія безпілотників. Ми хочемо запропонувати їм те, чого у них ще немає, і що більшою мірою орієнтоване на програмно-керовану війну”, — сказав Лоренц Маєр.
За словами Маєра, програмне забезпечення Auterion здійснить еволюцію у військових діях, що відбуваються на полі бою просто зараз, дозволивши роям автономних дронів “спілкуватися” один з одним. Однак додав він, цілі завжди обиратимуть люди.
Раніше офіцер ППО розповів Фокусу, чому Україна ще не відбиває атаки “Шахедів” дронами. Він назвав кілька перешкод, серед яких дефіцит умілих операторів і недостатньо висока якість БПЛА.
Стало відомо, що 90% “Шахедів” збивають дрони-перехоплювачі екс-директора Google Еріка Шмідта. Його команда розробила три типи безпілотників, оснащених штучним інтелектом.
-
Усі новини7 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини1 тиждень ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса1 тиждень ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини7 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото
-
Усі новини1 тиждень ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня