Connect with us

Одеса

Прохорівський сквер підготували до Дня праведників народів світу. Фото

Published

on

Напередодні Дня праведників народів світу, який відзначається в Україні 14 травня, в Одесі завершили роботи з благоустрою Прохоровського скверу, повідомила Одеська міська рада

Було оновлено Алею Праведників світу та висаджено 104 гостролистих клени.

«Кожне дерево присвячується українцям та представникам інших національностей, які в роки окупації Одеси ризикували своїм життям та переховували в себе євреїв, рятуючи їхні життя. І сьогодні діти, онуки цих людей можуть прийти до цієї алеї та згадати своїх героїчних родичів», – зазначив голова Асоціації євреїв-колишніх вʼязнів гетто і концтаборів Роман Шварцман.

Іниціатором благоустрою став одесит Алекс Гутмахер: «Я вдячний меру Геннадію Труханову та його заступнику Павлу Вугельману за те, що підтримали цю ідею, а комунальні служби міста провели усі роботи. Це все заради памʼяті про наших предків!».

“До повномасштабного вторгнення було розроблено проєкт будівництва у сквері музею Голокосту, але наразі реалізацію проєкту призупинено”, – зазначили у мерії.

Одеса

Одесит кілька разів вдарив ножем сусіда

Published

on


Поліція на місці події. Фото: Національна поліція

Одесит кілька разів вдарив свого сусіда ножем у тулуб за словесну образу, чим спричинив тяжкі тілесні ушкодження. Поліцейські затримали нападника, йому загрожує до 8 років ув’язнення.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Реклама

Читайте також:

Подробиці справи

57-річний місцевий житель Хаджибейського району підходив до свого будинку, коли 28-річний сусід, який сидів на лавочці неподалік, словесно його образив. Через це між чоловіками виник конфлікт, під час якого старший вирішив помститися молодшому: побіг додому за ножем, а повернувшись, кілька разів вдарив опонента в тулуб.

Вилучений ніж. Фото: Національна поліція

Очевидці викликали потерпілому швидку. Медики госпіталізували його з проникаючим пораненням живота, пошкодженням кишківника, колотими ранами черевної стінки й грудної клітки. Слідчі затримали підозрюваного та вилучили ніж, який направили на експертизу. Свій вчинок правопорушник пояснив обуренням через образливі висловлювання сусіда.

Яке покарання загрожує

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесному ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння). Йому загрожує до 8 років ув’язнення.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про застілля, яке закінчилось вбивством. А також про жительку Одещини, яка зарізала пенсіонерку.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Нова премʼєрка України – що очікують одесити від Юлії Свириденко

Published

on


Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко. Фото: KSE

Вперше за 15 років уряд України очолила жінка — Юлія Свириденко. Колишня перша віцепрем’єрка та міністерка економіки змінила Дениса Шмигаля на посаді голови Кабміну. Її призначення викликало жвавий суспільний інтерес, хоча й не стало несподіванкою для політично обізнаних громадян. Попри серйозний політичний і економічний бекграунд Свириденко, частина українців сприймає кадрову зміну з настороженістю. Інші ж бачать у новій прем’єрці шанс на оновлення, новий стиль управління й символічний прорив для української жінки у великій політиці.

Журналісти Новини.LIVE запитали людей: що вони хотіли б, аби змінилося в країні після призначення нової прем’єрки?

Реклама

Читайте також:

Очікування від нової влади

У відповідях багатьох людей відчувається стриманий оптимізм. З одного боку, є надія, що нове керівництво уряду зможе дати поштовх країні в напрямку розвитку, а з іншого — чимало скепсису, який накопичився за роки обіцянок, що не виконувались. Люди втомились чекати чудес і дедалі частіше говорять про потребу в системній роботі та чесності. Водночас навіть у критичних голосах звучить головне: кожен українець хоче, щоб “було добре”. 

“Ну, ви знаєте, треба подивитися з часом. Хейтерів вистачить, я теж готовий зараз захейтити й сказати, що все погано. До цього часу також було погано. А ми хочемо добре, треба час”, — розмірковує Олександр.

Одесит Олександр про Юлію Свириденко. Фото: Новини.LIVE

Для багатьох опитаних першочергове побажання — це завершення війни. Люди говорять про мир не лише як про кінець обстрілів, а як про повернення до нормального життя, де можна знову будувати, планувати, мріяти. Очікування від прем’єрки не зводяться лише до економіки: для когось її роль — символічна, для когось — суто практична. Важливо, щоб саме з новим очільником уряду люди асоціювали потенціал змін.

“Ну, перше, хотілося б, щоб війна закінчилася. А там, я думаю, вже зорієнтуються і почнуть покращувати нашу країну. І, дай Бог, все відбудеться і все буде добре”, — каже Аліна.

Місцева жителька Аліна про очікування від прем’єрки. Фото: Новини.LIVE

Мрії про майбутнє

Дехто з опитаних мислить ширше і говорить не лише про завершення війни, а й про стратегічне майбутнє. Йдеться про те, якою має стати Україна після перемоги. Тут звучать слова про культуру, інновації, внутрішній мир — і це не просто фантазії, а глибока потреба бачити країну живою, вільною і сучасною. Такі очікування — особливо цінні, бо свідчать: навіть у складні часи громадяни готові мислити позитивними сценаріями.

“Я хочу, щоб Україна відновилася і стала такою, якою вона ще ніколи не була. Вона буде культурною, інноваційною і дійсно мирною. І бажаю, щоб Свириденко змогла так керувати країною, щоб це відбулось”, — поділився Володимир.

Одесит Володимир про майбутнє України. Фото: Новини.LIVE

Корупція в Україні

Інша частина респондентів говорить про базові речі, які турбують щодня: корупція, відсутність довіри до влади, нерівне ставлення в регіонах. У цих словах — не лише критика, а й запит на справедливість. Люди хочуть від влади не популізму, а відчутного покращення ставлення до людини — зокрема в регіонах, які найбільше постраждали від війни. 

“Ну, корупцію, щоб побороли, щоб якомога менше було. Вірніше, зовсім щоб її не було. Ну, ми самі із Запоріжжя, і тому ми б хотіли, щоб все ж таки там ставлення до людей покращилось. Ну, від Свириденко це не залежить ніяк”, — зізнається Світлана.

Туристка Світлана про корупцію. Фото: Новини.LIVE

Дехто обирає не говорити про політику взагалі. Для них усе зводиться до простих людських цінностей — життя, здоров’я, безпека. В їхніх словах — втома, але й надія. Це теж позиція: у світі, де все непевне, хочеться хоча б стабільності у власному домі. 

“У нас все добре. Ну, звісно в першу чергу хочеться, закінчення війни та щоб всі були живі, здорові”, — говорить Антон.

Одесит Антон про закінчення війни в Україні. Фото: Новини.LIVE

Поява жінки на чолі уряду — подія, яка заслуговує на увагу. Але серед українців наразі не спостерігається масового захоплення чи ейфорії. Люди стримані, зосереджені на реаліях і власному досвіді. Вони не чекають дива, але дуже хочуть побачити результат. І головне, щоб влада — незалежно від статі чи партійності — пам’ятала: кожен її крок відчутний там, на вулиці, у звичайних розмовах, де звучить найпростіше: “Хочемо добре”.

Раніше ми писали, що Юлія Свириденко провела перше засідання нового уряду, як воно пройшло. А також про те, хто увійшов до нового Кабміну. 



Джерело

Continue Reading

Одеса

Графіки відключень світла на завтра, 22 липня, в Одесі – прогнози від ДТЕК та Укренерго щодо ситуації з електрикою

Published

on


Вечірня Одеса. Фото ілюстративне: Новини.LIVE

Ситуація в енергосистемі країни ще залишається складною через атаки з боку РФ по енергооб’єктах. Проте завтра, у вівторок, 22 липня, в Одесі запроваджувати обмеження подачі світла не планують.

Такий висновок можна зробити з того, що ні ДТЕК, ні Укренерго не попереджали про обмеження.

Реклама

Читайте також:

Споживання електроенергії знизилось

Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 21 липня, станом на 09:30 воно було на 5,4% нижчим, ніж в цей же час попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина — встановлення помірної температури повітря у більшості регіонів (крім південних). А також ясна погода на значній території України, що зумовлює високу ефективність побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі. 

Де дізнатися графіки

Якщо відключення все ж запровадять, то енергетики попередять заздалегідь. Перевірити, до якої групи належить ваш будинок, можна на сайті місцевого оператора системи розподілу. У ДТЕК закликають мешканців Одеського регіону з розумінням поставитися до обмежень, зменшити споживання електроенергії під час наявності світла для уникнення перевантажень системи.

Як дізнатися час відновлення світла

Час відновлення світла можна дізнатися за допомогою:

  • сайту ДТЕК Одеські електромережі  (розділ “Відсутня електроенергія?”);
  • чат-бота у Telegram;
  • приватних повідомлень у Facebook;
  • подати заявку на сайті ДТЕК.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про вартість електроенергії у липні. А також про тариф на УБПТ для одеситів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.